Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ співпрацює з Міжнародним Конгресом Українського козацтва

ЗНУ співпрацює з Міжнародним Конгресом Українського козацтва

ЗНУ співпрацює з Міжнародним Конгресом Українського козацтва
26.12.2022 08:56 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет історичний факультет патріотичне виховання Міжнародний Конгрес Українського козацтва презентація альманаху

Днями в пресклубі Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Міжнародний Конгрес Українського козацтва, Координаційна рада з питань козацтва ЗОДА разом із журналістами та громадськістю області, зокрема із представниками ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), провели важливі заходи. Йдеться про засідання круглого столу на тему «Генезис і подальший розвиток програм вивчення сучасної вітчизняної історичної літератури як дієвий засіб роботи з молоддю в період боротьби з агресією рф проти України» та презентацію відновленого після навмисного знищення ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі п'ятого номера загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» про велику перемогу у Хотинський битві 1621 року. Обидві події відбулися на підтримку державної Стратегії інформаційної безпеки.

Варто відзначити, що відновлення після знищення ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі п'ятого номера загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» стало можливим завдяки співпраці головного редактора-фундатора альманаху, першого заступника керівника КРК ЗОДА Дмитра Сухініна. Під час його нещодавньої зустрічі керівництво ЗНУ в особі в.о. ректора Миколи Фролова пообіцяло, що виш не залишиться осторонь від важливої національно-патріотичної діяльності. Тож друк п'ятого номеру альманаху здійснили фахівцями/фахівчинями регіонального інформаційно-виробничого вузла ЗНУ, яким керує Людмила Коміссарова. Про це йшлося під час виступу Дмитра Сухініна. Також пан Дмитро, розповідаючи про діяльність редакції видання, наголосив. що нові номери загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» – це ще один приклад ефективної співпраці учених  ЗНУ, МДПУ імені Богдана Хмельницького, Козацького ліцею, Січового колегіуму, Гетьманської шляхетської академії імені князя Дмитра Вишневецького (Байди), Запорізької організації НСЖУ, побратимів ЗСУ. Тут, за активною участю молоді, публікуються матеріали про Запорозьку Січ, Гетьманщину, сучасні воєнно-політичні події.
Під час заходу заступниця голови Українського козацького Руху інформаційного козацького Руху інформаційного Спротиву російським агресорам й окупантам, волонтерка Ірина Півень підкреслила важливість поглиблення знань молоді про подвиги пращурів, а особливо героїв оборони України в часи повномасштабного вторгнення, адже саме – на звитяжних прикладах героїчних бійців/бійчинь і командирів/командирок ЗСУ, партизанів/партизанок, волонтерів/волонтерок необхідно виховувати майбутні покоління українців. Вона підтримала розширення співпраці депутатського корпусу з громадськими організаціями, боротьбу з фейками та дезінформацією країни-агресорки рф. Керівниця Запорізького телеканалу МТМ пані Ірина Полієктова розказала про нові національно-патріотичні проєкти на телебаченні, один з яких – «ДНК волі», автором і ведучим якого є козак, член КРК ЗОДА, волонтер і відомий письменник, випускник ЗНУ Валентин Терлецький.
Талановита письменниця, голова Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України Наталія Кузьменко щиро подякувала старшині Міжнародного Конгресу Українського козацтва, редакційній колегії альманаху, в.о. ректора ЗНУ Миколі Фролову, депутату обласної ради Ірині Півень за допомогу у сприянні відродженню альманаху, допомозі молодим козацьким журналістам, системну участь у заходах та діяльності в галузі інформаційного Спротиву; поділилася інформацією про актуальну співпрацю із закордонними колегами, нові проєкти для ЗМІ на підтримку України. Артем Сахаров, досвідчений воїн-ветеран, під час засідання Круглого столу згадав буремні хвилі Революції Гідності, свою службу, вніс пропозицію про проведення на честь видатних постатей Козацької держави, Запорозьких Січей інформаційно-просвітницьких семінарів, конференцій тощо. Ці та інші пропозиції, спрямовані на посилення патріотичного виховання молоді й протидії пропагандистським фейкам рф, отримали схвалення присутніх на заході. Своєю чергою, Дмитро Сухініх подякував за всебічну підтримку українським та закордонним партнерам.
Наприкінці зборів і презентації вирішили продовжити просвітницьку, літературну, наукову та виховну діяльність; підготувати наступний альманах за участю винятково учнівства й студентства; сприяти вирішенню питань кіберспротиву разом із правоохоронними органами; провести Другу історичну міжнародну козацьку конференцію на підтримку вступу України до Європейського Союзу; Другу міжнародну воєнно-історичну козацьку конференцію на честь великого гетьмана Костянтина Острозького. Крім того, учасники вирішили підготувати пропозиції щодо розширення співпраці з депутатським корпусом; продовжувати створення філій бібліотеки у військових частинах ЗСУ та шпиталях; презентувати програму розвитку козацтва та заплановані заходи Запорізькій обласній раді; підготувати документальний фільм про новітню історію Запорозького козацтва. Також домовились про подальшу співпрацю, презентацію та розповсюдження п'ятого номеру альманаху в освітніх закладах і воєнних частинах ЗСУ.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини