Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Талліннський університет (Естонія) співпрацює із ЗНУ в рамках проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT

Талліннський університет (Естонія) співпрацює із ЗНУ в рамках проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT

Талліннський університет (Естонія) співпрацює із ЗНУ в рамках проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT
26.10.2022 16:02 Все Головні новини Факультети Економічний Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет факультет фізичного виховання здоров’я та туризму міжнародна діяльність проєктна діяльність візит конференція кластер

У межах проєкту Європейського Союзу за програмою «Еразмус+», напрям Жана Моне, 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні», що здійснюється наразі в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), налагоджена співпраця з доцентом із управління рекреацією Талліннського університету (Естонія) Мартом Рейманом.

 

Перше знайомство представників/представниць Запорізького національного університету з Мартом Рейманом відбулося в жовтні 2022 року. Тоді докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки природних ресурсів Наталя Венгерська та докторка економічних наук, професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Анна Переверзєва разом зі здобувачами й здобувачками освітніх програм «Міжнародна економіка», «Економіка та управління ринком землі», слухачами курсу «Erasmus+» JMM DIRUT 2021 відвідали відкриту лекцію Марта Реймана на тему «Кластери сільського туризму», яку проводив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.

Ще одним етапом співпраці в межах проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT стало запрошення Марта Реймана як спікера з доповіддю «Кластеризація як ключ до успіху розвитку сільського туризму – приклади України та Естонії» на ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми та перспективи впровадження європейського досвіду диверсифікації сільського туризму в Україні на засадах креативності та збалансованості». Захід відбувся під егідою проєкту ЄС «Erasmus+» JMM DIRUT на базі економічного факультету Запорізького національного університету 14-15 жовтня 2022 року. За сприяння координаторки проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT Наталі Венгерської учасники й учасниці налагодили стейкголдерську співпрацю, зокрема із власницею Етносела «Дивосвіт» Інесою Носенко. Наразі Март Рейман проводить дослідження з кластерного розвитку сільського туризму, спілкуючись із представниками/представницями Етносела «Дивосвіт» у Запорізькій області, незважаючи на всі виклики воєнного часу.

Для обговорення деталей співпраці доцента з управління рекреацією Талліннського університету Мартом Рейманом запросили до стін Запорізького національного університету. Захід організувала докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, учасниця проєкту JMM DIRUT Лариса Безкоровайна. Вона займається питаннями розробки рекомендацій щодо кластерного розвитку сільського туризму на основі європейського досвіду в рамках проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT.

Зустріч провели на факультеті фізичного виховання, здоров'я та туризму: з доктором біологічних наук, професором, деканом факультету Миколою Маліковим і докторкою педагогічних наук, професоркою, завідувачкою кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Наталією Маковецькою. Там обговорили питання, притаманні туристичній освіті в європейських країнах, зокрема в естонських закладах вищої освіти. Вони окреслили перспективи розвитку сільського туризму в Запорізькому регіоні після перемоги України, а також визначили напрямки для співробітництва між університетами. Предметом розмови став також кластерний підхід до розвитку туризму в регіоні. Оскільки Март Рейман досліджує кластеризацію, він запропонував своє бачення щодо побудови кластеру як ключа до успіху розвитку сільського туризму в Україні та Естонії. Присутні розглянули можливості щодо створення туристичного кластеру в Запорізькому регіоні. На факультеті змогли показати гостю деякі туристичні краєвиди Запоріжжя, але, на жаль, через складні обставини воєнного положення загалом в Україні та в місті зокрема, ця можливість була обмеженою.

Співпраця з естонськими експертами/експертками в галузі кластерного розвитку сільського туризму – надважлива для групи проєкту ЄС «Erasmus+» JMM DIRUT. Оскільки наступного року планується розробка рекомендацій для Міністерства розвитку економіки України та Запорізької обласної воєнної адміністрації щодо формування кластерної (мережевої) моделі креативного розвитку сільського туризму на основі європейського досвіду спільними зусиллями ЗНУ, бізнесу, об’єднаних територіальних громад громади, громадянського суспільства та Запорізької облдержадміністрації, туристично-інформаційного центру департаменту туризму міської ради м. Запоріжжя. Рекомендації охоплюватимуть три напрямки: позиціонування України як центру розвитку сільського туризму; поширення інформації про об'єкти сільського туризму України; впровадження досвіду країн ЄС щодо інтеграції освіти, науки та бізнесу в розвиток сільського туризму. Також йдеться про поширення європейських інновацій у формуванні креативних продуктів для сільського туризму та створення коопераційних зв’язків у галузі креативних індустрій і сільського туризму.

Ці рекомендації допоможуть урізноманітнити розвиток сільського туризму, а також стимулюватимуть інтерес іноземних інвесторів до туристичного бізнесу. Водночас вони підтримуватимуть молодих фахівців/фахівчинь, які продукують креативні ідеї та здатні побудувати міжнародно ефективний бізнес ідей і реалізувати їх на практиці. Рекомендації спровокують синергетичний ефект:

1) зміцнення індустрії туризму, а саме підвищення доступності агропродовольчих ферм;

2) економічне зростання сільських територій та об’єднаних територіальних громад України за рахунок диверсифікації бізнесу, кластерного та мережевого підходу, підвищення рівня зайнятості;

3) імплементація положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (статті 399, 400 та 401, глава 16. Туризм).

Більше інформації про проєкт можна переглянути за лінком:

https://www.youtube.com/channel/UCywqBO-xwZZJ09eoyRVosqg

та на сторінці в соціальній мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/groups/dirut

#ErasmusPlus #ErasmusUA #Erasmus_DIRUT #Erasmus_ZNU_DIRUT

 

Матеріал підготували учасниці проєкту «Erasmus+» JMM DIRUT:

Лариса Безкоровайна,

докторка педагогічних наук, доцентка,

професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Наталя Венгерська,

доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки природних ресурсів

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини