
Двадцять першого грудня 2022 року вчені та здобувачі/ки юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали можливість долучитися до роботи онлайн-засідання круглого столу на тему «Нові можливості ІСAС та UMAC: впровадження медіації та комбінованих процедур». Захід присвятили запровадженню з 01 січня 2023 року послуг медіації, а також послуг із врегулювання спорів за допомогою комбінованих процедур «Арбітраж-Медіація-Арбітраж» та «Медіація-Арбітраж».
заходу виступив МКАС при Торгово-промисловій палаті України. З вітальними словами до учасників/ць, яких було понад 200 осіб, звернувся Голови Міжнародного комерційного арбітражного суду при ТПП України Микола Селівон, який зазначив, що цей захід – це «перша ластівка для того, щоб поширювати новий вид врегулювання спорів, який запроваджується в арбітражних інститутах при ТПП України». Основну частину заходу присвятили актуальним питанням позасудового вирішення спорів, процедурі такого вирішення, статусу сторін, особливостей виконання прийнятого рішення. Зацікавленість викликали виступи основних спікерів/ок, серед яких: Інна Ємельнова, заступниця Голови МКАС і МАК при ТПП України, яка висвітила питання медіації у МКАС як нових перспектив врегулювання міжнародних комерційних спорів, детально зупинилася на процедурних аспектах такого врегулювання. Володимир Нагнибіда, член Президії та арбітр МКАС при ТПП України зупинився на проблематиці комбінованих процедур у арбітражі в аспекті нових можливостей та переваг для бізнесу дотриманням положень законів України «Про міжнародний комерційний арбітраж», «Про медіацію», регламенту МКАС, правил медіації МКАС. Детально проаналізували й найбільш адаптивні для врегулювання міжнародних комерційних спорів для України процедури «Арбітраж-Медіація-Арбітраж» та «Медіація-Арбітраж», які дозволяють адаптивно підійти до ситуацій, коли дві сторони вже в спорі, і вони мають змогу або ж звертатися до арбітражу, або ж вже запроваджувати застереження щодо медіації-арбітраж своїх контрактах.
Не менш цікавим був і виступ Ольги Костишиної, радниці Голови МКАС і МАК при ТПП України, присвячений перевагам МКАС як інституціонального арбітражу при врегулюванні спорів за допомогою медіації та комбінованих процедур, серед яких: економія витрат і часу, положення про медіаційні збори та витрати, експертність і досвід, контроль за дотриманням стандартів, конфіденційність, комплексне врегулювання спорів, виконуваність та комфортність. Новаційність та практична значимість тематики заходу зумовила активне залучення до участі не тільки представників/ць закладів вищої освіти, наукових установ, органів державної влади, а й бізнесу. Участь у заході дозволила ЗНУ отримати корисні нові знання, долучитися до фахової дискусії, а також набути компетентностей, які актуалізують для галузі правового регулювання у 2023 році у зв’язку із впровадження новаційного інституту медіації та комбінованих процедур вирішення спірних і конфліктних ситуацій. Правники ЗНУ висловили вдячність за надану можливість долучитися до заходу та постійну плідну співпрацю ТПП України як стратегічному партнеру.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/