Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відбувся міжнародний семінар із актуальної проблеми й шляхів її подолання

На факультеті СПП відбувся міжнародний семінар із актуальної проблеми й шляхів її подолання

На факультеті СПП відбувся міжнародний семінар із актуальної проблеми й шляхів її подолання
01.12.2022 12:53 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології війни міжнародна діяльність наукова діяльність вебінарів

Двадцять дев’ятого листопада для науково-педагогічного складу та студентства Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Даремського університету (Durham University; England) організували онлайн-вебінар «Війна та сексуальне насильство: виклики та відповіді».

 

Спікерами й спікерками заходу від Даремського університету виступили: Грем Таул, професор судової психології Даремського університету, й Таммі Вокер, директорка Товариства Святого Катберта, професорка судової психології Даремського університету. Від Запорізького національного університету – Наталія Мосол, PhD, доцентка кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології, й Олексій Макаренков, професор, доцент юридичного факультету. Координатор проєкту Українських студій – Маркіян Прокопович, доцент історії Даремського університету.

Під час заходу йшлося про те, що російське повномасштабне військове вторгнення 24 лютого 2022 року створило значні ризики для населення України. Наприкінці вересня ООН опублікувала звіт, який підтвердив «понад сотню випадків» сексуального насильства в Україні. Однак встановити реальну кількість людей, які постраждали від сексуального насильства за останні 9 місяців, а тим більше – за останні 9 років війни, поки неможливо. Сексуальне насильство використовується як зброя в цій війні, воно впливає не тільки на тих, хто пережив його, але й на все суспільство. Це – одна з найсильніших травм, яка має довготривалий вплив. Психологи/психологині та психотерапевти/психотерапевтки допомагають подолати такі травматичні переживання. Отримання доказів насильницьких воєнних злочинів стало справжнім викликом для українських юристів/юристок. Іноземна криміналістична допомога в цій галузі виявилася дуже актуальною. На заході обговорили різні аспекти теми сексуального насильства під час війни. А також – особливості психологічної та правової допомоги. Учасники й учасниці вебінару могли поставити питання спікерам і спікеркам і долучитися до обговорення.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини