Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На підсумковому засіданні Вченої ради ЗНУ йшлося про досягнення у роботі вишу в 2022 році

На підсумковому засіданні Вченої ради ЗНУ йшлося про досягнення у роботі вишу в 2022 році

На підсумковому засіданні Вченої ради ЗНУ йшлося про досягнення у роботі вишу в 2022 році
26.12.2022 10:42 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Вчена рада міжнародна діяльність аспірантура докторантура факультет журналістики освітній процес академічна мобільність нагородження

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося підсумкове у 2022 році засідання Вченої ради. Під час нього йшлося про функціонування університету впродовж року та розгляд питань, по’вязаних з його діяльністю у 2023 році. Також відбулося нагородження почесними відзнаками науково-педагогічного складу за визначні досягнення в галузі науки та освіти, а також – присвоєння вчених звань по кафедрам.

 

Відкриваючи засідання Вченої ради, в.о. ректора Микола Фролов привітав університетський колектив із прийдешніми святами та побажав у наступному році усіляких гараздів їхнім родинам та Перемоги Україні. Він повідомив про переведення понад 1350 студентів і студенток університету, які навчалися за кошти фізичних та юридичних осіб, на бюджет, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України. Також велику кількість бюджетних місць отримали й коледжі ЗНУ для переведення на них студентів і студенток пільгових категорій. Загалом осіб, родини яких в умовах військової агресії з боку рф опинилися у скрутному матеріальному становищ, тож вони, відповідно, отримали право здобувати освіту на бюджетній формі навчання, в університеті та коледжах, наразі нараховується близько 2000.

Під час засідання вручили нагороди науково-педагогічним працівникам і працівницям ЗНУ. Нагрудним знаком МОН України «За наукові та освітні досягнення» відзначена завідувачка кафедри акторської майстерності, професорка Галина Локарєва. Нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти» нагороджені завідувачка кафедри економічної кібернетики, професорка Наталія Максишко й завідувачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, професорка Наталія Заверико. Подяки від Міністерства освіти і науки України вручили завідувачці кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентині Воронковій, доцентці кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Ірині Козич і доцентці кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліані Мацкевіч.

Учасники засідання підтримали (використавши процедуру таємного голосування в змішаному форматі) присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам і працівницям університету: звання професорка по кафедрі англійської філології та лінгводидактики – Тетяні Козловій; професорки по кафедрі менеджменту організацій та управління проєктами – Віталіні Нікітенко; професора по кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Олександру Шапурову; звання доцентки по кафедрі психології – Юлії Железняковій.

Про досягнення ЗНУ в галузі міжнародної діяльності, поточний стан і перспективи її розвитку доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Серед здобутків він відзначив суттєве зростання рівня міжнародної співпраці із освітніми та науковими структурами, зростання числа договорів про співпрацю із закладами вищої освіти інших країн, як-от із Великої Британії, Італії, Польщі, Словаччини, Вірменії, Тайваню тощо. До масштабних міжнародних проєктів, які сьогодні реалізовуються науковими колективами ЗНУ спільно із представниками закордонних університетів, належить, зокрема, «TWINNING» – програма спрямована на допомогу українським ЗВО та розширення співпраці з університетами Великобританії. Координаторка програми – професорка Тетяна Коломоєць, учасники від ЗНУ – юридичний факультет, історичний, біологічний, соціальної педагогіки та психології. В університетах різних країн здійснювали стажування та дослідження провідні вчені ЗНУ. Це – професори Ігор Капріцин, Ігор Козін, доцентки Юлія Третьяк, Марина Корнет, Катерина Сіріньок-Долгарьова, доценти Володимир Сарабєєв, Ігор Кудінов та інші. Факультети брали участь в освітніх заходах і конференціях, що відбувалися на базі закордонних ЗВО, за результатами яких отримали й сертифікати.

Триває також співпраця університету із стейкґолдерами/стейкґолдерками: це – «Anex Tour», «Асоціація U.C.M. Italy», ТОВ «Профітім», «Internobmen» «BBStaff» і «Smart Tour LTD» – це офіційні представники готельних комплексів Кіпру, Туреччини та Болгарії. Серед партнерів також – Фонд ім. Фулбрайта, Німецька асоціація академічних програм DAAD, Рада міжнародних наукових досліджень (IREX), Американська рада з міжнародної освіти, Канадська урядова програма науково-дослідницьких стажувань студентів «Mitacs Globalink Research Internship», Cisco Networking Academy та інші. Також у ЗНУ сьогодні здобувають вищу освіту 112 іноземних громадян/ок із країн Кавказу, Африки, Латинської Америки та Канаду. Найбільша кількість із них навчається в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні та на математичному факультеті. Серед планів щодо розвитку міжнародної співпраці вишу – розширення напрямків роботи, які вже виявили свою ефективність, а також – збільшення кількості програм віртуальної академічної мобільності, популяризація української освіти серед іноземних громадян, інтернаціоналізація наукової та освітньої галузі.

Підбиваючи підсумки діяльності вишу в галузі міжнародної діяльності, в.о. ректора Микола Фролов подякував усім, а також наголосив на необхідності приділити увагу зростанню ефективності здійснюваних заходів. Серед них – підвищення рівня володіння іноземними мовами науково-педагогічних працівників і працівниць. Він відзначив міжнародну грантову діяльність волонтерства ЗНУ, яке допомагає ЗСУ, тимчасово переміщеним особам, а також підтримує студентство, співробітників і співробітниць університету та членів їхніх родин, які опинилися в скрутних умовах через війну в Україні.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов доповів про вдосконалення системи підготовки докторів і докторок філософії та роботу спеціалізованих вчених рад університету. Зокрема, він представив структуру, яка забезпечує високу якість підготовки здобувачів/ок вищої освіти на третьому рівні (PhD). На сьогодні в ЗНУ навчається 641 аспірантів/ок і 26 докторантів/ок. На рівні аспірантури/докторантури діє 28 освітньо-наукових програм, понад 250 освітніх компонентів, які забезпечують 233 наукові керівники/ці (доктори/докторки та кандидати/кандидатки наук). Він також представив динаміку зростання контингенту за останні роки, який вдвічі перевищив показники 2018 року. Також навів дані щодо розподілу їх на бюджетні й контракті місця в розрізі спеціальностей і форм навчання. Йшлося про організаційний та освітній складники з підготовки здобувачів/ок вищої освіти на третьому освітньо-науковому рівні. Зокрема, у ЗНУ значну увагу приділяють питанням академічної доброчесності, соціологічним дослідженням з метою визначення рівня якості отриманої освіти її здобувачами/ками, підвищенню кваліфікації гарантів/ок освітньо-наукових програм і забезпеченню співвідношення наукового й освітнього складників, електронному забезпеченню освітньо-наукових програм. Розглянули питання акредитації програм, результати діяльності та форми роботи спеціалізованих вчених рад і перспективи в галузі вдосконалення діяльності аспірантури/докторантури ЗНУ.

Про ефективність діяльності факультету журналістики цього дня звітували присутнім декан Віктор Костюк та декан історичного факультету Володимир Мільчев, який керував комісією з перевірки роботи структур факультету. Обговорили досягнення студентів/ок і випускників/ць факультету журналістики, серед яких – чимало відомих особистостей, а також – керівників/ць, менеджерів/ок, які працюють у галузі медіа та реклами. Серед них – автор подкасту «Кляті питання» від «Української Правди» Федір Попадюк, ведуча на загальнонаціональному телеканалі СТБ Яна Брензей, шеф-редактор digital-напрямку «Forbes» Віктор Кіщак та інші. Сьогодні на факультеті навчається 530 студентів/ок на рівні бакалаврату та магістратури, а ще – 20 аспірантів/ок. Факультет має потужну матеріально-технічну базу, яка дозволяє готувати висококваліфікованих фахівців/чинь. Це – радіостудія, навчальна лабораторія телевізійної журналістики, спеціалізовані навчальні аудиторії, він має власний сайт, сторінки в соцмережах тощо. Його представники/ці також здійснюють активну грантову діяльність і беруть участь у міжнародних проєктах. Доповідач зупинився на наукових та освітніх компонентах діяльності факультету. Задля популяризації спеціальностей здійснюється масштабна профорієнтаційна робота на рівні загальної середньої освіти та ЕПФК (йдеться про тренінги з медіаграмотності, фестиваль шкільних медіа), студентство й представники/ці факультету – активні учасники/ці університетського проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» тощо. Однак існують і чинники, які сьогодні впливають на набір на факультет, серед них – складна військово-політична ситуація та зниження інтересу молоді до професії.

За результатами перевірки діяльності факультету Володимир Мільчев відзначив його позитивні досягнення, а також надав зауваження та рекомендації щодо підвищення ефективності його роботи. Серед досягнень, зокрема, йшлося про Стратегію розвитку факультету журналістики до 2025 року, яка на сьогодні покроково реалізується. Серед пропозицій з удосконалення діяльності підрозділу – зміцнення кадрового потенціалу, модернізація та акредитація освітніх програм задля підвищення їхньої ефективності, проведення заходів, спрямованих на підвищення інтересу молоді до навчання на факультеті, урізноманітнення профорієнтаційних форм і залучення випускників/ць до участі в популяризації спеціальностей.

Під час розгляду інших питань учасники/ці засідання підтримали внесення змін до Правил прийому до аспірантури у 2023 році, затвердили до друку та поширення через мережу інтернет наукової та науково-методичної літератури університету, проголосували за об’єднання кафедр інженерного профілю в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, підтвердили визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування) за неакредитованими програмами та шляхом неформальної/інформальної освіти науково-педагогічних працівників/ць, затвердили ліміт стипендіатів/ок по університету та коледжах, а також вирішили інші нагальні питання. Окрім цього, на засіданні повідомили про відновлення стипендіальних виплат для студентства за особливі успіхи у навчанні.

Наприкінці заходу адміністрація університету запевнила, що здійснюються всі необхідні заходи, аби забезпечити безперебійне функціонування електронних ресурсів і доступу до них учасників/учасниць освітнього процесу. Зокрема, вже переведені в «хмару» функціонування сайту ЗНУ, СЕЗН Moodle, СИНАП тощо. На черзі – системи «Ректорат» і «Деканат». Також науково-педагогічних працівників/ць закликали в умовах віяльних відключень світла ширше використовувати можливості автономних засобів – таких як планшети, мобільні телефони та інші гаджети, які надають можливості доступу до освітніх ресурсів університету з будь-якої локації як в України, так і з-за кордону. Крім того, присутніх привітали із зимовими святами й закликали до подальшої плідної роботи задля розвитку університету.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини