Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології (ОПП «Дошкільна освіта») Марина Соболь

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології (ОПП «Дошкільна освіта») Марина Соболь

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології (ОПП «Дошкільна освіта») Марина Соболь
07.11.2022 16:39 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дошкільної та початкової освіти відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо познайомитись із розповіддю про професійне становлення та досягнення випускниці бакалаврату освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» факультету соціальної педагогіки та психології, виховательки-методистки Закладу дошкільної освіти «Дивосвіт» Біленьківської сільської ради Запорізького району Запорізької області Марини Соболь.

 

Пані Марина мріяла про професію педагога ще з дитинства. Граючись зі своїми однолітками, вона завжди виконувала роль педагога, тоді й зʼявилась мрія «стати вихователем у дорослому житті». Так майбутня педагогиня почала активно діяти в цьому напрямку: після навчання в Запорізькому педагогічному коледжі вступила до Запорізького національного університету та отримала диплом бакалавра спеціальності 012 «Дошкільна освіта». Під час навчання пані Марина розпочала працювати в закладі дошкільної освіти помічником вихователя, а згодом стала вихователькою. Роботі на цій посаді педагогиня присвятила 6 років. У 2021 році, завдяки визнанню досягнень педагогічної діяльності, обіймала посаду виховательки-методистки. За словами пані Марини, «це був насичений, цікавий і водночас непростий шлях».

Багато часу педагогиня присвячує самоосвіті, цікавиться актуальними питаннями дошкільної освіти, зокрема, корекційно-розвивальною роботою для дітей із порушеннями мовлення. Під час такої діяльності намагається здійснювати оцінку вікових особливостей дітей, визначати проблемні моменти в роботі з малюками; знайомитися з методичними новинками та застосовувати педагогічні інновації на практиці; організовувати освітньо-виховний процес з урахуванням сучасних вимог і використанням ІКТ; вдосконалювати й підвищувати рівень професійної майстерності. Найцікавіші заходи, за спогадами пані Марини, є: тренінги: «Сучасний педагог, який він?», «Толерантність як показник компетентності педагога», «Психологічне благополуччя педагога»; семінари: «Актуальні питання національно-патріотичного виховання та краєзнавства», «Управлінський, методичний та психолого-педагогічний супровід упровадження БКДО (2021) в освітню діяльність ЗДО»; онлайн-конференції: «День безпечного інтернету», «Інтерактивна школа творчого вчителя», «Трансформації в освіті: виклики та перспективи», «Рівні серед рівних. Інноваційні підходи до навчання дітей з ООП»; Всеукраїнський радіодиктант до Дня української писемності та мови.

За час професійного становлення випускниця пройшла курси підвищення кваліфікації в Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти за темами: «Керівник гуртка», «Вихователь закладів дошкільної освіти», «Вихователь-методист». Завдячуючи успіхам і високим результатам на курсах, пані Марина стала керівницею гуртка «Від звука до букви» та Методичного об’єднання Біленьківської ОТГ закладів дошкільної освіти в 2020/2021 н.р.

Через креативність, високий творчий потенціал, ініціативність пані Марини організовували такі заходи: конкурс-огляд для педагогів і педагогинь «Креативність і сучасність оформлення груп до новорічних свят», конкурс «Город», виставки дитячих малюнків і поробок. Завдяки опануванню спецкурсу «Навчання через гру» в Запорізькому національному університеті, засвоєнню педагогинею прийомів ігрового та діяльнісного навчання, Марина Соболь організувала гурток «LEGO», проведела семінар для вихователів «Гра по-новому, навчання по-іншому», де вихователька-методистка ділилася з колегами «родзинками» ігрового та діяльнісного підходів.

Марина Соболь з усмішкою зазначає: «Педагогічна діяльність – це справа мого життя. Я – комунікативна, креативна, творча, доброзичлива, легко налагоджую контакти з новими людьми, колегами, прагну до пошуку нового, цікавого, сучасного, трендового, модного. Усі ці риси втілюються в моїй роботі в закладі дошкільної освіти, про них говорять колеги й це дуже приємно, бо надихає мене на нові починання в роботі, адже я працюю на результат й імідж закладу, бо відповідаю перед громадою, суспільством, державою за виховання маленьких українців/українок. За період своєї педагогічної діяльності брала активну участь не тільки в різних заходах закладу освіти, а й в житті громади, а саме: святах, концертах, благодійних акціях, флешмобах і суботниках. У цьому році з колегами створили громадську організацію «Каскад ідей», але, на жаль, не вдалось реалізувати задумане через воєнний стан. Виконуючи обовʼязки виховательки-методистки, маю пріоритетні завдання: формування готовності педагогів і педагогинь свідомо й постійно підвищувати свій професійний рівень; формування рефлексивних умінь педагога/педагогині, що передбачають усвідомлення специфіки свого професійного «Я», осмислення процесу й результату педагогічної діяльності. Навчання в ЗНУ – це багатогранна діяльність: цікаві лекції та практичні заняття, наукові заходи, повага й допомога викладачів і викладачок. Дуже вдячна педагогічному складу університету, а особливо кафедрі дошкільної та початкової освіти, за надані сучасні знання та навички, які впроваджую в своїй професійній діяльності. Вирішила продовжувати навчання саме в найкращому Запорізькому національному університеті та вступила до магістратури за спеціальністю «Дошкільна освіта». Впевнена, що це навчання відкриє нові шляхи та можливості для професійного зростання».

Пані Марині завжди до душі слова Василя Сухомлинського: «Від педагога залежить, чим стане серце дитини – ніжною квіткою чи засушеною корою. Заповітна мрія кожного мислячого педагога – щоб серце вихованця було чутливим до кожного слова вихователя, щоб дитяча душа відгукнулась, мов ніжна струна, на тонку музику його душі». Отже, педагоги й педагогині продовжують попри все робити свою справу, і навіть у часи війни вселяти в маленькі серця доброту і радість, адже вони – наше найкраще, щасливе, мирне майбутнє. Усе буде добре!

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU