Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологічний факультет – серед організаторів науково-практичної конференції з актуальних проблем і перспектив розвитку природничих, медичних і фармацевтичних наук

Третього грудня відбулася Х Регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», яку щорічно проводить ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) спільно із Запорізьким державним медичним університетом.

Захід тривав у дистанційному форматі (Zoom-конференція, модератором конференції виступила заступниця декана біологічного факультету з наукової роботи, к.б.н., доцентка Копійка В. В.). Загальна кількість учасників і учасниць конференції – 63 особи, серед них 8 аспірантів й аспіранток і молодих вчених. На відкритті конференції присутніх привітав заступник голови оргкомітету, проректор з наукової роботи ЗНУ, д.іст.н., професор Васильчук Г.М. Він відзначив замотивованість до плідної роботи студентства, аспірантів й аспіранток, молодих вчених і колективу біологічного факультету у таких непростий час. Також проректор подякував присутнім за прагнення до продовження роботи та презентації своїх наукових розробок. Крім того, зі словами привітання до учасників й учасниць звернулися заступниця голови оргкомітету, декан біологічного факультету, д.фарм.н., професорка Омельянчик Л.О., а також – член оргкомітету, голова Наукового товариства молодих вчених та студентів Запорізького державного медичного університету, завідувач кафедри клінічної лабораторної діагностикиЮ д.б.н., доцент Павлов С.В. До речі, варто відзначити, що він – випускник ЗНУ за спеціальністю 091 «Біологія», спеціалізації «Біохімія та імунологія»).
Після вітальних слів учасники й учасниці заслухали три пленарні доповіді, дві з яких презентували випускниці біологічного факультету ЗНУ, які працюють викладачками ЗДМУ та паралельно навчаються у аспірантурі ЗНУ за спеціальністю 091 «Біологія». Ксенія Гавриленко виступила з доповіддю на тему «Зaлежність концентрації спор грибів роду Alternatia у повітрі м. Запоріжжя від метеорологічних умов» (наукові керівники – д.б.н., проф. Лях В.О., д.б.н. доц. Приходько О.Б.). Людмила Макеєва презентувала доповідь на тему «Морфофункціональні особливості тучних клітин шкіри при загоєнні ран щурів в умовах хронічного соціального стрессу» (науковий керівник – д.м.н., проф. Фролов О. К.). Присутні відзначили високий рівень підготовки аспіранток-доповідачок та достатній масив опрацьованого експериментального матеріалу, який дозволить їм швидко вийти на захисти кандидатських дисертацій. Також на пленарному засіданні виступив запрошений доповідач, молодий вчений із Чернівецького національного університету Володимир Ткач, який активно співпрацює з біологічним факультетом ЗНУ. У його доповіді йшлося про «А investigação teórica da detecção eletroanalítica da melatonina (Теоретичне дослідження електроаналітичного визначення мелатоніну)».
Наприкінці пленарного засідання учасники вшанували хвилиною мовчання загиблу у жовтні 2022 року аспірантку 4 курсу біологічного факультету Ксенію Іванову.
У рамках конференції працювали 5 секцій:
1) «Біологічна, медична хімія, органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки, неорганічна, аналітична хімія, фармакологія, пошук біологічно активних речовин»;
2) «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика»;
3) «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин»;
4) «Генетика. селекція. ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво. прикладна ботаніка та фізіологія рослин. фармакогнозія»;
5) «Екологія. природокористування та охорона навколишнього середовища. мисливствознавство та іхтіологія».
Загалом під час заходу учасники заслухали 38 доповідей. Варто відзначити, що в рамках конференції на біологічному факультеті ЗНУ відбулося засідання комісії секцій «Мікробіологія, вірусології, імунології та лабораторна діагностика» і «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія та фізіологія людини і тварин». Голова комісії – завідувачка кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, професорка Оксана Кущ. Також до її складу увійшли представники кафедри: доцент Максим Малько, доцентки Віра Копійка та Наталя Григорова. Секретарка засідання – старша лаборантка Анастасія Пайдаркіна. Учасники та учасниці заходу розглянули роботи молодих науковців і науковиць. Вони відзначили високий рівень виконання наукових розвідок, їхню актуальність і перспективність щодо продовження діяльності в царині науки студентства, здобувачів і здобувачок аспірантури й молодих учених, які на сьогодні багато зусиль докладають для побудови кар’єри.
За результатами доповідей на секційних засіданнях відзначили таких студенток грамотами «За кращу доповідь на секційному засіданні» конференції за підписом декана біологічного факультету проф. Омельянчик Л. О.: Олександру Жукову, Єлізавету Школову, Аліну Свириденко, Наталію Мірошніченко, Діану Михальську, Злату Дунаєву, Марину Вірьовкіну й Тетяну Таркан. Закривав конференцію перший проректор ЗНУ, д.юр. н., проф. Бондар О. Г., який подякував усім присутнім за плідну роботу та підкреслив важливість й актуальність тем, обраних для наукових досліджень. Він висловив переконання, що й надалі науковці та науковиці Запорізького національного університету активно долучатимуться до участі в цьому заході, який перетворився на добру традицію для вишу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: