Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся україно-американський вебінар на тему «Голос України у світових ЗМІ»

На факультеті журналістики відбувся україно-американський вебінар на тему «Голос України у світових ЗМІ»

На факультеті журналістики відбувся україно-американський вебінар на тему «Голос України у світових ЗМІ»
24.11.2022 09:03 Все Головні новини Факультети Журналістики ЗНУ факультет журналістики міжнародна співпраця голос України світові ЗМІ війна журналістика миру свобода боротьба

Двадцять другого листопада на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалась серія спільних семінарів із представниками/ницями кафедри комунікацій та медіа Мічіганського університету (Department of Communication and Media, University of Michigan, USA). Тема зустрічі  –  «Voice of Ukraine in Global Media: War and Peace Journalism and fight for freedom» («Голос України у світових ЗМІ: війна і журналістика миру, боротьба за свободу»).

 

Організатором проєкту виступила доцентка кафедри журналістики, кандидатка наук з соціальних комунікацій, заступниця декана з міжнародної діяльності Катерина Сіріньок-Долгарьова. До семінару також долучилась Ана Авіла – викладачка Мічіганського університету, яка має двадцятип'ятирічний стаж роботи у міжнародній журналістиці та спеціалізується не темі прав людини та екології, разом зі своїм студентством.

Проблеми журналістики під час війни визначила студентка 2 курсу Валерія Гетьман. Вона розповіла про зміни стандартів журналістики, нюанси роботи на лінії зіткнення, злочини проти інформаційного простору, які скоїли російські солдати та втрати серед журналістів/ток. «Робота журналістів/ток під час війни стала важчою та небезпечнішою, проте всі ми сьогодні робимо вагомі внески та докладаємо зусиль аби доносити правду. У сучасних реаліях це стало невід’ємним складником на шляху до перемоги», –  зазначила Валерія.

Крім цього, за час заходу обговорили роль звичайних людей в інформаційній війні, адже саме вони нерідко стають свідками воєнних злочинів із боку Росії та допомагають їх фіксувати. Як приклад такої успішної роботи навели кейси Бучі та Ірпеня. Про закриття класичних медіа та їх перехід у соціальні мережі розповіла доцентка кафедри журналістики Мирослава Чабаненко. Так, «Телеграм» став місцем де звичайні користувачі/чки, а також представники/ниці професійної та громадянської журналістики почали працювати пліч-о-пліч. У результаті цього спостерігається перехід на так званий «блогерський» стиль інформування, який дозволив журналістам/кам нехтувати класичними нормами, зробивши повідомлення цікавими та зрозумілими для всіх.

Упродовж дискусії постало питання висвітлення в американських ЗМІ війни в Україні. Скажімо, студентка Аяна розповіла, що інформація про події не завжди є повною. На її думку, навіть такі авторитетні медіа як «CNN», «The New York Times» інколи просувають російські наративи. У відповідь на це зауваження, українське студентство порекомендувало наші центри протидії дезінформації, які допомагають боротися із фейками окупантів.

Також згадали про успішний журналістський проєкт ЗНУ «Неумовно». Це серія радіопідкастів на конфліктні та чутливі теми. Проєкт створили студентство та викладацький склад ще два роки тому за допомогою програми «Еразмус +». З початку подкасти були про громадське життя, соціальні проблеми, гендерну та етнічну дискримінацію. Після вторгнення Росії основний напрям змінився: головними темами є війна, волонтерська діяльність, психологічний стан людей тощо. «Для нас важливо, що цей проєкт реалізується саме студентством, а ми, викладачі й викладачки, просто скеровуємо, допомагаємо, а молодь працює повність над процесом виробництва» – розповіла доцентка кафедри журналістики Юлія Любченко.

      Продовження серії семінарів разом зі студентами та викладачами Мечіганського університету відбудеться 28 листопада о 17:00.

Скріни із заходу за лінком:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.861513655289974

 

Олександра Юрченко

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини