Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час конференції на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму йшлося про формування сучасних концепцій галузі

Під час конференції на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму йшлося про формування сучасних концепцій галузі

Під час конференції на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму йшлося про формування сучасних концепцій галузі
12.12.2022 12:57 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризм наукова діяльність міжнародна діяльність проєктна діяльність конференція Erasmus+ DIRUT розвиток туристичної галузі

Восьмого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося відкриття ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Формування сучасних концепцій управління туризмом і готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку». Цей важливий для міжнародної наукової спільноти захід організували в межах Всеукраїнської ініціативи #ErasmusDays 2022 та під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в рамках проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (DIRUT).

 

Організаторську функцію на себе взяли: Міністерство освіти і науки України (м. Київ), Запорізький національний університет (м. Запоріжжя), Національний «Еразмус+» Офіс в Україні (м. Київ), Департамент культури та інформаційної політики (м. Запоріжжя), Запорізька обласна туристична асоціація (м. Запоріжжя), Громадська організація «Дивосвіт» (м. Запоріжжя), Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль), Університет імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро), Національний університет харчових технологій» (м. Київ), інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету (м. Запоріжжя), Талліннський університет (Естонія), Литовський університет спорту (Литва), Університет Вітаутаса Великого (Литва), Компанія «Смарт Тур» (Болгарія), Вища школа агробізнесу в Ломжі (Польща), ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур (м. Запоріжжя), Асоціація Кулінарів України (м. Київ), Туристична агенція TPG (м. Запоріжжя), готель «Khortitsa Palace» (м. Запоріжжя) і проєкт Зимова школа «Креативно про цілі сталого розвитку» за фінансової підтримки Британської Ради в межах програми «Активні громадяни» Посольства Великої Британії в Україні (м. Київ / м. Запоріжжя).

Під час пленарного засідання професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна привітала присутніх, подякувала всім, хто зміг взяти участь у конференції попри всі виклики воєнного часу та побажала їм плідної праці. Також Лариса Вікторівна розповіла про проєкт «Erasmus+ JMM DIRUT», який уже 3 роки реалізується на базі кількох факультетів ЗНУ і в рамках якого організували цю конференцію. Крім того, присутніх привітали завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Запорізького національного університету, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Маковецька, почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило й завідувачка кафедри готельно-ресторанної справи Національного університету харчових технологій, доцентка Лариса Шаран. Вони наголосили на великому значенні, яке має це наукове зібрання, а також зупинились на проблемних питаннях, котрі мають бути в полі зору сучасних учених галузі туризму. Зокрема, йшлося про сучасний стан туристичної галузі, необхідність взаємодії уряду. місцевої влади, бізнесу й освіти в питаннях відродження туристичної галузі після перемоги, необхідності вже зараз проводити аналітичні розвідки з цього питання та готувати фахівців і фахівчинь – сьогоднішнього студентства – із врахуванням майбутніх запитів туристичної галузі під час відбудови держави, налагодження туристичного бізнесу, зокрема в Запорізькому регіоні.

Привітала присутніх на заході й докторка PhD соціальних наук (менеджмент), викладачка кафедри менеджменту спорту і туризму Литовського університету спорту (Литва) Регіна Андрюкайтене. Вона висловила захоплення як запорізькими колегами, так і всім незламним і мужнім українським народом, який на сьогодні боронить не лише власну країну, а й світову демократію. Також пані Регіна подякувала за можливість взяти участь у цьому важливому науковому заході. Вона запросила учасників й учасниць засідання завітати до Литви й на власні очі побачити, як там в цій країні функціонує галузь гостинності та туризму. Крім того. Спікерка зазначила, що мріє в майбутньому обов’язково приїхати до Запоріжжя й зустрітися з учасниками й учасницями конференції в аудиторіях вишу. Її виступ також був присвячений соціальній відповідальності в гостинності з точки зору стейкґолдерів/стейкґолдерок.

Також під час пленарного засідання перед присутніми виступила директорка регіону Запоріжжя-Дніпро ТОВ «Туристична компанія «Анекс Тур» Наталія Величко з доповіддю «Прогнозування та планування діяльності туристичних підприємств в умовах воєнного та повоєнного часу». Наталія Михайлівна зазначила, що на сьогодні бере участь у важливому напрямку роботи – підготовки майбутніх фахівців і фахівчинь галузі туризму. Для цього вона плідно співпрацює з Економіко-правничим коледжем ЗНУ. Крім того, під час конференції представники та представниці факультету фізичного виховання, здоровся та туризму із пропозицією співпраці. У виступі докторки педагогічних наук, професор, професорки кафедри міжнародного туризму та готельно-ресторанного бізнесу Університету імені Альфреда Нобеля Світлани Кожушко йшлося про «”Стресостійкість” туристичної галузі. Український вимір». Завідувачка кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, докторка географічних наук, професорка Тетяна Божук представила колегам доповідь на тему «Наукові підходи та методи дослідження рекреаційно-туристичних дестинацій». У своїй доповіді «Тренди в ресторанному бізнесі під час воєнного стану» президент Асоціації Кулінарів України, кандидат економічних наук Андрій Магалецький розглянув складнощі сьогодення, які постали перед представниками цієї бізнес-галузі, а також – можливі шляхи їхнього подолання. Директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко розповіла присутнім про сьогодення парку етнічних та історичних періодів «Етносело» (Запорізька область, Вільнянський район, с. Геленджик), про подолання викликів, пріоритетні напрямки діяльності, підтримку тих, то опинився в скруті, а також – про перспективи його подальшого розвитку. Під час заходу також виступили їхні колеги з інших закладів вищої освіти, туристичних агенцій та організацій в галузі туризму й гостинності.

Крім того, на пленарному засіданні виступили науково-педагогічні співробітники та співробітниці факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ. Серед інших, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, кандидатка економічних наук, координаторка проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Наталя Венгерська прозвітувала про «Досвід синергії проєктів “Erasmus+ JMM DIRUT” та Зимової школи “Креативно про цілі сталого розвитку” за фінансової підтримки Британської Ради». Завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка педагогічних наук, професорка Наталія Маковецька доповіла про «Підготовку магістрантів до управлінської діяльності в галузі туризму та гостинності». Своєю чергою, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка педагогічних наук, доцентка, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна доповіла про особливості реалізації цього проєкту в ЗНУ. Зокрема, йшлося про спільні досягнення представників і представниць кількох факультетів, які спільно реалізують проєкту діяльність у цьому напрямку вподовж трьох років, а також – про подальші їхні плани.

Усі доповіді викликали неабиякий інтерес серед присутніх, про що свідчили численні питання й обговорення кожної з них. Одною з цілей організаторів й організаторок конференції стало створення майданчику для налагодження конструктивного діалогу між науково-педагогічним складом закладів вищої освіти з різних куточків України й бізнесу в туристичній галузі. У результаті чимало учасників й учасниць виявили бажання за результатами засідання домовитись про подальшу взаємовигідну співпрацю. Також у результаті роботи конференції світ побачить електронний збірник наукових праць, а всі присутні на заході отримають сертифікати. Організатори й організаторки конференції висловили сподівання, що вона перетвориться на гарну традицію для університету, а всі охочі зможуть завітати в наступному році, після Перемоги, до Запорізького національного університету й зустрітися під час неї в аудиторія вишу.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини