Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вітаємо з Днем української писемності та мови!

Вітаємо з Днем української писемності та мови!

Вітаємо з Днем української писемності та мови!
09.11.2022 09:32 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет привітання свято День української письменності та мови

Колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітає всіх українців та українок із важливим для кожного святом – Днем української письменності та мови.

Щороку 9 листопада всі патріоти й патріотки України відзначають цей важливий день. Адже без рідної мови немає народу, захист і розвиток своєї мови – одна з важливих ознак формування нації, свідчення того, що народ існує, що він не асимілювався, а впевнено розвивається й міцніє. Упродовж усієї історії українському народу доводилось боронити свою мову, свою самоідентифікацію, платити велику ціну за побудову державності, за прагнення бути почутим у світі й зберегти свій власний неповторний голос.
Особливо це актуально сьогодні, під час війни, коли жорстокий ворог прагне не лише знищити нас фізично, а й, перш за все, змусити відмовитись від рідної мови, культури, історії, багатовікових здобутків, самої згадки про власну унікальність українського народу. Тож збереження рідної мови як ментального коду нації – одне з першочергових завдань, які на сьогодні постали перед кожним українцем й українкою. Пишаємося тим, що Запорізький національний університет завжди був, є та буде форпостом українськості в Запорізькому краї. Його викладачі та викладачки упродовж десятиліть докладають усіх зусиль, аби виховати покоління патріотів і патріоток рідної землі з активною громадянською позицією. І від зусиль усіх його представників і представниць, які дбають про збереження й розвиток рідної мови, залежить майбутнє нашої держави.
Зі святом! Слава Україні!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини