Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ відбулася зустріч зі стейкґолдеркою, директоркою аудиторської фірми Інною Дядюрою

В ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ відбулася зустріч зі стейкґолдеркою, директоркою аудиторської фірми Інною Дядюрою

В ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ відбулася зустріч зі стейкґолдеркою, директоркою аудиторської фірми Інною Дядюрою
05.12.2022 12:33 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні кафедра обліку аналізу оподаткування та аудиту зустріч зі стейкхолдером

Днями за ініціативи завідувачки кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Тетяни Меліхової студентство зустрілося зі стейґолдеркою – директоркою Товариства з обмеженою відповідальністю «Аудиторська фірма "Капітал Аудит"» Інною Дядюрою. До зустрічі приєдналися і вчені від інституту, серед яких директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко.

 

Для молоді завжди цікаво, як досягти професійного успіху, тож зустріч із відомою в нашому регіоні аудиторкою, фахівчинею високого рівня викликала неабиякий інтерес. Професійна біографія пані Інни – це вдалий приклад висловлення «освіта впродовж життя». Вона висловила вдячність за отримані знання своїм викладачам/кам із Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту, який свого часу закінчила з червоним дипломом. Для неї терміни «проєкт», «кошторис» – не просто слова, і вона як інженерка будівничої галузі чудово знає, що саме за цим стоїть, і легко вирішує питання аудиту в будівельних організаціях. Навчалася Інна Григорівна й у Торгівельному коледжі ЗНУ, де отримала добрі знання з бухгалтерського обліку.

Виступ Інна Григорівна розпочала з розповіді про свою аудиторську компанію. Пані Інна познайомила студентство з історією підприємства, професійний досвід якої на сьогодні складає майже 28 років. На фірмі працює шість сертифікованих аудиторів, а також шість аудиторів, які мають підтвердження достатнього рівня знань міжнародних стандартів фінансової звітності сертифікатами ДипІФР (Диплом із міжнародної фінансової звітності). Нещодавно фірма успішно пройшлі перевірку органу суспільного нагляду над аудиторською діяльністю (ОСНАД). «"Капітал Аудит"це єдина в Запоріжжі аудиторська фірма, яка включена до четвертого реєстру аудиторських фірм, що мають право проводити аудит підприємств суспільного інтересу, – підкреслила Інна Дядюра. – Ми маємо право перевіряти такі великі підприємства, як ПрАТ "Укрграфіт", ПрАТ "Запорізький абразивний комбінат", а також, п’ять підприємств гірничо-металургійної групи "Метінвест", серед яких ТОВ "МетінвестКриворізький ремонтно-механічний завод", ПрАТ "Запоріжвогнетрив", ТОВ "Метінвест-Промсервіс" (тепер у м. Запоріжжя), ТОВ "Метінвест-Інжиніринг" тощо».

Інна Григорівна зазначила, що не кожен може працювати аудитором. Тож питанню про те, як ними стають та які знання й навички для цього потрібно мати, приділили чималу увагу. «Вимоги до співробітників/ць з аудиту в нас дуже високі, – розповіла Інна Григорівна, – тому, коли ми беремо нового співробітника/цю, процес його адаптування до роботи, його навчання триває десь близько дев’яти місяців. І тільки після цього новопризначений аудитор/ка починає щось самостійно робити. Він вже може систематизувати свої, набуті раніше, знання бухгалтерського обліку; розуміє економічний сенс бухгалтерських проводок; що несе ця проводка; чому зроблена саме так; для чого її роблять. Вміє аналізувати отримані результати».

«Взагалі-то, аудит – це не лише підтвердження фінансової звітності, - зазначила гостя. – Коли керівництво підприємства-замовника хоче перевірити, як працює його бухгалтерія, чи вірно були сплачені податки, це також аудит, але в нього інше завдання – завдання супутніх послуг, яке вимагає знання податкового обліку». Для його виконання аудитор має знати Податковий кодекс і законодавство, які зараз постійно змінюється. «Саме тому, – підкреслила Інна Григорівна, - мій робочий день починається з того, що я відкриваю "Голос України", "Урядовий кур’єр", вивчаю новини, внесені до законодавства, аналізую, яким чином вони можуть впливати на господарську діяльність наших клієнтів».

Розповіла директорка АФ «Капітал Аудит» і чимало цікавого зі своєї практики про щоденну копітку роботу аудитора, відносини із замовниками, майже детективну історію розкриття фінансових махінацій на підприємстві тощо.

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини