Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ запрошує скористатися унікальним книжковим фондом

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує скористатися унікальним книжковим фондом

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує скористатися унікальним книжковим фондом
25.10.2022 14:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека бібліотечний фонд навчання читацький квиток каталог смартфон екскурсія

Наукова бібліотека Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) заснована в 1930 році, водночас із самим вишем (тоді – Запорізьким державним педагогічним інститутом). Але її книжкове зібрання бере свій початок у 1897 році: у її фонді є книги, придбані ще для учениць Олександрівської жіночої гімназії.

 

Для здобувачів і здобувачок усіх рівнів вищої освіти та науково-педагогічних працівників/працівниць 12 факультетів вишу й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні ЗНУ наукова бібліотека – не тільки інформаційний ресурс. Це – ще й затишне місце з власною академічною атмосферою, створене для успішного навчання. Розгалужена структура бібліотеки, яка забезпечує доступ для фондів, складається з 3 читальних зал, 5 абонементів і зали електронних ресурсів. Особливість наукової бібліотеки ЗНУ полягає в тому, що найдавніша книга з її фондів побачила світ у 1790 році та навіть побувала в книгозбірні караїмського хана в Криму. Зараз ця унікальна книга зберігається в колекції рідкісної книги. Вона важлива для студентів/студенток історичного, філологічного та журналістського факультетів.

Ще одна перевага сучасної бібліотеки – це наявність у її фондах видань електронного формату. У 2022 році в книгозбірні є електронна версія 200 тисяч видань. Електронний каталог, який допомагає користувачам/користувачкам бібліотеки шукати потрібні їм публікації чи видання, існує в онлайн форматі та в мобільному додатку LibClient. За результатами електронного пошуку можливо дистанційно оформити читацьке замовлення на необхідні видання, створити та видрукувати списки відібраної літератури, переглядати та завантажувати електронні видання й відстежувати надходження до бібліотечного фонду журналів або наукових збірників.

Колектив наукової бібліотеки крокує в ногу з часом, забезпечуючи розвиток нових цифрових технологій та онлайн-послуг. Модернізаційні процеси також включають створення електронного каталогу, до переліку якого увійшли 1,5 млн книг і часописів, штрихкодові технології та мобільний застосунок. Електронний запис студентів і студенток до бібліотеки тепер можливий через додаток «Дія». Студентська молодь також може використовувати читальні зали, як місце для навчання й творчої самореалізації. Адже в бібліотеці створені всі умови для підключення до онлайн-пари за розкладом зі своїх гаджетів, Wi-fi та місце для зарядки пристроїв.

Запрошуємо відвідати наукову бібліотеку Запорізького національного університету в навчальному корпусі № 2 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. 66 б. Тут створені умови для мотивації задля навчання або нових наукових досліджень.

Більше інформації про наукову бібліотеку ЗНУ – за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=kAa0ym2w2Lw

 

Діана Кулинич,

факультет журналістики

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини