Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час ректорату прозвітували про підсумки вступної кампанії й підготовку до Конференції трудового колективу ЗНУ

Двадцять першого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату під головуванням ректора Миколи Фролова. Адміністрація закладу вищої освіти, керівництво факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, фахових коледжів, структурних підрозділів прозвітували щодо актуальних питань сьогодення вишу в різних галузях його життєдіяльністі та визначилися зі стратегією подальшого функціонування ЗНУ в умовах дії воєнного стану.

Ректор Микола Фролов на початку зібрання наголосив, що незмінним пріоритетом для всього університетського колективу залишається організація освітнього процесу. Усі науково-педагогічні працівники/ниці, факультети, інженерний навчально-науковий інститут та коледжі мають консолідувати зусилля, щоб забезпечити необхідні умови для того, аби студентство отримувало якісні знання. При цьому Микола Олександрович наголосив, що необхідно під час організації навчання враховувати реалії сьогодення. Ректор надав доручення відділу кадрів скласти документ, який би відображав географію перебування науково-педагогічного складу на сьогодні. Це необхідно, зокрема, для того, щоб враховувати графіки відключення світла в різних регіонах під час проведення дистанційних занять.

Окремо увагу під час ректорату приділили обговоренню постанов МОН України № 1138 (про компенсацію за несплату за навчання контрактників у другому семестрі 2022/2023 навчального року) та № 1224 (про переведення осіб, які входять до 4 категорій, виділених урядом, із контрактної форми навчання на бюджетні місця). Зокрема, йшлося про послідовність і механізм їхньої реалізації. Крім того, ректор наголосив на необхідності ліквідації фінансової заборгованості студентства різних факультетів до початку зимової сесії та відзначив плідну роботу в цьому напрямку.

Микола Фролов подякував усім причетним до організації вступної кампанії та оголосив про її остаточні результати. Так, цього року на 2-3 курс бакалаврату набрали 645 осіб, загалом, разом із абітурієнтами/тками на 1 курс, цього року на бакалаврат вступили близько 2300 осіб. Ректор особливо відзначив плідну профорієнтаційну й організаційну діяльність колективу інженерного навчально-наукового інституту. На 2-3 курс бакалаврату та на 1 курс зі скороченим терміном навчання цього року до інституту вступили 203 особи, а ще – близько 770 до магістратури ІННІ. Також він відзначив плідний донабір на 2-3 курси на таких факультетах, як соціальної педагогіки та психології, економічний та юридичний.

Дуже вдало, на його думку, провели вступну кампанію до магістратури: цього року магістрантами/тками ЗНУ стали загалом 2802 особи. Це – свідчення довіри абітурієнтів/ток до університету. Крім гарних показників ІННІ щодо набору на другий, магістерський, рівень навчання гарний результат забезпечили такі факультети, як соціальної педагогіки та психології – 410 осіб, фізичного виховання, здоров’я та туризму – 325 осіб, економічного факультету – 272 особи, юридичного – 195, менеджменту – 175. Також відзначили біологічний факультет (140 – на магістратуру) й філологічний (76), які збільшили показники порівняно з минулим роком. Загалом до бакалаврату, магістратури й до аспірантури ЗНУ цього року вступило близько 5500 осіб, що стало кращим показником серед закладів середньої освіти Запорізької області.

У виступі першого проректора Олександра Бондаря, серед іншого, йшлося про Конференцію трудового колективу та засідання Вченої ради, які відбудуться в ЗНУ 29 листопада. Зокрема, проректор окреслив формат, у якому вони відбуватимуться, а також – основні питання порядку денного. Крім того, він прозвітував щодо виконання постанов МОН України, доповів про стипендіальні нюанси та засідання конкурсної кадрової комісії та з інших важливих моментів організації життєдіяльності вишу. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура прозвітував про організацію й моніторинг освітнього процесу, зокрема про ліквідацію академічної заборгованості. Він вніс пропозиції про підготовку до проведення сесії, розклад навчання заочного відділення, розглянув інші питання функціонування університету.

Також виступили проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, головна бухгалтерка Оксана Арістова, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, керівниця навчального відділу Валентина Горлач та інші. Вони розглянули важливі питання різних галузей життєдіяльності університету. Зокрема, нагадали, що 22 листопада у виші відбудуться чергові засідання Науково-методичної ради, а 24 – Науково-технічної ради, присвячені освітньому процесу та науковій роботі ЗНУ.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU