Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники (аспірантура) повноцінно готуються до майбутньої педагогічної діяльності

Правники (аспірантура) повноцінно готуються  до майбутньої педагогічної діяльності

Невід’ємним складником підготовки здобувачів/чок третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти є набуття ними компетентностей, необхідних для викладацької діяльності. Цьому сектору діяльності на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) приділяють особливу увагу.

Окрім опанування відповідних освітніх компонентів, безпосередньо зорієнтованих на повноцінну підготовку майбутніх науково-педагогічних працівників/ниць, розширення можливостей юристів-практиків для залучення їх до освітнього процесу у ЗВО, у ЗНУ для аспірантів другого року навчання передбачено й проходження педагогічної практики. Це дозволяє «зануритися в магічний світ викладацької діяльності». Також це можливість долучитися до організаційного забезпечення освітньої підготовки майбутніх правників, безпосередньо впроваджувати інноваційні форми й методи викладання, оцінювання тощо.

Починаючи з 21 листопада аспіранти/тки другого року навчання разом із науковими керівниками/ницями та завкафедрами юридичного факультету активно долучилися до планування, організації та проведення практичних занять для студентства денної та заочної форм здобуття вищої освіти. Триває впровадження в освітній процес знань і компетентностей, які були отримані під час опанування теоретичних фахових курсів, участі у всеукраїнських і міжнародних вебінарах із проблематики реформування юридичної освіти. Йдеться й про методику підготовки юристів у сучасних умовах державотворення, зміни векторів у процедурі оцінювання рівня підготовки майбутніх правників, забезпечення практичної орієнтації та конкурентноспроможності випускників/ниць вітчизняних освітніх правничих шкіл.

Аспіранти/тки досить вміло використовують під час проходження практики весь інструментарій інформаційних освітніх технологій ЗНУ. Це дозволяє апробувати отримані раніше знання, а також, запозичуючи досвід провідних вітчизняних ЗВО, які здійснюють підготовку здобувачів/чок за спеціальністю 081 Право. Додатково популяризують і впроваджують під час занять зі студентством й інформаційні освітні ресурси фахового спрямування. Вони зорієнтовані на підвищення кваліфікації вже практикуючих юристів/тоу, що викликає підвищену зацікавленість у студентства й дозволяє отримати додаткові фахові знання в неформальній освіті.

Для забезпечення реалізації стратегічного напрямку освітнього процесу, визначеного юридичним факультетом на поточний навчальний рік, аспіранти/тки активно під час проходження практики впроваджують в освітній процес елементи дуальної освіти. Також залучають і юристів-практиків із досвідом роботи в різних галузях правозастосування, в тому числі й у рамках реалізації інноваційних освітніх проєктів «День правничої кар’єри», «Модельовані судові засідання».

Так, зокрема, лише впродовж перших чотирьох днів проходження педагогічної практики аспіранти/тки змогли апробувати інноваційні форми й методи навчання, залучивши Дарію Оробченко, слідчу відділу поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області, старшу лейтенантку поліції, змоделювавши судове засідання в справах, пов’язаних із ІТ-галуззю, детально проаналізувати процесуальний статус сторін, поточну та підсумкову документацію разом із Мариною Івченко, заступницею директора ТОВ «АСУ Інжиніринг», а також, долучившись до заходів Всеукраїнського фахового онлайн-лекторію, організувати  самостійну роботу студентства задля поглиблення їх підготовки з питань правового регулювання міграційних процесів під час війни спільно із Тетяною Дракохруст, професоркою кафедри міжнародного права та міграційної політики Західноукраїнського національного класичного університету та реалізації Концепції сервісної держави та публічних послуг в Україні разом із Катериною Бондаренк, професоркою кафедри загальноправових дисциплін Національного університету «Одеська морська академія».

Усе це дозволяє аспірантам/ткам виконати в повному обсязі всі завдання, передбачені для проходження педагогічної практики як компонента освітньо-наукової програми. Крім того, це дозволяє повноцінно підготуватися як до процедури оцінювання результатів її проходження, так і в цілому до викладацької діяльності в майбутньому.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU