Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра теплоенергетики та гідроенергетики ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ плідно співпрацює з Головним управлінням Держпраці

Кафедра теплоенергетики та гідроенергетики ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ плідно співпрацює з Головним управлінням Держпраці

Кафедра теплоенергетики та гідроенергетики ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ плідно співпрацює з Головним управлінням Держпраці
20.10.2022 15:17 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут кафедра теплоенергетики та гідроенергетики профорієнтація

Представники та представниці Головного управління Держпраці в Запорізькій області, за ініціативи стейкголдера-роботодавця кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Владислава Таратути, провели для бакалаврів і магістрів/магістранток спеціальностей 144 «Теплоенергетика» та 145 «Гідроенергетика» інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) online-консультування.

 

Де знайти роботу після отримання довгоочікуваного диплома, як захистити себе від недобросовісних роботодавців? Ці питання вже починають турбувати майбутніх випускників/випускниць інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Корисну консультацію щодо цього отримало студентство, яке доучилося до зустрічі з Анастасією Черних, головною державною інспекторкою відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Державної служби України з питань праці в Запорізькій області. В інтерактиві взяли участь представники\представниці кафедри теплоенергетики та гідроенергетики, а саме – в.о. завідувачки кафедри Аліна Єрофєєва, доцентка Ганна Карпенко, доцент Віталій Радченко, старший викладач Сергій Чижов, а також студенти/студентки кафедри, які закінчують навчання.

Своїми думками щодо переддипломної практики та подальшого працевлаштування поділився з колегами стейкголдер (розробник ОПП «Гідроенергетика»), магістр-випускник, директор ТОВ «Домінанта» Владислав Таратута: «Напередодні початку переддипломної практики, важливого компонента освітнього процесу, та перед працевлаштуванням випускники/випускниці повинні бути “юридично підковані“. Як роботодавець я зацікавлений у набутті випускниками/випускницями затребуваних у їхній подальшій професійній діяльності загальних фахових і додаткових компетентностей (soft та transferable skills)».

Виступ пані Анастасії неабияк зацікавив присутніх, адже розповідала вона про актуальні для здобувачів/здобувачок речі. Студентство дізналося про те, які трудові права та соціальні гарантії має офіційно оформлений працівник/працівниця, чому необхідно укладати трудовий договір навіть на час випробувального терміну тощо. Спікерка підкреслила, що «основне й головне – перед початком роботи ви повинні укласти трудовий договір із роботодавцем. Трудовий договір, який претендент/претендентка підписує, має обов’язково містити інформацію щодо місця та графіка роботи працівника, і, безумовно, розміру офіційної зарплати».

Гостя повідомила, що під час воєнного стану, на відміну від мирного часу, роботодавці мають право встановлювати випробувальний термін для будь-якої категорії працівників/працівниць. Але Анастасія Володимирівна попередила, що роботодавець може запропонувати кандидату спочатку пройти стажування, а потім вже оформлення. А цього не має бути. «У цьому випадку час стажування ніяк не оплачується, це є порушенням закону. Із вами одразу повинні укласти трудовий договір, а ті два тижня, або місяць (але не більше!) стажування мають оплатити». Торкнулася Анастасія Черних і теми «зарплатні в конверті». Вона наголосила, що в разі її невиплати фахівці/фахівчині Держпраці не зможуть захистити права робітника/робітниці, бо про гроші «ніде, ні в яких документах не прописано». І, безумовно, важливо пам’ятати, що офіційна заробітна плата – це податки, які зараз дуже потрібні країні, адже саме таким чином ви «підтримуєте Україну, яка після перемоги у війні почне відновлювати економіку».

Анастасія Володимирівна порадила учасникам зустрічі й самостійно шукати необхідну інформацію, яка допоможе правильно почати трудовий шлях:

- на сайті Головного управління Державної служби України з питань праці у Запорізькій області https://dsp.gov.ua/

- на порталі https://pratsia.in.ua/

А також – скористатися можливістю надіслати свої запитання на електронну адресу сектора звернень громадян: zvern@zp.dsp.gov.ua або szg_gudpzp@ukr.net

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини