Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Радіодиктант національної єдності об’єднує ЗНУ

Радіодиктант національної єдності об’єднує ЗНУ

Всеукраїнський диктант національної єдності – це щороку момент духовного єднання, піднесення, згуртованості спільноти, свято мови, дитячі теплі спогади. У часи війни і виборювання права на існування української нації – це ще й своєрідний код незламності студентів і студенток, аспірантів й аспіранток, викладачів і викладачок, співробітників і співробітниць, адміністрації – усієї академічної спільноти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Саме тому, попри всі складнощі воєнного стану, 9 листопада всі охочі спробувати свої сили в написанні радіодиктанту, а також – відзначити разом День української писемності та мови зібралися в аудиторіях вишу чи приєдналися до події в онлайн-просторі.

На урочистий захід, який має особливе значення для всіх представників і представниць ЗНУ, завітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, декани, науково-педагогічний склад і студентство філологічного факультету, факультету журналістики, історичного факультету, директори й директори, викладачі та викладачки, здобувачі та здобувачки освіти Економіко-правничого фахового коледжу й Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій ЗНУ, співробітники та співробітниці структурних підрозділів та всі охочі взяти участь у патріотичному флешмобі. На початку заходу проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук привітав присутніх і відзначив, що «ніякі перешкоди – чи то карантинні обмеження, чи то дистанційне навчання, чи навіть війна – не зламають традицій ЗНУ в єднанні навколо розвитку української мови». «У такий важливий день наша воля тільки міцніє, а код нації загартовується в кожному слові», – наголосив він, нагадавши про давню традицію для представників і представниць вишу брати участь у цьому всеукраїнському заході.

Цього разу написання диктанту проходило в навчальному корпусі № 2 – в аудиторії № 226 і у «Світлиці» Запорізького національного університет, оформленій у народному стилі. Крім того, всі охочі змогли приєднатися до його написання в онлайн-форматі. Така можливість була особливо важливою для здобувачів і здобувачок освіти, які на сьогодні перебувають на тимчасово окупованій території, за межами області та країни, однак мають змогу відчути себе частиною великої й дружної університетської родини. Усіх учасників зворушив текст Ірини Цілик у майстерному виконанні відомої артистки Ади Роговцевої. Присвячений рідному дому, а також тим, хто змушений був залишити свою домівку, рятуючи життя, а тепер живе в очікуванні повернення, він у багатьох викликав сльози. Саме це вказує на актуальність тексту та його суголосність важкому й водночас дуже важливому для всієї України часу. Адже він містив думки, біль, прагнення й сподівання українців.

За традицією, багато хто з представників і представниць ЗНУ відправили свій текст на перевірку комісії, аби засвідчити свій рівень грамотності та знання рідної мови. Однак навіть ті, хто з особистих причин вирішили не надсилати написані ними диктанти на офіційну перевірку, запевнили, що досвід участі в радіодиктанті був дуже корисним для них. Саме такі заходи нагадують українцям про важливість консолідації та про необхідність об’єднати зусилля в прагненні до перемоги.

Як зазначив на своїй сторінці в мережі Фейсбук проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, «знаємо, що наші студенти і колеги писали диктант не лише в аудиторіях рідного вишу. З особливим відчуттям щемливий і геніальний текст про рідний дім нотували ті здобувачі й працівники ЗНУ, які вимушено опинились на чужині, на тимчасово окупованих територіях України. Разом працюємо та наближаємо нашу велику спільну Перемогу!».

Більше інформації про цю подію – за лінком:

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: