Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентство Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні активно долучається до патріотично-волонтерського руху

Студентство Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні активно долучається до патріотично-волонтерського руху

Студентство Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні активно долучається до патріотично-волонтерського руху
21.12.2022 09:18 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Потебні Наукове товариство студентів аспірантів докторантів волонтерський рух молоді вишу

Молодь Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) за давньою традицією є активним учасником волонтерського та патріотичного руху Запоріжжя. Нині наші студенти/ки навіть самостійно ініціюють проведення масштабних подій міста. Так, нещодавно в Обласному центрі патріотичного виховання молоді (ОЦПВМ) відбулося засідання круглого столу «Патріотизм і волонтерство: шляхами перемоги». Ініціаторами та організаторами проведення заходу стали голова наукового товариства студентів, аспірантів і докторантів ІННІ ЗНУ Демид Євтушенко та представник Запорізької обласної ради Микола Мальований.

 

У зв’язку з тим, що не всі учасники/ці мали можливість прийти на захід, засідання круглого столу відбувалося відразу у двох форматах: безпосередньо у ОЦПВМ і в online-режимі. В обговоренні запропонованих тем взяли участь заступник директора Департаменту культури й інформаційної політики, начальник управління міжнаціональних відносин та охорони культурної спадщини Павло Мяло; координатор волонтерської діяльності у галузі освіти Сергій Пєтков; президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані; член національної спілки журналістів, воєнний історик, Дмитро Сухінін; проректорка зі заочної форми навчання Олена Арабаджи, куратор організаційно-виховної роботи зі студентською молоддю Ернест Муртазієв і голова студентської ради Анастасія Сухомлінова (Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького), волонтерка за покликанням Анастасія Харченко та інші.

Як розповів один з ініціаторів заходу Демид Євтушенко, волонтерство – це невід’ємна частина його життя, адже займається хлопець ним із 12 років! Ще школярем він разом із товаришами збирав теплі речі та корм для бездомних тварин-інвалідів із притулку «Дай лапу, друг!». Тоді він ще не сприймав себе як волонтера, а лише як людину, яка не байдужа до страждань інших. Та ось чотири роки тому, «усвідомивши себе волонтером за покликом душі, прийшов до Обласного центру патріотичного виховання молоді Запорізької обласної ради». Нині Демид вже спеціаліст військово-патріотичного сектору Центру та учасник багатьох акцій. Зокрема, небайдужий хлопець допомагає літнім людям, які змушені через війну покидати наше місто.

Свій виступ на засіданні круглого столу «Патріотизм і волонтерство: шляхами перемоги» Демид розпочав саме з розповіді про себе, про свій волонтерський досвід. Він підкреслив, що для нього «патріотизм – це не слова, а справи та вчинки». На підтвердження своїх переконань хлопець перелічив проєкти, в яких брав участь і які втілює в життя сьогодні. Зокрема, нині Демид займається логістикою гуманітарного штабу нашого міста при Запорізькій обласній державній адміністрації. Поділився юнак із присутніми і досвідом проведення акції «Оберіг для Героя», яка відбувалася «спільно з Обласним центром патріотичного виховання молоді ЗОР та була підхоплена іншими містами України. Волонтери Запоріжжя, – зазначив Демид Євтушенко, – зібрали 5203 вироби від дітей та молоді, які передали на фронт». Він підкреслив, що молодь має «не лишатися байдужою та брати участь у волонтерському русі, розпочинаючи з найпростішого: здачі крові, збирання коштів і придбання берців для ЗСУ».

Та навіть в умовах війни студент ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ не забуває про братів наших менших, допомагаючи безпритульним тваринам. «Наші маленькі друзі потребують їжі, води та тепла,і мені дуже шкода, що за місяці війни їхня кількість значно збільшилась».

Головними питаннями, які обговорювалися під час засідання, стали правові засади патріотично-волонтерської діяльності та організація волонтерського руху на Запоріжжі, але найбільша увага приділялася подальшій плідній співпраці всіх представників цього руху. Учасники/ці круглого столу домовились про координацію волонтерського руху по всій Запорізькій області та розробили план реалізації проєктів та ініціатив волонтерів Запоріжжя на території усієї України.

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини