Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор ЗНУ Олександр Гура: навчання та студентська практика у нових умовах

Проректор ЗНУ Олександр Гура: навчання та студентська практика у нових умовах

Проректор ЗНУ Олександр Гура: навчання та студентська практика у нових умовах
09.12.2022 10:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відеозвернення проректор розповідь проректора з науково-педагогічна робота навчання освітній процес проходження практики відділ доуніверситетської підг

На сьогодні у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) реалізується важливий профорієнтаційний проєкт. У його рамках керівнитво вишу розповідає про ключові напрямки діяльності закладу вищої освіти. Ознайомитися з відеозверненнями можна на Youtube-каналі відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування університету. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розповідь проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури про навчання та студентську практику в нових умовах.

Ось що розповідає Олександр Іванович:
- На сьогодні колектив Запорізького національного університету, а це більш ніж 16 000 осіб, усвідомлює, що виш у нинішніх умовах має виконати не тільки освітянську функцію, а і культурно-історичну, а саме – забезпечити умови для збереження та розвитку потенціалу не тільки Запорізького регіону, півдня країни, а і в цілому України. У зв'язку з цим, ми своєю роботою, починаючи від самого початку російської агресії й до сьогодні, демонструємо стійкі національні й освітянські позиції, забезпечуємо освітній процес, як нам здається, на достатньому рівні. Зрозуміло, що умови ефективної роботи забезпечують нам результати попередньої нашої діяльності в умовах, що склалися під час пандемії коронавірусу, коли колектив Запорізького національного університету розробив систему дистанційної освіти, що включає методичне забезпечення в системі Moodle. Це – використання різних платформ для онлайн-навчання, зокрема Zoom, BlueButton та інших. До того ж, викладачі отримали значний досвід роботи саме за дистанційною формою.
На сьогодні нам вдається забезпечити достатньо високий рівень освітнього процесу. Оскільки заняття проходять в онлайн-режимі, мають все необхідне методичне забезпечення, а головне, і здобувачі та здобувачки освіти, і викладачі та викладачки готові до такої діяльності. Якість цієї роботи демонструє постійний моніторинг. Незважаючи на військово-політичну ситуацію, що склалася в нашому регіоні, кожного дня навчальний відділ моніторить якість освітнього процесу. Це полягає в тому, що ми відвідуємо дистанційні заняття, що ми отримуємо зворотній зв'язок від студентства, за що ми вдячні студентській раді, яка постійно надає необхідну інформацію про тенденції в процесі навчання. Відповідно, ректорат реагує на всі можливі ситуації.
Особливу увагу ми надаємо практичній підготовці. Зрозуміло, що на сьогодні дуже складно організувати її відповідно до тих умов, які були раніше, але, на мій погляд, це вдається. Зокрема, ми вдячні тім підприємствам, які на сьогодні продовжують працювати в Запорізькому регіоні ійприймати наших здобувачів і здобувачок освіти для проходження практики. По-друге, частину практики ми проводмо й використовуючи власну матеріально-технічну базу, зокрема в лабораторіях, центрах, виробничих підрозділах, які працюють в Запорізькому національному університеті.
Як я вже зазначив, зворотній зв'язок від студентства дає нам підстави констатувати, що рівень організації освітнього процесу на сьогодні нас є достатній. Хочу зазначити, що, незважаючи на умови сьогодення, наш контингент у цьому навчальному році збільшився на 5000 осіб. Більш ніж 5000 студентів і студенток вступили до нашого університету. Тим самим вони продемонстрували не тільки довіру до нашої освітньої системи, а й конкретно – до Запорізького національного університету і до нашого дружного колективу.

Переглянути відео можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=o13PT9jkqgI&t=6s


Владлена Ольмезова

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини