Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час Вченої ради ЗНУ підбили підсумки вступної кампанії й обговорили діяльність ІННІ ім. Ю. Потебні

Під час Вченої ради ЗНУ підбили підсумки вступної кампанії й обговорили діяльність ІННІ ім. Ю. Потебні

Під час Вченої ради ЗНУ підбили підсумки вступної кампанії й обговорили діяльність ІННІ ім. Ю. Потебні
02.12.2022 09:23 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Вчена рада інженерний навчально-науковий інститут вступна кампанія студентське самоврядування

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради під головуванням ректора Миколи Фролова. Для проведення заходу обрали гібридний формат: основна локація знаходилась у 50 аудиторії навчального корпусу № 1, інші приєдналися дистанційно за допомогою платформи zoom. Цього дня адміністрація університету й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні, декани факультетів, керівництво структурних підрозділів, а також студентське самоврядування прослухали звіт щодо вступної кампанії 2022 року та затвердили присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам і працівницям. Крім того, вони обговорили ефективність діяльності ІННІ ім. Ю.М. Потебні та результативність студентського самоврядування в університеті.

 

На початку заходу про присвоєння вчених звань доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. За результатами таємного голосування, що відбувалося у змішаному – очно-дистанційному – форматі, проведення якого забезпечив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, звання професора/професорки присвоєно: Олені Андросовій – по кафедрі фінансів, банківської справи та страхування, Тарасу Бутченку – по кафедрі соціальної філософії та управління, Олексію Макаренкову – по кафедрі історії і теорії держави та права, Андрію Пожуєву – по кафедрі фундаментальної та прикладної математики.

Окрему увагу під час засідання Вченої ради приділили підбиттю підсумків вступної кампанії 2022 року, яка, попри складнощі воєнного часу, була вдалою: на різні освітні рівні вступило близько 5000 здобувачів і здобувачок вищої освіти, що забезпечило високі рейтингові показники для ЗНУ. Наразі виш увійшов у ТОП-35 (32 позиція) провідних університетів України та став першим за кількістю вступників у південно-східному регіоні країни. Аналіз рейтингів вишів, пільгових категорій та інших показників, що характеризують контингент студентства ЗНУ в цьому році, представив аудиторії відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.

Про ефективність діяльності інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ доповіла його директорка Наталя Метеленко. Вона докладно зупинилася на змінах, які відбулися впродовж останніх двох років у структурі цього освітнього підрозділу, згідно з новою Стратегією розвитку ІННІ, що сприяли його ефективному функціонуванню. Так, наразі підрозділ забезпечує підготовку здобувачів і здобувачок вищої освіти за 22 освітньо-професійними програмами на рівні бакалаврату та за 18 – на рівні магістратури. В освітньому процесі задіяні понад 100 висококваліфікованих науково-педагогічних працівників/ць. На базі інституту функціонують дві наукові школи: «Філософія управління» (наукова керівниця – професорка Валентина Воронкова) й «Інноваційний розвиток проблем металургії, матеріалознавства, систем управління та машинобудування» (науковий керівник – професор Віктор Скачков). У 2022 році виконують дві науково-дослідні роботи за рахунок фінансування із загального фонду державного бюджету на суму 1201 тис грн. Також здійснюється видання наукової та науково-методичної літератури, публікації статей у фахових виданнях, зокрема в тих, що включені до міжнародних науковометричних баз, активно розвивається співпраця із закордонними університетами, триває підготовка до акредитації освітніх програм.

Аналіз перевірки показників ефективності функціонування інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ за результатами роботи експертної комісії надав її голова – декан факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Микола Маліков. Він окреслив ті моменти, які вимагають ретельної уваги з боку керівництва підрозділу. Учасники й учасниці засідання затвердили проєкт рішення з цього питання. Ректор Микола Фролов подякував колективу інституту за його консолідованість і злагоджену результативну роботу, що здійснюється за різними напрямками. При цьому він акцентував увагу на необхідності впровадження нових програм інженерного спрямування, які в цей нелегкий для країни час зможуть забезпечити підготовку фахівців і фахівчинь, здатних працювати на потреби військових й оборонного комплексу.

Про роботу органу студентського самоврядування в університеті доповіли голови студентської ради ЗНУ та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні – Моніка Татевосян і Катерина Батюк. Зокрема, Моніка Татевосян докладно зупинилася на напрямках діяльності, спрямованих на досягнення максимально ефективної взаємодії студентського самоврядування й адміністрації університету. Йшлося про такі форми роботи, як забезпечення прав студентства, їхнє інформування та єднання. Свою реалізацію вони отримали через активність  студентської ради в соцмережах, грантову діяльність та створення медіастудій, участь у форумах та інших заходах, які відбувалися як в Запоріжжі на базі ЗНУ, так і в інших містах України. Також у її виступі йшлося про створення громадського бюджету. Завдяки плідній діяльності, студенти допомогли БО БФ «Молодь Майбутнього» та волонтерському центру ЗНУ зібрати гроші на пікап для ЗСУ, а зараз приєдналися до збору коштів на генератор напруження (електростанцію), який забезпечить функціонування «Пункту незламності» в ЗНУ. Наприкінці виступів Моніка й Катерина підкреслили великий потенціал, закладений у студентському русі ЗНУ, який не тільки забезпечує розвиток усіх, хто навчається в університеті, а й сприяє підвищенню якості освітнього процесу та громадської активності молоді. Після обговорення доповідей керівництва студентського самоврядування затвердили відповідний проєкт рішень. Наприкінці заходу ректор подякував присутнім за плідну роботи й закликав до подальшої консолідації зусиль для функціонування й розвитку Запорізького національного університету.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини