Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / Центр післядипломної освіти ЗНУ пропонує курси підвищення кваліфікації для держслужбовців

Центр післядипломної освіти ЗНУ пропонує курси підвищення кваліфікації для держслужбовців

04.05.2023 10:37

На сьогодні на базі центру післядипломної освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) діють чотири бюджетні програми для підвищення кваліфікації представників і представниць державної служби, а також – інші контрактні програми, які користуються попитом серед фахівців і фахівчинь різних галузей.

Національне агентство України з питань державної служби нещодавно створило новий відкритий ресурс – Портал управління знаннями – задля забезпечення професійного розвитку державних службовців і службовиць, голів місцевих державних адміністрацій, їхніх перших заступників і заступниць, посадових осіб місцевого самоврядування. Саме тут усі охочі здійснити підвищення кваліфікації та здобути нові, необхідні для професійної діяльності компетентності можуть знайти відповідні, запропоновані провайдерами програми.

Керівник Центру післядипломної освіти Сергій Ільїн розповідає: «Цей портал зручний тим, що наразі тут провайдери можуть надавати свої пропозиції у відкритому централізованому доступі для користувачів, які сьогодні знаходяться на всій території України. А слухачі/слухачки мають можливість надавати всі необхідні для вступу на курси документи через електронну базу, лише здійснивши реєстрацію в електронному кабінеті. Усі курси в умовах складної військово-політичної ситуації, що склалася в Україні, тривають дистанційно. Після того, як слухачі/слухачки зареєструвалися на порталі, ми надаємо їм доступ до навчальних матеріалів у СЕЗН Moodle.ZNU, а освітній процес і зв’язок із викладацьким складом курсів підтримується через Zoom. Так, у дистанційному форматі до кінця року на базі центру післядипломної освіти відбуватиметься навчання 21 групи».

У центрі післядипломної освіти ЗНУ сьогодні здійснюють підготовку держслужбовців за 4 програмами, із яких 3 належать до категорії «Загальна короткострокова програма» (0,26 ЄКТС або 8 академічних годин) та одна – «Загальна професійна» (довгострокова – 19.2 ЄКТС або 125 годин). За цими програмами отримали 424 бюджетних місця для підготовки слухачів і слухачок відповідної кваліфікації. Підготовку здійснюють науково-педагогічні працівники й працівниці факультету соціології та управління, а також факультету менеджменту. Найбільшу популярність на сьогодні здобула короткострокова програма «Запобігання та протидія корупції», з якою підготовка здійснюється вже не перший рік (координаторка програми – доцентка кафедри соціальної філософії та управління Олена Заїка). Більше інформації – за лінком:

https://pdp.nacs.gov.ua/courses/zapobihannia-i-protydiia-koruptsii

Не менш актуальними є ще дві короткострокові програми від ЗНУ, які стартують у листопаді цього року. Це – «Стратегічне управління та планування» (координаторка програми – доцентка кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяна Павлюк). Переглянути інформацію щодо змісту програми та зареєструватися можна за лінком:

https://pdp.nacs.gov.ua/courses/stratehichne-upravlinnia-ta-planuvannia-130

Користується популярністю програма «Організаційно-економічні та соціальні аспекти європейської інтеграції» (координаторка програми – доцентка кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Юлія Полусмяк). Інформація щодо програми розміщена за лінком:

https://pdp.nacs.gov.ua/courses/orhanizatsiino-ekonomichni-ta-sotsialni-aspekty-yevropeiskoi-intehratsii

Довгостроковою програма, яка стартувала з цього року, – це «Управління в органах місцевого самоврядування для менеджерів середнього рівня громади» (координаторка програми – доцентка кафедри соціології Олександра Сорокіна). Більше дізнатися про цю програму можна за лінком:

https://pdp.nacs.gov.ua/courses/profesiina-sertyfikatna-prohrama-pidvyshchennia-kvalifikatsii-derzhavnykh-sluzhbovtsiv-ta-posadovykh-osib-mistsevoho-samovriaduvannia-z-pytan-mistsevoho-ekonomichnoho-rozvytku
Не меншим попитом на сьогодні користуються також небюджетні пропозиції центру післядипломної освіти ЗНУ. Серед них – «Ділова українська мова на щодень» (координаторка – доцентка кафедри української мови Світлана Сабліна) та «Регіонально-економічний розвиток: іновації, екосистеми, місцеве самоврядування» (координаторка – професорка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко). За першою з цих програм у період із травня по листопад цього року вже здійснили підготовку понад 80 осіб. Ще близько 70 осіб підвищили свою кваліфікацію за напрямком регіонально-економічного розвитку у вересні-листопаді.

Загалом цього року 4 групи здійснили підготовку на базі центру післядипломної освіти ЗНУ. Серед них – фахівці та фахівчині Державної податкової служба, Державної аудиторської служби України та інші. Наразі планується розширити спектр програм підготовки слухачів і слухачок на курсах, які б задовольняли потреби фахівців і фахівчинь різних галузей, – за рахунок актуальних пропозицій від математичного, економічного факультетів, факультету соціології та управління й інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Їх мають представити після затвердження на засіданні Вченої ради університету.

 

Із запитаннями та для отримання інформації щодо курсів підвищення кваліфікації звертайтеся до центру післядипломної освіти ЗНУ: м. Запоріжжя, вул. Жуковского 55а, навчальний корп. № 6, ауд. 110.

Телефон.: (061)289-41-46

Сайт центру: http://sites.znu.edu.ua/cpo/