Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій долучився до телепроєкту «Місто Україна – Запоріжжя козацьке»

Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій долучився до телепроєкту «Місто Україна – Запоріжжя козацьке»

Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій долучився до телепроєкту «Місто Україна – Запоріжжя козацьке»
14.12.2022 12:47 Все Головні новини Коледжі та філії Торговий коледж ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій

Директор Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олійник Олександр взяв участь у проєкті телеканалу МТМ «Місто Україна – Запоріжжя козацьке», де розповів про славне козацьке минуле міста. Нагадаємо, що Олійник Олександр є кандидатом історичних наук та дослідником запорозького козацтва.

 

Науковець зазначив, що слово «козак» від тюркського «qazaq» – «озброєна людина». Дуже часто козаків асоціювали з розбійниками, але козацтво досягло значних успіхів та сформувало повагу до себе, що вказує на потужну військову силу, яка ґрунтувалась на міцному економічному фундаменті. Олійник Олександр висвітлив різницю між Гетьманщиною та Запорозькими вольностями, а також зазначив, що хоча Запоріжжя вважають козацькою столицею, але цей факт є умовним, адже такі козацькі столиці існували і в інших містах. За словами дослідника, тема українського козацтва є недостатньо дослідженою та потребує більш глибокого вивчення. На думку науковця, найважливішими уроками, які ми маємо винести з нашого минулого є:

 - бути єдиною нацією та не ворогувати один з одним;

 - бути більш обачними та обирати тих, кому можна довіряти;

 - бути відповідальними перед самим собою, дітьми та суспільством.

Ми пишаємося тим, що в нашому славетному запорозькому краї є дослідники, які продовжують вивчати історію козацтва та нести її молодому поколінню, адже хто не знає свого минулого, той не має майбутнього. Лінк на відео:

1. https://youtu.be/6K9MAgaMR7o

2. https://youtu.be/XTs_G4SMH2k

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини