Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для здобувачів і здобувачок вищої освіти ЗНУ відкриті ресурси потужної електронної бібліотеки

Для здобувачів і здобувачок вищої освіти ЗНУ відкриті ресурси потужної електронної бібліотеки

Для здобувачів і здобувачок вищої освіти ЗНУ відкриті ресурси потужної електронної бібліотеки
21.12.2022 17:58 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека електронний каталог

Модернізаційні процеси діяльності наукової бібліотеки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University)  останні роки пов'язані з потужним нарощуванням електронних ресурсів і створенням нових складових електронного контенту.

 

Головна складова електронного контенту – електронна бібліотека, що цього року переткнула межу 200 тисяч і станом на кінець 2022 року налічує 218 тисяч назв повнотекстових видань і публікацій.

З жовтня 2022 року для всіх здобувачів вищої освіти відкрито доступ до електронної бібліотеки. Здійснюється доступ в режимі online через пошукову систему електронного каталогу на сайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua/

Власники пристроїв на базі Android можуть завантажити електронний каталог як мобільний додаток LibClient і мати доступ до електронної бібліотеки будь де і будь коли. Формується електронна бібліотека у складі електронного каталогу на базі програмної системи "УФД/Бібліотека". Працівники бібліотеки готують технічно та оформлюють бібліографічно видання для розміщення в електронній бібліотеці.

Сьогодні електронне зібрання є значною складовою забезпечення електронними ресурсами навчальних дисциплін освітніх програм, наукових досліджень в ЗНУ. Модуль електронного каталогу "Навчальні дисципліни" подає окрім друкованих видань й електронні як українською, так і англійською та іншими іноземними мовами. Джерела формування електронної бібліотеки різноманітні: від відкритих електронних архівів до повнотекстових баз даних, до яких була надана національна передплата або тестовий доступ, а також скановані видання.

Значний внесок у формування електронної бібліотеки науково-педагогічних працівників ЗНУ, які постійно надають електронні видання не тільки власного авторства, а й інші видання, що включаються до кола літератури до вивчення дисциплін. Для збільшення джерельної бази наукових, навчальних видань англійською мовою ефективно використовується наданий МОН України доступ до повнотекстових платформ ScienceDirect, SpringerLink. 2021 рік – 1 083 назви, 2022 рік – 654 назви включено до книгозабезпеченності дисциплін. Переглянути все зібрання цих видань за кодами спеціальностей можна скориставшись Інтерактивною довідкою на вебсторінці електронного каталогу.

У складі електронної бібліотеки також є значна колекція електронних видань зарубіжних баз, що були в тестовому режимі доступні в рамках міжнародного проєкту "Електронна бібліотека України: доступ до знань. ELibUkr", учасником якого наукова бібліотека ЗНУ є з 2011 року. Потужно формується і електронна колекція наукових фахових видань України. Кількість наукових фахових видань для акредитації магістерських, бакалаврських освітніх програм, освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії у 2022 році включала від 7 (Охорона праці. Бакалавр) до 73 (051 Економіка PhD) переважно електронних видань (номери за 2018-2022 рр., постатейно). Пошук, перегляд номерів, статей здійснюється через пошукову форму електронного каталогу online.

До складу електронної бібліотеки також входять публікації науково-педагогічних працівників ЗНУ в журналах, які індексуються у наукометричних базах Web of Science Core Collection, Scopus. Окрема база даних у складі електронного каталогу "Наукові публікації НПП ЗНУ у Web of Science, Scopus" включає 1 063 публікації з 2012 року і вже 2023 року, з них 893 повнотекстових та 170 віддаленого доступу. На вебсторінці "Електронний каталог" цей ресурс подає Інтерактивна довідка.

Видовий склад електронної бібліотеки: книги – 36 376 назв (17%), у т.ч. електронні версії підручників та навчальних посібників для вищої школи за різними галузями знань: фінанси, економіка, менеджмент, маркетинг, правова література, гуманітарні, природничі та технічні науки. Номери журналів складають 9 158 (4%), статті періодичних видань та наукових збірників 167 459 назв (77%). Автореферати дисертацій – 1 576 назв (0,7%). Склад електронної бібліотеки за мовами: українською – 145 788 (67%), англійською – 27 725 назв (13%).

Щомісяця інформацію про нові надходження книжкових видань до електронної бібліотеки подає сервіс Е-бібліотека на сайті наукової бібліотеки. Технічна та програмна модернізація електронного каталогу створила якісно нові можливості для інформаційного забезпечення освітньо-наукового процесу в університеті, дозволила задіяти електронний контент наукової бібліотеки для онлайн обслуговування користувачів та дистанційного навчання, відкрила для користувачів потужний електронний ресурс, створений колективом наукової бібліотеки ЗНУ. Якщо виникнуть питання щодо користування електронною бібліотекою, просимо звертатись на: lib@znu.edu.ua

 

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини