Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили напрямки діяльності моніторингової місії ООН із прав людини

На юридичному факультеті обговорили напрямки діяльності моніторингової місії ООН із прав людини

На юридичному факультеті обговорили напрямки діяльності моніторингової місії ООН із прав людини
07.10.2022 17:01 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет проєкт Дні правничої кар’єри лекція співпраця випускники

У рамках зустрічі студентів і студенток юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із практиками галузі права в проєкті «Дні правничої кар’єри» 6 жовтня зі студентами спілкувалися фахівчиня з прав людини Моніторингової місії ООН із прав людини Марія Мєщанінова та директорка Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Бородіна.

 

Пані Марія окреслила напрямки діяльності організації моніторингової місії ООН з прав людини, зазначивши, що має багатий досвід роботи зі збору даних щодо порушень прав людини в різних регіонах України, зокрема вона працювала в тимчасово окупованому Донецьку. Крім того, спікерка зосередила увагу присутніх на тому, що для роботи в Місії необхідна умова – знання англійської мови, українського законодавства, а також важливою рисою вдачі такого фахівця чи фахівчині є об'єктивність і неупередженість. І хоча робота є доволі складною морально, але вона – надзвичайно важлива в світлі скоєння військових злочинів на території України. Тому виступ спікерки був актуальним і корисним для студентів і студенток юридичного факультету та викликав жваве обговорення актуальних питань сьогодення.

Пані Ольга, своєю чергою, ознайомила присутніх на зустрічі із положеннями Закону «Про безоплатну правову допомогу». Також мали змогу дізнатися про можливі обсягами надання безоплатної первинної правової допомоги, а також про можливість для певних категорій осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених законодавством. Окрему увагу приділили питанню надання правової допомоги неповнолітнім й особливостям роботи Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в умовах воєнного стану. В обговоренні піднятих питань також взяли участь д.ю.н., доцентка, професорка кафедри цивільного права Інна Болокан та к.ю.н, доцентка кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету вишу Ія Пелех. Після завершення зустрічей керівник Юридичної клініки ЗНУ, к.ю.н., доцент кафедри цивільного права Дмитро Луц подякував спікеркам за цікаві доповіді та співпрацю з юридичним факультетом а також наголосив, що всі вони – випускниці цього факультету.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини