
Питання вибору майбутньої професії в сучасному незбагненному світі є дуже складним, оскільки фахові компетенції певних напрямків не завжди задовольняють вимоги сучасного працедавця в повному обсязі. Щоб усвідомити власні можливості й нахили – потрібно дуже добре знати себе. Філософія Григорія Савовича Сковороди, особливо – ідея «сродної праці», буде дуже корисною для випускників і випускниць. Саме з такою настановою під керівництвом доценток кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталії Горбач, Юлії Курилової, Валентини Ніколаєнко дванадцятого грудня школярі запорізької гімназії № 98 помандрували сковородинівськими стежками, побіжно обмірковуючи постулати його мислення, суть творчості, педагогічну майстерність.
Вивчаючи географічні локуси й ментальні топоси 300-річного ювіляра, учасники й учасниці вебінару змогли відчути не тільки Україну доби Бароко, а й Україну в умовах російсько-української війни, незнищенність свободи й слова, про те, як досягти внутрішньої гармонії зі світом і врешті про ймовірні шляхи до щастя, якого прагне кожна людина. Отже, говорили про філософію серця, яка виростає, формується й тримається на любові.
Щаслива та людина, яка добре усвідомлює те, чого вона прагне досягти і в чому її особиста радість. Талановитий вчитель ніколи не буде обмежувати своє учнівство рамками пізнання, а навпаки допоможе побачити різноманіття світу й відчути смак іншого життя, яке, можливо, не зовсім зрозуміле тим, хто споглядає його… Із цього якраз і починається шлях трансформацій та інновацій. «Сподіваємося, що серця учнів, учениць і педагогічного складу в цій мандрівці билися в унісон», – відзначили на філологічному факультеті.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/