Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики ЗНУ взяв участь у фінальній конференції міжнародного проєкту «DESTIN»

Факультет журналістики ЗНУ взяв участь у фінальній конференції міжнародного проєкту «DESTIN»

Факультет журналістики ЗНУ взяв участь у фінальній конференції міжнародного проєкту «DESTIN»
20.10.2022 13:07 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики ЗНУ взяв участь у фінальній конференції міжнародного проєкту «DESTIN»

Викладачі та викладачки, студенти та студентки й аспіранти й аспірантки факультету журналістики ЗНУ долучилися до Міжнародної науково-практичної конференції «Журналістика майбутнього: виклики, тенденції, перспективи розвитку». Захід у режимі онлайн відбувся на базі Львівського національного університету імені Івана Франка. Конференція стала своєрідним підсумком реалізації масштабного міжнародного проєкту Європейського Союзу ERASMUS+КА2 «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism (DESTIN)» («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм»), що протягом чотирьох років втілювався в життя в 10 українських закладах вищої освіти, які готують фахівців і фахівчинь у галузі журналістики. Серед них був і факультет журналістики ЗНУ.

 

Учасників і учасниць конференції привітав представник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкабко: «Сьогодні пріоритетними завданнями вищої освіти вважаємо співпрацю ЗВО з іноземними університетами шляхом надання подвійних дипломів, участі в альянсах із європейськими партнерами, використання освітніх платформ, академічної мобільності тощо. Ступінь інтеграції українських закладів освіти нині досить високий, що стало можливим, у першу чергу, завдяки програмам “ERASMUS+”». Про результати проєкту «DESTIN» розповів координатор конференції, професор Університету Бат Спа (Великобританія) Ієн Гаад. Він нагадав, що «DESTIN» мав дві цілі, а саме: узгодження української та європейської систем журналістської освіти та покращення медіаграмотності. «Це – не тільки зміни в навчальних програмах. Йдеться про концептуальні, технічні, культурні зміни, які не так просто здійснити. Студенти та студентки мають бути принциповими в професії, сприяти ключовим цінностям етичної журналістики. Звісно, локдаун і війна завадили повноцінній роботі в межах проєкту, але українські та європейські партнери багато чого зробили: придбали технічне обладнання, оновили навчальні плани, видали методичні рекомендації щодо розробки навчальних програм із журналістики, провели чимало майстер-класів, консультацій, навчальних візитів. Переконаний, що всі наші кроки сприятимуть розвитку журналістики в майбутньому», – зауважив під час пленарного засідання Ієн Гаад.

Для факультету журналістики ЗНУ, як і для інших українських партнерів, проєкт «DESTIN» став своєрідних поштовхом для реалізації нових підходів у наданні освітніх послуг. По-перше, важливим кроком став розвиток студентоцентризму на факультеті. Це означає, що студентство бере участь у всіх етапах здійснення освітнього процесу, від обговорень освітніх програм до оцінки навчальних курсів. По-друге, оновили й навчальні плани, укрупнили окремі дисципліни, переглянули зміст практичних курсів. Пощастило поповнити факультетські лабораторії новим обладнанням. Налагоджено й співпрацю зі стейкґолдерами/стейкґолдерками, які задіяні в перегляді освітніх програм на факультеті.

Журналістика – це дуже мобільна професія, тому освітні заклади мають так само швидко реагувати на зміни в медійному полі. Про основні тенденції в практичній журналістиці розповів викладач Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дрок, навівши результати опитування європейських й українських медійників/медійниць. Дослідження показало, що пріоритет у майбутньому надаватиметься повільній журналістиці (аналітичній, розслідувальній), оскільки швидку журналістику (новинну), ймовірно, замінять штучний інтелект й агрегатори. «Які наслідки це матиме для журналістської освіти? Вона має формувати аналітичні навички, вміння встановити зв’язок між подіями, розуміти контекст, перевіряти інформацію, створювати історії, також актуальним лишаються навички комунікації, командної роботи, мовної компетенції», – зазначив під час свого виступу Ніко Дрок.

Проєкт завершується, але попереду – чимало роботи, оскільки всі його учасники/учасниці продовжать працювати над імплементацією результатів в освітній процес, тестуватимуть нові освітні програми й навчальні курси, працюватимуть над поліпшенням змісту дисциплін, враховуючи зміни на медійному ринку і потреби роботодавців. На факультеті журналістики ЗНУ «DESTIN» надихнув команду на інший європейський проєкт «EU-INDY- Jean Monnet Module», з якого почалася історія викладання європейських медіастудій в університеті й продовжилось втілення європейських цінностей в освітній процес майбутніх фахівців/фахівчинь журналістики.

Кафедра журналістики

факультету журналістики ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU