Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Марина Безрук

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Марина Безрук

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології Марина Безрук
21.12.2022 14:18 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University)». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху начальниці відділу підвищення професійних компетенцій надавачів соціальних послуг Запорізького обласного центру соціальних служб, аспірантки кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Марини Безрук.

 

Під час інтерв’ю вона поділилася з нами своїм розумінням професії, життєвим досвідом і надала корисні поради.

-Марино, будь ласка, поділіться Вашим професійним досвідом: у яких організаціях Ви працювали, що Вас мотивує працювати у галузі соціальної педагогіки?

-На 5-му курсі мені пощастило стати частиною тренерської команди, що працювала за програмою профілактики ВІЛ та підтримки психосоціального здоров'я населення. І 3 роки я працювала з підлітками. Паралельно з цим, завершивши навчання на факультеті СПП ЗНУ, через кілька днів після отримання диплому, влаштувалась на роботу до Запорізького обласного центру соціальних служб і до сьогодні працюю саме тут. Тепер я вже не просто фахівчиня із соціальної роботи, я керую відділом підвищення професійних компетенцій надавачів соціальних послуг, стала кілька разів регіональною і національною тренеркою і працюю не лише з фахівцями/чинями області, а ще й з кандидатами/ками в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки/батьки-вихователі, патронатні вихователі, наставники.

-Який потенціал особистісного та державного розвитку Ви бачите у професії?

-Мені пощастило бути там, де я можу відчути себе комфортно, де я можу і вчити, і вчитись. Завдяки своїй роботі, я хоч і не так масштабно, але можу вплинути на погляди людей, на їх ставлення до себе, своєї діяльності, змінивши хоча б на трішки. Я маю можливість працювати з фахівцями/чинями соціальної галузі, спеціалістами/ками служб у справах дітей всієї області, інколи маю можливість працювати і в інших регіонах, що дозволяє покращувати спільними зусиллями роботу з дітьми, сім'ями.

-Які перспективи має Ваш професійний напрямок?

-Можна говорити багато, але скажу коротко: поки є люди, є соціальна галузь, моя діяльність буде необхідною. Тому, поки ми є, є що робити, і з ким робити.

-Чому ви обрали факультет СПП ЗНУ для здобуття освіти?

-Я планувала своє майбутнє в галузі таким, що буде пов'язане і з навчанням, і з творчістю, і з роботою з людьми. Тому, коли прийшов час вступати до університету, обирала схожі спеціальності. Так я дізналась про соціальну педагогіку... І, якщо бути відвертою, то вагалась, бо для мене це було щось нове, майже невідоме. Але, як би не було містично, у момент, коли треба було зробити остаточний вибір, мені наснився сон, де я обрала саме соціальну педагогіку. Звісно, я не вірю у містику, але якщо вже мій мозок зробив вибір, то я прийняла саме його. І точно не жалкую! Це були роки пізнання себе, своїх нових сторін, навчання, наукових олімпіад, нових знайомств і пошуку себе у професійній діяльності. За отримані знання та вміння я особливо вдячна викладачам кафедри соціальної педагогіки: Наталії Заверико, Ользі Пономаренко, Юліані Мацкевіч, Олені Лещенко, Наталії Мамай, Олені Сібіль, Оксані Турській.

-Як вплинули студентські роки на формування Вашої професійної свідомості?

-Я з самого початку знала, що хочу працювати за спеціальністю, бо буквально просто витрачати час заради диплому, – це не про мене. Тому, вивчаючи різні дисципліни, я все більше розуміла, яким спеціалістом я хочу бути. Уже після університету зрозуміла, що ті дисципліни, які нам викладали, були не даремні, багато теорії допомогло мені впоратись і практикою в майбутньому. І навіть після 5 років від моменту випуску, я користуюся і тими знаннями, які отримала, звісно, збагативши їх досвідом.

Апухтіна Вікторія, викладачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте також за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини