Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ інформують про можливість отримати податкову знижку за навчання

У ЗНУ інформують про можливість отримати податкову знижку за навчання

У ЗНУ інформують про можливість отримати податкову знижку за навчання
03.03.2023 14:51 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ бухгалтерського обліку фінансової бюджетної звітності оплата навчання податкова знижка

Щороку в рамках реалізації соціальної політики в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) студентство, яке навчається за кошти фізичних та юридичних осіб (за контрактною формою навчання), інформують про особливості отримання податкової знижки. На сьогодні питання можливості отримання податкової пільги, аби поліпшити матеріальне становище родини хвилює багатьох здобувачів і здобувачок вищої освіти вишу. Із цього приводу вони можуть звернутися до університетського відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності.

 

Звертаємо увагу, згідно п.п. 166.1.2, 166.2.1, 166.3 ст. 166; п.п. 166.4.2 ст. 164 «Податкового кодексу України», громадяни/громадянки України, які отримують офіційну заробітну плату і оплачують навчання в закладах освіти, мають право на компенсацію до 18% від його вартості. Податкова знижка визначається згідно з офіційно підтвердженим доходом громадянина/громадянки. У той же час треба працювати та сплачувати за середню спеціальну або вищу освіту за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення, зокрема того, хто не працює (батьки, чоловік/дружина, діти).

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту в 2022 році можна до кінця наступного року (до 31 грудня 2023 року включно). Також до кінця поточного року всі охочі можуть отримати такі виплати за минулий період. Для цього треба звернутися до відділення Державної фіскальної служби України за місцем реєстрації та подати заяву й інші передбачені умовами документи.

Про умовами отримання такої знижки та алгоритмом дій вже писали в попередніх матеріалах на сайті ЗНУ, усі охочі можуть ознайомитись із ними за лінками:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42486&lang=ukr&news_code=studenti-kontraktniki-mozhut-povernuti-koshti-za-navchannya-cherez-pererakhuvannya-podatkovoyi

та https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42538&lang=ukr&news_code=studentiv-kontraktnoyi-formi-navchannya-informuyut-pro-osoblivosti-otrimannya-podatkovoyi-znizhki

Зверніть також увагу на деякі важливі моменти. Кошти, передбачені податковою знижкою, повертаються на ім’я тієї особи, яка працює (батько або мати студента/студентки) і яка в контракті зазначена як замовник/замовниця освітніх послуг. У квитанції про оплату теж необхідно вказати те саме ім’я. Кошти перераховуються на банківську картку (будь-якого банку) за наданими замовником/замовницею реквізитами.

Якщо виникають запитання, можна звернутися до відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ за адресою: вул. Дніпровська, 33, навчальний корпус №4, ауд. 202 або за телефоном: 228-75-20.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини