Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов розповів про грантову та проєктну діяльність ЗНУ

На сьогодні у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) реалізується важливий профорієнтаційний проєкт. У його рамках керівнитво вишу розповідає про ключові напрямки діяльності закладу вищої освіти. Ознайомитися з відеозверненнями можна на Youtube-каналі відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування університету. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розповідь проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова про грантову та проєктну діяльність вишу.
Ось що говорить Юрій Олегович:
- Проєктна та грантова робота – це один із важливих напрямків розвитку Запорізького національного університету. За останні роки ці поняття стали не елітарними, а звичними для колективу нашого університету, для науково-педагогічних працівників і працівниць, здобувачів і здобувачок освіти. І ми справді сьогодні з гордістю говоримо про те, що в університеті реалізується низка важливих проєктів, спрямованих на модернізацію освітньо-наукового простору
Насамперед, це – проєкти від «Erasmus+ Jean Monnet», їх на сьогодні 8 в університеті та два проєкти K2 — це великі міжінституційні проєкти. За кожним із них – нові курси, можливості академічної мобільності, це те, що урізноманітнює освітній процес, це – нові воркшопи, конференції, засідання круглих столів, багато інших активностей, які справді створюють європейське обличчя Запорізького національного університету. Важливо говорити про те, що в умовах війни ми вдячні нашим зарубіжним партнерам за всебічну підтримку колективу нашого університету. Особливо значущою є та підтримка, яку надав Німецький університет Bielefeld через програму «DAAD», завдяки якій близько двохсот студентів Запорізького національного університету отримуватимуть стипендію від наших німецьких партнерів у розмірі 200 євро протягом пів року.
Це найбільш – вразливі категорії студентів, ті, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, ті, які потребують матеріальної підтримки, інші категорії наших здобувачів. На сьогодні перед колективом університету постають серйозні виклики щодо нашої матеріально-технічної бази. Ми потребуємо допомоги й у плані ліквідації наслідків, спричинених збройною агресією, і, власне, маємо будувати плани щодо подальшого розвитку університету, тому, завдяки реалізації міжнародних проєктів, в нашому ЗВО створено цілу низку тематичних аудиторій, обладнаних сучасними мультимедійними засобами. Ми сьогодні також говоримо про амбітні плани на наступний рік і найближчі періоди часу. Зокрема, йдеться про подання заявки на створення в університеті першої кафедри Жан Моне. Це буде важливий прорив для колективу університету, який вже має досвід інтеграції освітніх проєктів до Європейського контексту. Той факт, що Україна набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу, накладає важливий відбиток і зобов'язання на всіх учасників й учасниць освітнього процесу. Вони мають справді інтегруватися до європейських практик, зберігати найкращі надбання, які властиві традиціям нашого вишу. Але водночас і набувати нових навичок, набувати нового досвіду, який, безумовно, збагачуватиме усіх нас, який творитиме обличчя нової України, тієї України, про яку ми мріємо після нашої великої спільної перемоги.
Переглянути відео можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=aX3nrhxJAPA&t=3s
Владлена Ольмезова
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/