Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет ЗНУ провадить активну діяльність у рамках Всеукраїнського фахового онлайн-лекторію з правових питань

Десятого листопада 2022 року на загальнодержавному рівні організували онлайн-зустріч на тему «Процедура неплатоспроможності фізичних осіб». Подія відбулася в рамках Всеукраїнського онлайн-лекторію для здобувачів і здобувачок першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 08 «Право» спеціальності 081 «Право», а також для професорсько-викладацького складу українських зацікавлених правничих шкіл, юристів і юристок, представників і представниць професійних правничих громадських організацій. До заходу приєднався і юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Організаторами заходу стали: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Запорізький національний університет, Господарський суд Одеської області, Північний апеляційний господарський суд, Центральний апеляційний господарський суд, Господарський суд Чернівецької області. Майже дві сотні осіб змогли прослухати цікаві виступи. Під час заходу пролунали доповіді: Лілії Грабован, к.ю.н., судді господарського суду Одеської області (на тему «Підстави відкриття провадження в справі про неплатоспроможність фізичної особи»), Бориса Полякова, д.ю.н., професора, судді Північного апеляційного господарського суду (на тему «Процедура реструктурізації боргів у справах про неплатоспроможність фізичних осіб»), Ігоря Вечірка, к.ю.н., судді Центрального апеляційного господарського суду (на тему «Визнання фізичної особи банкрутом і застосування процедури погашення боргів»), Андрія Бутирського, д.ю.н., професора, судді господарського суду Чернівецької області (на тему «Закриття провадження в справі про неплатоспроможність фізичної особи») та Родіона Полякова, доктора філософії в галузі права (Ph.D) (на тему «Транскордонне банкрутство фізичних осіб за правом України та Англії»).

Упродовж двох годин висвітлювали актуальні питання формування інституту неплатоспроможності фізичних осіб у законодавстві України та зарубіжних країн. Йшлося про його відмінності від інституту неплатоспроможності юридичних осіб. Детально зупинилися й на аналізі судової практики з питань особливостей відкриття та закриття провадження, етапності процедури реструктуризації, взаємовідносин фізичної особи із адвокатом, арбітражним керуючим та іншими учасниками/учасницями процедури.

Судді звернули увагу присутніх на проблемні питання щодо зазначеної процедури. Вони проаналізували реальні кейси, сформулювали конкретні поради професійного спрямування. Не менш продуктивною була й частина заходу, яка передбачала запитання та відповіді. Усі присутні змогли долучитися до конструктивного діалогу із суддями щодо розгляду відповідної категорії справ, сформулювати конкретні запитання суддям та отримати фахові відповіді. Науково-педагогічні працівники/працівниці, здобувачі/здобувачки освіти юридичного факультету Запорізького національного університету подякували за співпрацю. Вони відзначили, що докладають максимальні зусилля для забезпечення участі ЗНУ у всіх заходах Всеукраїнського фахового онлайн-лекторію.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: