Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про завершення вступної кампанії та плани щодо подальшого розвитку вишу

На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про завершення вступної кампанії та плани щодо подальшого розвитку вишу

На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про завершення вступної кампанії та плани щодо подальшого розвитку вишу
03.11.2022 09:19 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет засідання ректорат освітній процес наукова діяльність стратегічні питання вступна кампанія бакалаврат магістратура аспірантура

Під час засідання ректорату ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбили підсумки вступної кампанії та обговорили інші стратегічні напрямки діяльності вишу із врахуванням умов військово-політичної ситуації в Запорізькій області.

Розпочалося засідання з вручення грамот від районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району фахівцям/фахівчиням університету. За сумлінну працю відзначили відповідальну секретарку відбіркової комісії на магістратуру Луізу Муцураєву, провідну фахівчиню відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Вероніку Єсіну, провідного фахівця навчального відділу Іллю Менсітова, провідну фахівчиню приймальної комісії ЗНУ Єлизавету Менсітову, інженера 1 категорії навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу навчального відділу Ярослава Кривого. Першочерговим питанням, яке розглянули, стали організація та перебіг освітнього процесу. Як наголосив ректор Микола Фролов: «На сьогодні це – основний пріоритет діяльності факультетів ЗНУ, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні та фахових коледжі вишув. Адже в складних умовах воєнного сьогодення, коли ворог намагається розбалансувати суспільство та, зокрема, систему освіти, коли відбуваються відключення електроенергії, попри всі труднощі ми маємо забезпечити для нашої молоді, яка довіряє ЗНУ, якісну освіту й доступ до досягнень сучасної науки. Разом ми все подолаємо. Усе буде – Україна!».
Присутні ознайомилися також із питанням академічної та фінансової заборгованості станом на 1 листопада. Попри фінансові труднощі, які сьогодні виникли в багатьох родин, більшість здобувачів вищої освіти, які навчаються в ЗНУ на умовах контракту, вже розрахувалися із заборгованістю за минулий семестр, і цей процес триває. Проте адміністрації структурних підрозділів тримає питання академічної та фінансової заборгованості студентства на жорсткому контролі, тож боржників можуть не допустити до складання зимової сесії. Водночас держава турбується про підтримку тих здобувачів/здобувачок вищої освіти, які сьогодні опинилися в скрутному становищі. У ЗНУ триває робота, згідно з постановами Кабінету Міністрів України та МОН України, щодо переведення значної кількості студентів/студенток, які вступили до вишу або навчаються на умовах контракту, але належать до визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» соціальних категорій, та осіб, які мешкають на особливо небезпечних і тимчасово окупованих територіях, затверджених переліком Міністерства реінтеграції України. У результаті майже 2500 пільговиків, які навчаються на різних рівнях освіти в ЗНУ, переведені на навчання за рахунок державного бюджету. Ця робота триває. Також згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1138 від 08.10.2022 р. зібрані відомості щодо тих сєконтрактників, які мали заборгованість за навчання станом на 30.06.2022 року й після процедури перевірки документів, якщо особа підпадає під визначені документом 4 соціальні категорії, відбудеться компенсація – за рахунок додаткових виділених державою бюджетних коштів. Про цей сегмент роботи університету доповів перший проректор Олександр Бондар.
Про результати вступної кампанії на різних рівнях звітували відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко та інші фахівці/фахівчині, задіяні в проведенні вступу-2022. Так, на рівні бакалаврату завершилася вступна кампанія в ЗНУ. Зокрема, добіг кінця додатковий набір вступників на бакалаврат, а також перша хвиля донабору. За його результатами станом на 28 жовтня на 1 курс зараховували 83 особи – на денну та заочну форму навчання. На старші курси (на основі диплома молодшого спеціаліста) також зараховані 64 особи. Загалом цього року відбулося зарахування 645 вступників на старші курси на денну та заочну форми навчання. Окремо представили дані щодо зарахування випускників/випускниць чотирьох університетських коледжів. До магістратури університету за результатами першої хвилі донабору вступили ще 202 здобувачі та здобувачки вищої освіти. 17-18 листопада триватиме друга хвиля додаткового набору вступників до магістратури. А вже 22 листопада відбудеться остаточне зарахування та підбиття підсумків прийому до магістратури. На сьогодні зараховано близько 2700 осіб, які вступили в основну та додаткову сесії, що перевищує набір минулого року майже на 80%.
Також йшлося про науковий аспект діяльності вишу: представникам/представницям академічного колективу нагадали про необхідність активізувати грантову роботу, із забезпечення виконання державної тематики, щодо публікацій у наукометричних базах «Scopus» і «WOS». Також обговорили фінансову підтримку для вчених ЗНУ, яка передбачена умовами Колективного договору університету. Про ефективну діяльність аспірантури/докторантури ЗНУ та результати набору цього року здобувачів/здобувачок на третьому рівні вищої освіти доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він також звернув увагу на наукові досягнення університету, здобуття гранту волонтерським центром ЗНУ, за рахунок коштів якого сьогодні забезпечується гуманітарна допомога тимчасово переміщеним особам, зокрема з університетських гуртожитків.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура поінформував про результати тижневого монітогину навчальної діяльності в ЗНУ, а також звернув увагу на методи відпрацювання академічної заборгованості, яка накопичилася у здобувачів/здобувачок вищої освіти через складні умови, спричинені військовою агресією рф. Обговорили й питання забезпечення студентів/студенток, які вступили до ЗНУ цього року, електронними та паперовими студентськими квитками. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов поінформував присутніх про заходи в рамках передбачених планом роботи акредитацій освітньо-наукових програм, звернув увагу на забезпечення відбіркових дисциплін для здобувачів/здобувачок вищої освіти через СЕЗН Moodle.ZNU, а також запросив компетентних представників/представниць академічного колективу університету приєднатися до роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та стати експертами різних галузей. Йшлося також про графік занять з академічної доброчесності в ЗНУ, зміни у діяльності редакційних колективів наукових видань вишу, системи СИНАП, переведення наукових здобутків університету в хмарний сегмент задля збереження інформації в умовах складного сьогодення.
Начальниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко нагадала представникам/представницям навчальних підрозділів про організаційні моменти щодо початку й проведення осінніх навчальних і виробничих практик на факультетах, а також про необхідність оновлення програм практик. Начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів доповіла про початок занять на підготовчих курсах у жовтні та формування навчальних груп слухачів і слухачок. Керівник первинної профспілкової організації університету Борис Павловський повідомив студраду ЗНУ про початок організованого подання документів задля отримання субсидії для мешканців/мешканок студентських гуртожитків. Ще однією приємною новиною для них стало повідомлення про підключення ліфтів у гуртожитках, що незабаром відбудеться за вказівкою ректора.
Серед інших робочих питань також обговорили стипендіальне забезпечення, виплати зарплат колективу університету, участь науково-педагогічних працівників/працівниць у конкурсах на заміщення вакантних посад, підготовку до проведення щорічної конференції трудового колективу ЗНУ та інші важливі напрямки діяльності університету. Наприкінці ректор Микола Фролов подякував керівникам/керівницям структурних підрозділів, представникам/представницям науково-педагогічного колективу та фахівцям/фахівчиням, які забезпечують злагоджену ефективну роботу ЗНУ в складних умовах воєнного сьогодення.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

Схожі новини