«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Марина Безрук

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University)». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху начальниці відділу підвищення професійних компетенцій надавачів соціальних послуг Запорізького обласного центру соціальних служб, аспірантки кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Марини Безрук.
Під час інтерв’ю вона поділилася з нами своїм розумінням професії, життєвим досвідом і надала корисні поради.
-Марино, будь ласка, поділіться Вашим професійним досвідом: у яких організаціях Ви працювали, що Вас мотивує працювати у галузі соціальної педагогіки?
-На 5-му курсі мені пощастило стати частиною тренерської команди, що працювала за програмою профілактики ВІЛ та підтримки психосоціального здоров'я населення. І 3 роки я працювала з підлітками. Паралельно з цим, завершивши навчання на факультеті СПП ЗНУ, через кілька днів після отримання диплому, влаштувалась на роботу до Запорізького обласного центру соціальних служб і до сьогодні працюю саме тут. Тепер я вже не просто фахівчиня із соціальної роботи, я керую відділом підвищення професійних компетенцій надавачів соціальних послуг, стала кілька разів регіональною і національною тренеркою і працюю не лише з фахівцями/чинями області, а ще й з кандидатами/ками в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки/батьки-вихователі, патронатні вихователі, наставники.
-Який потенціал особистісного та державного розвитку Ви бачите у професії?
-Мені пощастило бути там, де я можу відчути себе комфортно, де я можу і вчити, і вчитись. Завдяки своїй роботі, я хоч і не так масштабно, але можу вплинути на погляди людей, на їх ставлення до себе, своєї діяльності, змінивши хоча б на трішки. Я маю можливість працювати з фахівцями/чинями соціальної галузі, спеціалістами/ками служб у справах дітей всієї області, інколи маю можливість працювати і в інших регіонах, що дозволяє покращувати спільними зусиллями роботу з дітьми, сім'ями.
-Які перспективи має Ваш професійний напрямок?
-Можна говорити багато, але скажу коротко: поки є люди, є соціальна галузь, моя діяльність буде необхідною. Тому, поки ми є, є що робити, і з ким робити.
-Чому ви обрали факультет СПП ЗНУ для здобуття освіти?
-Я планувала своє майбутнє в галузі таким, що буде пов'язане і з навчанням, і з творчістю, і з роботою з людьми. Тому, коли прийшов час вступати до університету, обирала схожі спеціальності. Так я дізналась про соціальну педагогіку... І, якщо бути відвертою, то вагалась, бо для мене це було щось нове, майже невідоме. Але, як би не було містично, у момент, коли треба було зробити остаточний вибір, мені наснився сон, де я обрала саме соціальну педагогіку. Звісно, я не вірю у містику, але якщо вже мій мозок зробив вибір, то я прийняла саме його. І точно не жалкую! Це були роки пізнання себе, своїх нових сторін, навчання, наукових олімпіад, нових знайомств і пошуку себе у професійній діяльності. За отримані знання та вміння я особливо вдячна викладачам кафедри соціальної педагогіки: Наталії Заверико, Ользі Пономаренко, Юліані Мацкевіч, Олені Лещенко, Наталії Мамай, Олені Сібіль, Оксані Турській.
-Як вплинули студентські роки на формування Вашої професійної свідомості?
-Я з самого початку знала, що хочу працювати за спеціальністю, бо буквально просто витрачати час заради диплому, – це не про мене. Тому, вивчаючи різні дисципліни, я все більше розуміла, яким спеціалістом я хочу бути. Уже після університету зрозуміла, що ті дисципліни, які нам викладали, були не даремні, багато теорії допомогло мені впоратись і практикою в майбутньому. І навіть після 5 років від моменту випуску, я користуюся і тими знаннями, які отримала, звісно, збагативши їх досвідом.
Апухтіна Вікторія, викладачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте також за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/