Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, випускниця рівня «магістр» Кристина Портнягіна

14.04.2022 15:19 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею спеціальності «Економіка» освітньо-професійної програми «Управління персоналом та економіка праці», провідною інженеркою з підготовки кадрів служби управління персоналом Придніпровського міжрайонного управління водного господарства Кристиною Портнягіною. Ось що вона розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри:

- Добрий день, пані Кристино! Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ.

- Добрий день. Я почала своє навчання в університеті, вже обіймаючи посаду провідної інженки з підготовки кадрів служби управління персоналом підприємства, тому для мене цей напрямок не був новим. Я вже мала значну базу знань, яку з успіхом застосовувала на практиці. Але з початком навчання я зрозуміла, що просто зобов'язана змінювати свою тактику роботи, яка була заснована на застарілих правилах, і вдосконалювати її, відповідно до сучасних тенденцій і водночас згідно з чинним законодавством. Я переконалась, що програми та лекції навчальних дисциплін ґрунтуються винятково на законодавчій базі та з урахуванням інновацій. Оволодіння сучасними техніками ефективного пошуку роботи має дуже велике значення для обох сторін.

- Як складалися взаємини з викладачами й викладачками?

- Чудово. Викладачі й викладачки кафедри – справжні професіонали своєї справи. Окрім глибокої теоретичної та практико-орієнтованої підготовки в межах навчального плану освітньої програми, вони розглядають приклади саме в контексті професійної практичної діяльності фахівців і фахівчинь, готові експериментувати, пробуджуючи зацікавленість у студентів і студенток. Також мені імпонує, що викладачі й викладачки ставилися до студентів і студенток, як до майбутніх колег, а в моєму випадку – як уже до колеги. Таке ставлення підвищує самооцінку та додає впевненості здобувачам і здобувачкам освіти.

- Чи знадобились Вам отримані під час навчання знання для Вашої професійної діяльності?

- Завдяки навчанню в університеті, я не тільки підвищила свій професійний рівень, але й переналаштувала свою діяльність і роботу відділу відповідно до сучасних тенденцій у галузі управління людськими ресурсами. Освітня програма орієнтована на сучасні наукові досягнення в галузі економічної науки, реалізує підвищення рівня знань щодо кадрової політики, сучасних технологій управління персоналом, командного управління та лідерства, мотивації трудової діяльності, організації професійної управлінської діяльності.

- Що можете побажаєте майбутнім студентам/студенткам ЗНУ?

- Перш за все, не зупинятися на досягнутому, рухатися тільки вперед до своєї мети. Але на шляху до цього, зазвичай, необхідно бути грамотною та освіченою людиною. Для того, щоб бути конкурентноспроможним фахівцем/фахівчинею на ринку праці, випускникам і випускницям потрібно володіти не тільки професійними знаннями, а й мати комунікативні здібності, креативний спосіб мислення, бути готовим до сучасних нововведень і чітко розуміти мету працевлаштування. Роботодавець чи роботодавиця на співбесіді з потенційним співробітником чи співробітницею повинні відчути, що саме ця людина буде не просто виконувати роботу, яка передбачена посадовою інструкцією, а буде ініціатором чи ініціаторкою нових ідей і буде готова до експериментів, постійно тримати «руку на пульсі» щодо змін в трудовому законодавстві, що є наразі дуже актуальним. Також треба вміти вести діалог, зокрема, й ще розвивати навички соціально-психологічного впливу. І я впевнена, що викладачі/викладачки університету дають своїм студентам і студенткам усю необхідну для цього базу та виховують справжніх професіоналів/професіоналок. Тому вищу освіту я б рекомендувала отримувати саме в Запорізькому національному університеті!

Валентина Гельман,

д.е.н., гарантка освітньо-професійної програми

магістерського рівня «Управління персоналом та економіка праці»,

професорка кафедри управління персоналом і маркетингу