Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики перезентували фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне EU-Indy

Студенти факультету журналістики перезентували фінальні проєкти з курсу Еразмус+ Жан Моне EU-Indy

Студенти факультету журналістики перезентували фінальні проєкти з курсу  Еразмус+ Жан Моне EU-Indy
20.12.2022 10:30 Все Головні новини Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики фінальні проєкти курсу Еразмус плюс Жан Моне EU-Indy

На факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)  відбулась підсумкова зустріч із курсу «Європейські медійні стандарти і цінності», що протягом семестру викладався в межах проєкту «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди/EU-INDY» програми Erasmus+ напрямку Модулі Жана Моне. Студенти й аспіранти презентували фінальні групові проєкти, над яким працювали впродовж семестру. Тематику й форму фінальної роботи студенти обирали самостійно. Цьогоріч це були лонгриди, подкасти, відеоматеріали і медіакритичні дослідення.  Всі вони порушують актуальні теми, тому більшість матеріалів прямо чи опосередковано стосувались війни в Україні. У своїх проєктах студенти розповідали про  декомунізацію, роботу журналістів у зоні бойових дій, права ЛГБТ-військових, життя прифронтового Запоріжжя, критично оцінили контент регіональних медіа.

 

Реалізовуючи свої ідеї, студенти відповідали за всі етапи підготовки матеріалів, у якості консультантів їм допомагали викладачі, задіяні у викладанні курсу:  к. пед. н., доц., декан факультету журналістики Віктор Костюк, доценти кафедри журналістики: к. н. соц. ком. Юлія Любченко, к. філол. н. Павло Мірошниченко, к. н. соц. ком. Катерина Сіріньок-Долгарьова, к. філол. н. Олена Усманова, а також к. філол. н., доцент кафедри німецької філології та перекладу Олена Тупахіна.

«При підготовці цих проєктів важливими є кілька аспектів. По-перше, це якість фінального продукту. Якщо це журналістський матеріал, то він має відповідати журналістським стандартам і етичним нормам, демонструвати журналістські вміння зі збору, перевірки інформації, роботи з експертами, володіння технологіями створення різноформатного продукту. По-друге, для нас важливим є налагодження комунікації між студентами і відпрацювання алгоритму командної роботи над спільним матеріалом. Презентовані проєкти демонструють, що усі ми впорались із поставленими завданнями», - розповіла академічна координаторка поєкту EU-Indy Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Своїми враженнями від навчання на курсі поділились цьогорічні слухачі, студенти 3 курсу освітньої програми «Журналістика». Павло Фролов позитивно оцінив підходи у викладанні: «Цікаво і незвично було слухати кількох викладачів. Вважаю, що курс виконав свою мету – ми стали краще розумітися на важливості європейських цінностей і стандартів у медійній практиці. Серед переваг – і наше підсумкове завдання, яке ми виконували із задоволенням».   Єлізавета Чичика також згадала про роботу під час занять: «Багато різної та корисної інформації, нетипові практичні завдання. Ми багато працювали у групах, було цікаво та комфортно».  «Під час курсу ми не вчили матеріал напам’ять, ми вільно мислили та аналізували. Кожен із нас міг висловити власну думку, почути різні позиції. Особливо мені сподобались завдання у групах із використанням інтерактивних платформ», - додала Єлізавета Менчикова.   

Нагадаємо, що курс EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності» складався з 5 модулів про європейські цінності, журналістські стандарти, конфліктно-чутливі теми в журналістиці, фактчекінг і верифікацію, медіакультуру. Журналістські матеріали, створені в результаті вивчення курсу будуть опубліковані у відкритому доступі на сайті проєкту www.eu-indy.znu.edu.ua.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини