Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання Конференції трудового колективу ЗНУ заслухали ректорський звіт про виконання умов контракту та Колективного договору

Під час засідання Конференції трудового колективу ЗНУ заслухали ректорський звіт про виконання умов контракту та Колективного договору

Під час засідання Конференції трудового колективу ЗНУ заслухали ректорський звіт про виконання умов контракту та Колективного договору
30.11.2022 16:17 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Конференція трудового колективу звіт ректора Колектив договір Статут вишу освітній процес вступна кампанія

Двадцять дев’ятого листопада в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Конференції трудового колективу. Під час заходу ректор Микола Фролов прозвітував про виконання умов контракту. Крім того, упродовж засідання присутні заслухали звіт про виконання умов Колективного договору в 2022 році. Питання щодо пролонгації терміну дії Колективного договору під час воєнного стану, про затвердження нової редакції Статуту Запорізького національного університету та про узгодження нових кандидатур членів Вченої ради від математичного факультету також не оминули увагою.

 

Основною локацією Конференції трудового колективу стала 50 аудиторія навчального корпусу № 1. До присутніх у режимі онлайн приєдналися й інші. Головуючий – перший проректор Олександр Бондар – зазначив, що на заході зібрався кворум, тож усі рішення, ухвалені присутніми, мають статус легітимних. До президії конференції увійшли: ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор Олександр Бондар, голова первинної профспілкової організації Борис Павловський і в.о. голови студентської ради вишу Моніка Татевосян. Відповідальний за проведення zoom-конференції – проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов.

Першим питанням порядку денного став звіт ректора про виконання умов контракту. На початку свого виступу Микола Олександрович наголосив, що це – найскладніший звіт за всі 11 років, упродовж яких він обіймає посаду ректора ЗНУ. Адже цього дня він звітував про роботу керівництва й колективу вишу в умовах збройної агресії російської федерації на території України, про діяльність вишу у фактично прифронтовому місті, в області, яка від початку вторгнення на 70% перебуває в тимчасовій окупації. Ніхто не знав, як діяти в таких умовах. Однак колектив університету гідно впорався з поставленими перед ним завданнями. Він оперативно реагує на виклики сьогодення. Ректор підкреслив, що університет ні на день не припиняв свою діяльність. Із перших днів ворожого вторгнення всі сили зосередилися на досягненні таких завдань: зберегти університет і продовжити його діяльність; зберегти його колектив і забезпечити виконання умов Колективного договору вишу; зберегти контингент студентства університету й коледжів і забезпечити високу якість освітнього процесу; організувати випуск ЗНУ й коледжів у 2022 році та вручити дипломи, провести вдалу вступну кампанію; забезпечити фінансову стабільність закладу вищої освіти. А ще – зберегти та забезпечити функціонування матеріально-технічної бази; організовано розпочати новий навчальний рік; допомагати всім, хто цього потребував: постраждалим від військової агресії, взаємодіяти з органами місцевої та центральної влади.

У звіті Миколи Фролова йшлося про виконання кожного з перерахованих пунктів. Так, він наголосив, що не лише вдалося зберегти діяльність Запорізького національного університету як закладу вищої освіти, колектив якого вже в березні поновив освітній процес. Також тут створили всі необхідні умови для функціонування двох інших ЗВО, вимушено переміщених із тимчасово окупованої території – для Таврійського державного агротехнологічний університет ім. Д. Моторного та для Бердянського державного педагогічного університету. Керівництву вишу вдалося зберегти колектив ЗНУ, уникнути масових скорочень, не допустити погіршення стандартів його діяльності й на 100% забезпечити умови виконання Колективного договору.

Керівництво підтримує будь-яке рішення колег, зокрема тих, які вирішили перебувати за межами області чи закордоном. На відміну від інших закладів вищої освіти, науково-педагогічні працівники та працівниці, які знаходяться за кордоном, у повному обсязі зберігають навантаження й продовжують плідну діяльність. Загалом на сьогодні в ЗНУ працює 1 242 особи, із них 197 перебувають за межами області, 77 – закордоном, 1 – на тимчасово окупованій території. При цьому в університеті всього 582 штатних науково-педагогічних працівника та працівниці. Із них 95 перебувають за межами області, 54 – за кордоном, а 1 особа – на тимчасово окупованій території. Микола Фролов підкреслив, що на сьогодні в ЗНУ немає заборгованості з виплат заробітної плати. Щодо всіх виплат, зокрема тих, які стосуються соціального захисту, остаточно планують розрахуватись до завершення календарного року, а в січні забезпечити науково-педагогічним працівникам/працівницям оплачену відпустку.

Також доповідач наголосив, що колектив виконав завдання зі збереження контингенту студентства вишу й коледжів. Цьому сприяло й рішення відновити освітній процес у березні, а також – постійний моніторинг якості освіти. Завдяки вдалій вступній кампанії, навіть вдалося збільшити кількість здобувачів і здобувачок освіти. Також в університеті провели випуск бакалаврату, магістратури, фахових коледжів. Ректор подякував проректору з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександру Гурі, керівництву факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, коледжів за напружену й плідну роботу.

Колектив університету, завдяки консолідованій праці, зміг успішно завершити вступну кампанію, яка тривала до 20 листопада. За її результатами кількість зарахованих до бакалаврату – 2330 осіб, із них за державним замовленням – 447. Загалом до пільгових категорій, зарахованих на освітній ступінь бакалавра, належить 786 студентів і студенток. До магістратури – усього 2802 особи. Із них за рахунок держзамовлення – 499 осіб (у 2021 році загалом до магістратури вступили 1339 осіб, а за кошти держзамовлення – 337). Крім того, у ЗНУ впоралися із задачами забезпечення фінансової стабільності його діяльності та збереження й належного функціонування матеріально-технічної бази вишу. За це Микола Фролов подякував адміністративно-господарський частині й охороні ЗВО. Окремо він наголосив на тому, що в університеті змогли організовано розпочати новий навчальний рік: уже першого вересня освітній процес стартував для 2, 3 і 4 курсів бакалаврату та для 2 курсу магістратури. Також упродовж вересня розпочали навчання вступники до бакалаврату й магістратури. Ректор запевнив, що велику увагу керівництво приділяє допомозі викладачам/викладачкам, студентам і студенткам, які постраждали від збройної агресії російської федерації.

Він подякував колективу відділу виховної роботи, зокрема його керівниці Світлані Кондратенко, директорам і директоркам коледжів за постійну увагу до цього важливого питання. Серед іншого, Микола Олександрович підкреслив, що питання забезпечення взаємин з органами центральної та місцевої влади на сьогодні – серед пріоритетних для вишу. Так, ЗНУ надає допомогу органам місцевої влади та колегам-освітянам, які опинились на окупованій території, та прагне підтримати їх. Тож, підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що всі завдання, які сформували на цей рік, успішно виконані.

Також у своєму звіті Микола Фролов навів аналітичні дані, у яких відображається діяльність вишу. На сьогодні загальна кількість студентства вишу – 15520 (для порівняння, у 2021 році – 14811 осіб). Із них на денній формі здобуття освіти – 11423 (40% на бюджетній основі), на заочній – 4097 осіб (14% тих, хто навчається на бюджетній основі). У чотирьох фахових коледжах ЗНУ навчаються 3169 осіб (у 2021 – 2999 осіб), із них 2975 – на денній формі та 194 – на заочній. На сьогодні ЗНУ належить до найбільших закладів вищої освіти Запорізької області. Цього року його дипломи про вищу освіту загалом отримали 4079 фахівців і фахівчинь (із відзнакою – 198), із них – 2169 бакалаврату, 1262 магістратури, молодшого спеціаліста – 579 і фахового молодшого бакалавра – 62.

Йшлося про плідну акредитаційну та грантову діяльність, за що Микола Олександрович висловив подяку проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку та проректору з науково-педагогічної роботи Юрію Каганову. Зокрема, йшлося про те, що на сьогодні в ЗНУ виконується 8 грантів у рамках програми «Erasmus+ Жана Моне» та 2 – у рамках програми «ERASMUS+ КА2» «Підвищення потенціалу вищої освіти». Не оминув доповідач увагою й підготовку науково-педагогічних кадрів. На сьогодні в аспірантурі навчається 649 осіб, із них – 274 за держзамовленням і 375 – за кошти фізичних і юридичних осіб, а в докторантурі – 26 осіб, із них 16 – за рахунок держбюджету.

Наприкінці доповіді ректор зазначив, що 7 грудня закінчується дія його контракту. Однак зараз, під час війни, кадровий склад керівництва вишу залишається незмінним, вибори ректора відбудуться через 3 місяці після закінчення дії воєнного стану в країні. Це рішення МОН України закріплено на законодавчому рівні. Микола Фролов подякував всім представникам і представницям вишу за плідну роботу й закликав їх й надалі консолідувати зусилля для спільної діяльності на благо університету та впевнено дивитись у майбутнє. Перший проректор виніс пропозицію затвердити звіт ректора та визнати його роботу задовільною, за що й проголосували учасники Конференції трудового колективу.

Під час засідання про виконання умов Колективного договору у 2022 році прозвітували ректор ЗНУ Микола Фролов і голова первинної профспілкової організації вишу Борис Павловський. При цьому Борис Степанович наголосив, що зобов’язання адміністрація виконує в повному обсязі. Він виніс пропозицію роботу ректора за відповідний проміжок часу вважати задовільною. Також доповідач зазначив, що профспілкова організація підтримала пропозицію щодо продовження терміну роботи ректора під час дії воєнного стану. Крім того, звітував спікер про діяльність профспілки університету, зазначивши, що на сьогодні до її лав входить 5130 осіб, із них – 1465 працівників і працівниць вишу. У 2022 році до первинної профспілкової організації надійшло 1752 заяви, із них 1719 – прохання про матеріальну допомогу, якої загалом виплатили на суму 809 тисяч.

Присутні на заході проголосували за пролонгацію дії чинного Колективного договору до завершення дії режиму воєнного стану (доповідач – ректор Микола Фролов). Вони заслухали виступ начальника юридичного відділу Костянтина Борисова про затвердження нової редакції Статуту Запорізького національного університету та проголосували за внесені зміни й доповнення. Затвердили й обрання двох нових виборних представників від математичного факультету до складу Вченої ради ЗНУ. Наприкінці заходу їм подякували за плідну роботу з вирішення важливих питань діяльності університету.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини