Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Україно-американські вебінари на факультеті журналістики ЗНУ: обговорення журналістики під час війни

Україно-американські вебінари на факультеті журналістики ЗНУ: обговорення журналістики під час війни

Україно-американські вебінари на факультеті журналістики ЗНУ: обговорення журналістики під час війни
30.11.2022 10:22 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет волонтерська діяльність журналістика війни

Факультет журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучився до українсько-американської серії вебінарів «Голос України в глобальних медіа: журналістика війни й миру та боротьба за свободу». Студентство, аспіранти/тки й викладацький склад журфаку ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілися в Zoom-конференції з молоддю й викладацтвом департаменту комунікацій та медіа Університету Мічигану (США) 21 та 28 листопада.

 

Ініціювала ці заходи доцентка кафедри журналістики, гарантка освітньо-наукової програми «Журналістика» Катерина Сіріньок-Долгарьова, яка наразі проходить річне стажування за програмою академічної мобільності в Університеті Мічігану. З американської сторони вебінари організувала досвідчена журналістка Ана Авіла, яка викладає в Університеті Мічігану курси «Журналістика рішень і миру» й «Голос безголосих», які націлені на навчання журналістів підходам висвітлення подій у світлі конструктиву, дотримання прав людини і вирішення конфліктів.

Під час вебінарів обговорювали, як змінилася робота українських журналістів/ток у воєнних реаліях, що пишуть про Україну західні медії. Зокрема, деталізували такі теми:

 

Як війна в Україні вплинула на роботу вітчизняних і міжнародних журналістів.

 

Чи можлива журналістика миру та рішень під час «гарячої» фази війни?

 

Медіаграмотність та інформаційна війна.

 

Роль соціальних мереж як джерела інформації під час війни.

 

Журналістська етика: кадри війни в Україні на американських екранах.

 

Допомога «безголосим» людям: журналістський проєкт ЗНУ «Неумовно» та волонтерський центр Запорізького національного університету.

 

Психологічні травми під час війни: переселенці, біженці та особи на тимчасово окупованих територіях.

 

Здобувачі/чки освіти освітньо-наукового рівня виступили з презентаціями і доповідями. Учасники/ці вебінарів говорили про стандарти журналістики під час війни, воєнні виклики, новітні медійні формати (телеграм-канали, профілі в соцмережах), волонтерські ініціативи, життя в окупації і пов’язані з війною психологічні травми. Директор Благодійного фонду «"Молодь Майбутнього" Волонтерський центр ЗНУ» Антон Осадчук розказав американським колегам про волонтерську діяльність університету та подякував студентству і викладацькому складу факультету журналістики за активну участь у роботі центру.

Серія вебінарів стала містком для порозуміння та співпраці з американськими колегами, які, своєю чергою, висловили підтримку і захоплення незламністю українців/ок, боротьбою за демократичні цінності, свободу і майбутнє.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини