Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ під час ректорату йшлося про зимову сесію та подальші плани діяльності вишу

06.12.2022 16:07 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес зимова сесія життєдіяльність вишу

П’ятого грудня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату. Під час заходу йшлося про підготовку до завершення календарного року, початок зимової сесії, перебіг освітнього процесу й інші напрямки діяльності університету. Також керівництво ЗНУ та його факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, фахових коледжів, структурних підрозділів обговорили низку організаційних питань, пов’язаних із життєдіяльністю ЗНУ.

На початку заходу ректор ЗНУ Микола Фролов привітав присутніх і приверну їхню увагу до низки організаційних моментів. Зокрема, він зазначив, що із 7 грудня й до завершення війни офіційно обійматиме посаду виконуючого обов’язки ректора вишу й нагадав, що це потрібно враховувати при веденні університетської документації. Крім того, Микола Олександрович нагадав, що тиждень тому відбулася нарада представників ректорату та деканів факультетів, у результаті якої розробили та втілили в життя комплекс заходів зі скорочення академічної та фінансової заборгованості студентів. У результаті за тиждень фінансовий борг зменшився на 4 млин грн. Ректор закликав присутніх і надалі приділяти особливу увагу цьому напрямку діяльності. Із цього приводу прозвітував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Крім того, Олександр Іванович нагадав про початок зимової сесії та необхідність у зв’язку з цим оперативно вирішити кілька питань, таких як вибіркові дисципліни, які вчасно мають обрати студенти, формуючи свої індивідуальні освітні траєкторії, а також – замовлення дипломів для випускників і випускниць магістратури. Також він наголосив на необхідності формування додаткових графіків навчання, які б враховували можливі відключення світла й перенесення занять, що тривають у режимі онлайн, а також на важливості співпрацювати зі студентами, оперативно реагувати на їхні запити, пов’язані з освітнім процесом.
Микола Фролов проінформував присутніх про візит Міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета до ЗНУ та його зустріч із представниками студактиву вишу, яка відбудеться 7 січня, й наголосив на важливості цієї події. Перший проректор вишу Олександр Бондар прозвітував про стан реалізації постанов Кабінету Міністрів України № 1138 і № 1224. Ці документи спрямовані на підтримку студентства в складних умовах воєнного часу. Зокрема, під час ректорату розглянули механізми їхньої реалізації на базі Запорізького національного університету. Окремо присутнім нагадали про питання, пов’язані з втіленням у життя цих постанов, які потребують особливої уваги представників і представниць вишу.
Головна бухгалтерка вишу Оксана Арістова прозвітувала про стан виплат авансу й заробітної плати колективу університету в грудні 2022 року. Ректор наголосив, що на сьогодні фінансове становище університету, завдяки об’єднаним зусиллям усіх його працівників і працівниць, стабільне. Керівництво вишу виконує всі фінансові зобов’язання, внесені до Колективного договору ЗНУ, включно із фінансовими виплатами за особлмві наукові досягнення, йдеться, зокрема про захисти дисертаційних робіт, публікації в наукометричних базах Scopus і Web of Sience, підвищення індексу Гірша тощо. Крім того, Микола Олександрович підкреслив, що науковій і грантовій роботі вчених вишу в 2023 році приділятиметься особлива увага. Тож незабаром у виші відбудеться засідання керівного складу й усіх причетних до наукової діяльності осіб, щоб виробити виграшну стратегію розвитку в цьому напрямку діяльності.
Під час ректорату виступили проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, керівниця навчального відділу Валентина Горлач, керівник центру по роботі з іноземними студентами Карім Ель Гуессаб, голова первинної профспілкової організації Борис Павловський, представниця студактиву Анастасія Воробко та інші. Вони розглянули важливі питання різних галузей життєдіяльності університету, таких як наукова, проєктна, акредитаційна, волонтерська, профорієнтаційна в контексті підготовки до вступу у 2023 році, питання кадрового забезпечення освітнього процесу, зокрема розподілу навантаження між науково-педагогічним складом та інші. Наприкінці заходу ректор закликав присутніх до подальшої плідної роботи задля успішного функціонування університету й подякував їм за активність і консолідованість.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU