Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ до Дня ерготерапевта влаштували тематичне засідання круглого столу

У ЗНУ до Дня ерготерапевта влаштували тематичне засідання круглого столу

У ЗНУ до Дня ерготерапевта влаштували тематичне засідання круглого столу
01.11.2022 10:49 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я та туризму наукова діяльність круглий стіл засідання профорієнтація молода наука День ерготерапевта

Двадцять восьмого жовтня на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося онлайн-засідання круглого столу на тему: «Можливості ерготерапії у сучасних умовах». Захід влаштували для студентів і студенток, молодих учених й абітурієнтів та абітурієнток. Засідання приурочили до Міжнародного Дня ерготерапевта. Організаторки – завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Надія Богдановська, доцентки цієї ж кафедри Наталія Позмогова й Олена Бессарабова.

 

Професорсько-викладацький склад кафедри фізичної терапії та ерготерапії активно працював під час заходу над вказаною тематикою. Це професорка Надія Богдановська й доцентки: Ірина Кальонова, Наталія Позмогова, Олена Бессарабова, Олена Потапова, Ганна Страколис і Лариса Потапова. А також – студенти й студентки 1-4 курсів, магістранти й магістрантки 1-2 років навчання факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму зі спеціальності «фізична терапія, ерготерапія», студентство Запорізького медичного фахового коледжу й 11 класи загальноосвітніх шкіл м. Запоріжжя. А також гості – студентство Волинського національного університету імені Лесі Українки та Рівненського державного гуманітарного університету спеціальності «фізична терапія, ерготерапія».

Із привітальним словом засідання круглого столу звернулась завідувачка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Запорізького національного університету професор Надія Богдановська, яка проінформувала про важливість і значущість у системі охорони здоров’я нової для нашої країни спеціальності – «ерготерапії». Пані Надія зазначила, що це – один із важливих етапів реабілітації людей, які потребують відновлення для подальшого виконання повсякденних побутових і соціальних функцій, створення комфортних умов життя, забезпечення можливості відновлення професійних навичок і соціальної адаптації. Вона побажала всім наснаги, впевненості у виборі професії, успіхів у науковій роботі.

У рамках семінару розглянули питання щодо можливості ерготерапії у відновленні рухової функції верхньої кінцівки та нервово-психічного стану в сучасних умовах. Із доповіддю виступила доцентка кафедри Наталія Позмогова, яка ознайомила присутніх з особливостями функціональних обов’язків, основним колом завдань і базовими компетентностями ерготерапевта. Доповідачка звернула увагу, що під час навчання майбутнього фахівця методи ерготерапії розглядаються на двох рівнях: на рівні особистості (залежно від кожного випадку) та на рівні оточення, ерготерапевт працює як у галузі міжособистісних взаємовідносин, так і на рівні матеріального, архітектурного й міського середовища з метою перетворити його на більш доступне й адаптоване для пацієнта/пацієнтки.

Студент Михаїл Каврін розглянув актуальне й важливе питання протезування верхньої кінцівки та сучасний стан цієї проблеми в Україні. Студентський колектив: Ксенія Водяницька, Анастасія Давиденко та Ярослав Крейдич – висвітили питання відновлення рухової функції верхньої кінцівки. Йшлося про такі аспекти питання, як оцінка й управління реабілітацією верхньої кінцівки, особливості використання роботехнічних пристроїв і віртуальної реальності в ерготерапії. Студенка Анастасія Ковальова розповіла про правила поводження з дітьми з нейросенсорними порушеннями під час військових дій. Студентка Анастасія Пучкова на власному прикладі дистанційно продемонструвала заспокійливі нейросенсорні вправи для дітей із нейросенсорними порушеннями, а Данило Прокопенко запропонував артерапію як засіб реабілітації. Усі доповіді супроводжувались слайдами та відеороліками. Учасники й учасниці мали можливість обмінятися науковими та практичними знаннями щодо застосування засобів ерготерапії в комплексному лікуванні постраждалих.

Мета цього заходу – посилити розвиток уявлення про значущість галузі й відновлення постраждалих, а деяким учасникам й учасницям – надати впевненості у виборі майбутньої професії. Студентам і студенткам спеціальності «фізична терапія, ерготерапія» участь у заході мала допомогти закріпити теоретичні знання та якісно підготуватись до клінічної практики, яка передбачає реабілітацію пацієнтів/пацієнток із різними вадами. Спілкування з науково-педагогічними працівниками й працівницями кафедри дозволило присутнім розширити бачення проблеми багатогранності та складності лікування й реабілітації засобами ерготерапії та шляхи вирішення цих зпавдань. Усі виступи були цікавими та викликали жваву дискусію серед слухачів і слухачок. За результатами участі у конференції всіх доповідачів і доповідачок відзначили іменними сертифікатами. Гості заходу висловили подяку за запрошення й оцінили високий рівень організації засідання круглого столу, професійний підхід до справи, дуже насичену й цікаву програму.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини