Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Триває співпраця Інженерного інституту ім. Ю.М. Потебні з навчальними закладами-партнерами

17.11.2022 16:37 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут наукова діяльність міжнародна діяльність науково-практична конференція

Уже традиційно випускники та випускниці навчальних закладів-партнерів інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) поповнюють лави його студентства. Деякі з них на сьогодні вже – кваліфіковані фахівці/фахівчині економічної галузі, які працюють задля розвитку країни. Та цьому передує кропітка робота з учнівством шкіл і студентством коледжів. Ось і 15 листопада в рамках довгострокового співробітництва з питань профорієнтаційної роботи відбулась зустріч директорки ІННІ їм. Ю.М. Потебні Наталі Метеленко з директорками Запорізької гімназії № 89 Запорізької міської ради Іриною Патрушевою та Мелітопольського промислово-економічного фахового коледжу (МПЕФК) Інною Д’ячковою.

Звичайно, в умовах війни напрямки цього співробітництва потребують певних змін. Це й стало темою зустрічі. Під час неї обговорили питання, пов’язані з продовженням співробітництва в умовах дії воєнного стану та дистанційної форми навчання. До речі, нині, в умовах вимушеного переміщення МПЕФК з окупованої території Мелітополя до м. Запоріжжя, Інна Д’ячкова змогла організувати повноцінний освітній процес, в якому беруть участь і представники та представниці ІННІ ім. Ю.М. Потебні, долучившись до викладання профільних дисциплін, зокрема, на інженерних спеціальностях.

Під час зустрічі директорки, передусім, окреслили вектор взаємодії викладачів/викладачок інституту й коледжу з питань підготовки віртуальних екскурсій лабораторіями ІННІ ім. Ю.М. Потебні. Планується, що учасниками/учасницями майбутніх екскурсій стане студентство МПЕФК, яке навчається за спільними з цим інститутом інженерними спеціальностями – 133 «Галузеве машинобудування» – освітня програма коледжу «Технологія обробки на верстатах і автоматичних лініях»; 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – освітня програма «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; 142 «Енергетичне машинобудування» – освітня програма «Енергетичне машинобудування»; 123 «Комп’ютерна інженерія» – освітня програма «Комп’ютерна інженерія». Адже це неодмінно допоможе серед вишів України обрати саме інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні ЗНУ.

Інна Д’ячкова та Ірина Патрушева запропонували проводити систематичні online-зустрічі зі здобувачами й здобувачками освіти та викладацьким складом коледжу та інституту. Це допоможе майбутнім абітурієнтам й абітурієнткам отримати уявлення про унікальність кожної освітньої програми та про сучасний підхід до підготовки студентства інституту. Вони зможуть дізнатися про участь у програмах академічної мобільності шляхом віртуальних екскурсій і відеопрезентацій. Майбутні випускники й випускниці гімназії постійно мотивуватимуться щодо вступу на базі дев’яти класів до МПЕФК та подальшого навчання в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. Своєю чергою, Наталя Георгіївна підтримала всі ініціативи колег і запевнила Інну Д’ячкову та Ірину Патрушеву, що наукова спільнота інституту з радістю зустріне фахових молодших бакалаврів і бакалаврок МПЕФК як здобувачів і здобувачок вищої освіти в інженерному навчально-науковому інституті. А також – активно працюватиме в напряму формування контингенту здобувачів і здобувачок фахової передвищої освіти МПЕФК.

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: