Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті влаштували семінар із питань здобуття третього освітнього ступеня

Нещодавно на біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи гаранта освітньо-наукової програми спеціальності 101 «Екологія», професора факультету Олександра Рильського, відбувся науковий семінар із підготовки здобувачів і здобувачок ступеня доктора філософії.

У заході взяли участь доктор наук, професор Валерій Домніч, доценти та доцентки кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталія Воронова, Валерій Горбань і Костянтин Домбровский. Долучилися до роботи здобувачі/здобувачки освіти різних років навчання. Модераторкою семінару стала кандидатка біологічних наук, доцентка, т.в.о. завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталія Воронова.

За час заходу презентували результати виконання освітнього та наукового складників експериментальних досліджень. Вікторія Богаткіна, випускниця цього року ОНП «Екологія» (наукова керівниця – доцентка Наталія Воронова), представила результати навчання та написання наукової роботи на тему: «Роль іксодових кліщів у природних та урбанізованих біогеоценозах Запорізької області». Індивідуальний план здобувачки вищої освіти третього рівня вона виконала в повному обсязі. Наукова робота готова до захисту, за умови акредитації ОНП. Максим Добрунов (науковий керівник – доцент Валерій Горбань) доповів про стан виконання індивідуального плану та проблеми, пов'язаних із неможливістю продовження практичної частини за темою: «Паразитичні угрупування Apis melliferа південно-східної України», оскільки пробні ділянки знаходяться на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Олександра Волошина (науковий керівник – професор Олександр Рильський) розповіла про стан виконання освітнього й наукового складників роботи після виходу з академічної відпустки. Тема її досліджень: «Очищення стічних вод від нафтопродуктів і важких металів іммобілізованими на штучних носіях мікроорганізмами» – актуальна, але, через вимушений від’їзд за кордон, вона поки не має можливості проводити експеримент. Вона планує скласти випробування з предметів освітнього складника, оскільки її зарахували до впровадження нових вимог до здобувачів/здобувачок третього рівня навчання. Із цікавою презентацією виступила Вікторія Бідник – здобувачка 4 року, науковий керівник – професор Валерій Домніч. Вона доповіла про результати своїх досліджень за темою «Взаємозв'язок наземної й підземної частин рослинності та вплив кліматичних факторів в умовах високої та низької щільності ратичних південно-східної України». Проблеми продовження наукової роботи окреслив Владислав Топчій – здобувач 4 року навчання, науковий керівник – професор Валерій Домніч. Тема його дослідження – «Екологічні особливості та роль в екосистемах зайця русака південно-східної України». Усі пробні ділянки зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, як і його ноутбук з усіма напрацюваннями.

Цікавою була зустріч з випускницею ОНП Кристиною Крупей, яка розповіла про переваги навчання на цій освітньо-науковій програмі, про те, яких успіхів вона досягла після її закінчення, працюючи в Запорізькому державному медичному університеті. Кристина займає активну суспільну позицію щодо популяризації наукових знань серед талановитої молоді Запорізького краю. Усі присутні змогли взяти участь у дискусії та висловити свої зауваження й пропозиції щодо змісту освітньо-наукової програми.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: