Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті влаштували семінар із питань здобуття третього освітнього ступеня

На біологічному факультеті влаштували семінар із питань здобуття третього освітнього ступеня

На біологічному факультеті влаштували семінар із питань здобуття третього освітнього ступеня
01.11.2022 08:38 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет відділ аспірантури і докторантури освітньо-наукова програма екологія наукова діяльність звіт

Нещодавно на біологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи гаранта освітньо-наукової програми спеціальності 101 «Екологія», професора факультету Олександра Рильського, відбувся науковий семінар із підготовки здобувачів і здобувачок ступеня доктора філософії.

 

У заході взяли участь доктор наук, професор Валерій Домніч, доценти та доцентки кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталія Воронова, Валерій Горбань і Костянтин Домбровский. Долучилися до роботи здобувачі/здобувачки освіти різних років навчання. Модераторкою семінару стала кандидатка біологічних наук, доцентка, т.в.о. завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталія Воронова.

За час заходу презентували результати виконання освітнього та наукового складників експериментальних досліджень. Вікторія Богаткіна, випускниця цього року ОНП «Екологія» (наукова керівниця – доцентка Наталія Воронова), представила результати навчання та написання наукової роботи на тему: «Роль іксодових кліщів у природних та урбанізованих біогеоценозах Запорізької області». Індивідуальний план здобувачки вищої освіти третього рівня вона виконала в повному обсязі. Наукова робота готова до захисту, за умови акредитації ОНП. Максим Добрунов (науковий керівник – доцент Валерій Горбань) доповів про стан виконання індивідуального плану та проблеми, пов'язаних із неможливістю продовження практичної частини за темою: «Паразитичні угрупування Apis melliferа південно-східної України», оскільки пробні ділянки знаходяться на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Олександра Волошина (науковий керівник – професор Олександр Рильський) розповіла про стан виконання освітнього й наукового складників роботи після виходу з академічної відпустки. Тема її досліджень: «Очищення стічних вод від нафтопродуктів і важких металів іммобілізованими на штучних носіях мікроорганізмами» – актуальна, але, через вимушений від’їзд за кордон, вона поки не має можливості проводити експеримент. Вона планує скласти випробування з предметів освітнього складника, оскільки її зарахували до впровадження нових вимог до здобувачів/здобувачок третього рівня навчання. Із цікавою презентацією виступила Вікторія Бідник – здобувачка 4 року, науковий керівник – професор Валерій Домніч. Вона доповіла про результати своїх досліджень за темою «Взаємозв'язок наземної й підземної частин рослинності та вплив кліматичних факторів в умовах високої та низької щільності ратичних південно-східної України». Проблеми продовження наукової роботи окреслив Владислав Топчій – здобувач 4 року навчання, науковий керівник – професор Валерій Домніч. Тема його дослідження – «Екологічні особливості та роль в екосистемах зайця русака південно-східної України». Усі пробні ділянки зараз знаходяться на тимчасово окупованій території, як і його ноутбук з усіма напрацюваннями.

Цікавою була зустріч з випускницею ОНП Кристиною Крупей, яка розповіла про переваги навчання на цій освітньо-науковій програмі, про те, яких успіхів вона досягла після її закінчення, працюючи в Запорізькому державному медичному університеті. Кристина займає активну суспільну позицію щодо популяризації наукових знань серед талановитої молоді Запорізького краю. Усі присутні змогли взяти участь у дискусії та висловити свої зауваження й пропозиції щодо змісту освітньо-наукової програми.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини