Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ під час ректорату йшлося про сьогодення вишу та плани на майбутнє

У ЗНУ під час ректорату йшлося про сьогодення вишу та плани на майбутнє

У ЗНУ під час ректорату йшлося про сьогодення вишу та плани на майбутнє
21.12.2022 11:53 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат факультети інженерний навчально-науковий інститут центр культури освітній процес сесія наукова діяльність грантова діяльність акредитація освітніх програм

Дев’ятнадцятого грудня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату під головуванням в.о. ректора Миколи Фролова. Під час заходу йшлося про завершення календарного року, перебіг зимової сесії, стратегічні плани подальшої діяльності вишу, безпеку його науково-педагогічного колективу й студентства, необхідність забезпечити високу якість освітнього процесу та виконати задачі, які на сьогодні потребують особливої уваги. У засіданні взяли участь адміністрація ЗНУ, керівництво його факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, фахових коледжів, структурних підрозділів. Їх усіх привітали зі святом – Днем Святого Миколая, а представників і представниць ректорату нагородили почесними грамотами.

 

На початку засідання в.о. ректора Микола Фролов наголосив, що на сьогодні, враховуючи військово-політичну ситуацію, яка склалася в регіоні, безпека співробітників і співробітниць вишу, а також студентства – серед пріоритетів університету. Він закликав вчасно реагувати на сповіщення про повітряну тривогу й не легковажити небезпекою. І водночас нагадав про необхідність приділяти увагу якості освітнього процесу. Також Микола Олександрович нагадав про поточні питання, пов’язані з навчанням у виші: триває зимова сесія, атестація, захист дипломних робіт. Доповідач зазначив, що цього року сесія складна. Серед іншого, через те, що із 12 620 студентів і студенток, які навчаються у виші на сьогодні, виїхали за межі області 3898 осіб, а за кордоном перебувають 1868 осіб. Тобто близько 40% студентства знаходиться поза межами Запоріжжя. Із 585 науково-педагогічних працівників і працівниць 53 знаходяться за кордоном і 82 – за межами області. Тож це треба врахувати при оцінюванні академічних знань здобувачів і здобувачок освіти. Зокрема, відкривати доступи для проходження онлайн-тестів на три дні, щоб оцінюванню не заважало вимкнення світла. Також для забезпечення належного рівня освітнього процесу електронна система Moodle і всі сайти ЗНУ переносять до хмарних сховищ і на платні сервери. Незабаром вони мають запрацювати безперебійно.

Також Микола Фролов розглянув низку актуальних питань життєдіяльності вишу. Зокрема, йшлося про необхідність передати особові справи студентства до відділу кадрів, належним чином оформити відпустки співробітників і співробітниць на період зимових канікул, приділити увагу процесу акредитації освітніх програм, зокрема в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю. Потебні. Окремо він виділив питання ліквідації фінансової заборгованості студентів, яка на сьогодні скоротилася до 10 млн грн. Також Микола Олександрович нагадав, що останнє в цьому календарному році засідання Вченої ради ЗНУ відбудеться 22 грудня о 13:00 і попросив колектив приділити належну увагу підготовці до цього важливого заходу.

У виступі проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури йшлося про шляхи вирішення технічних питань, пов’язаних з організацією та перебігом зимової сесії, а також – атестації. Зокрема, йшлося про необхідність для викладачів і викладачок вчасно заповнити відомості з результатами сесії, про формування додатків через хмарні сховища, потребу визначити формат вручення дипломів випускникам і випускницям магістратури тощо. Крім того, він згадав про необхідність активізувати профорієнтаційну діяльність, серед іншого, приділити особливу увагу зустрічам із випускниками коледжів. Ректор з наукової роботи Геннадій Васильчук привітав присутніх із Днем святого Миколая. Він відзначив діяльність філологічного факультету, на базі якого організували Міжнародний мовно-літературний конкурс для учнівства та студентства ім. Т. Шевченка, у якому взяли участь 118 осіб. Він запевнив, що всі аспіранти й аспірантки отримають стипендію. Також проректор наголосив, що Наукова рада Міністерства освіти і науки України звернулася до ЗНУ з проханням надати вчених-експертів й експерток для оцінювання держбюджетних тем. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов прозвітував про стабілізацію дії електронних ресурсів шляхом переведення їх у хмарні сховища та на платні сервіси. Також він відзначив, що на сьогодні близько 50% дипломних робіт магістрів/ок уже пройшли перевірку на антиплагіат. Окремо він окреслив стан міжнародної проєктної та грантової роботи, зокрема згадав про тренінг із написання грантових заявок, який минулого тижня для вчених вишу провела Олена Тупахіна. Крім того, Юрій Олегович привернув увагу присутніх до питань, пов’язаних з акредитацією освітніх програм.

Під час засідання виступили також проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, помічник проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Василь Баранець, головна бухгалтерка вишу Оксана Арістова, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко, голова первинної профспілкової організації Борис Павловський та інші. У їхніх виступах йшлося, зокрема про матеріально-технічну базу вишу та її стан на сьогодні, забезпечення вчасних виплат заробітної плати та стипендії, матеріальну підтримку колективу вишу тощо. Крім того, декан економічного факультету Алла Череп і декан філологічного факультету Ірина Бондаренко подякували керівництву вишу за підтримку в організації масштабних наукових заходів. А декан біологічного факультету Людмила Омельянчик – за допомогу лаборантам/кам факультету.

Це засідання ректорату припало на святковий день, тож мало несподіване завершення. Усіх присутніх поздоровили представники та представниці центру культури ЗНУ, зокрема до аудиторії завітав Святий Миколай, який побажав присутнім перемоги, миру й щастя в прийдешньому році. Чудовим подарунком став вокальний виступ талановитих представників і представниць творчих студій центру культури вишу. Крім того, в.о. ректора Микола Фролов вручив членам ректорату почесні грамоти за його власним підписом із формулюванням «за високий професіоналізм, сумлінне виконання посадових обов’язків, успіхи в організації освітньо-виховного процесу, розвиток якісного інтелектуального, культурного, морального рівня здобувачів/ок освіти, творчий підхід до реалізації завдань державної політики в галузі вищої освіти, утвердження ідеалів гуманності, активну громадську, добродійну і просвітницьку діяльність у справі відродження духовності нації, за багаторічну сумлінну співпрацю, особистий внесок у популяризацію ефективної діяльності та генерацію ідей щодо формування позитивного іміджу Запорізького національного університету». Також він привітав присутніх із зимовими святами, подякував їм за плідну й побажав усього найкращого, а найперше – Перемоги всьому українському народу.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

 

 

 

Схожі новини