Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Філологічний факультет влаштував тренінг із медіаграмотності в запорізькій школі

Філологічний факультет влаштував тренінг із медіаграмотності в запорізькій школі

Філологічний факультет влаштував тренінг із медіаграмотності в запорізькій школі
27.12.2022 14:29 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування заклади загальної середньої освіти тренінг медіаграмотність вступ-2023

На запрошення класної керівниці Марини Панфілової доцентка кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко завітала на «віртуальну гостину» до Запорізького академічного ліцею № 23, де зустрілася зі старшими класами й організувала для них два тренінги з медіаграмотності.

На початку першого тренінгу доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко презентувала школярам освітні програми філологічного факультету. Це – «Середня освіта (Українська мова і література)»; «Філологія. Українська мова та література»; «Слов’янський переклад (польський) та міжкультурні комунікації» та «Прикладна лінгвістика». Вона розповіла про особливості та переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентів, можливості працевлаштування, захоплююче та розмаїте подіями студентське життя. Ірина Миколаївна запропонувала скористатися чат-ботом «Абетка вступника філологічного факультету», що містить корисну та завжди актуальну інформацію: abetkavstupnika2022_bot?
Також вона запросила присутніх зареєструватися на безкоштовний пробний мультипредметний тест від ЗНУ, що дасть можливість визначити свій рівень знань та краще підготуватись до НМТ. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму:
https://docs.google.com/forms/d/1cSFbykvdA1ojnsJXGzzJ9tz9yy7MkyFhl6hDkjAQnvU/edit?ts=63807be7

За її словами, сьогодні важливо бути медіаграмотною людиною, орієнтуватись в інформаційному просторі, а тому друга частина зустрічі була присвячена тренінгу з медіаграмотності. Вправа «Сніжинка» переконала старшокласників і старшокласниць у важливості критичного споживання інформації, особливо в умовах війни. Школярі та школярки з’ясували, що означають поняття «медіаграмотність», «медіаосвіта», «медіакультура». Учасники та учасниці познайомились, зазначаючи по три унікальні факти про себе на онлайн-дошці Padlet, що допомогло чітко усвідомити, що таке факт й чим він відрізняється від судження. Закріпити вміння розрізняти факти та судження допомогли тести на платформі EdEra. Під час тренінгу старші класи, працюючи в сесійних залах платформи Zoom та використовуючи онлайн-дошку Jamboard, шукали відповіді на актуальне питання сьогодення: «Що робить людину медіаграмотною?».
Після «мозкового штурму» команди презентували свої візуальні ідеї для всіх учасників тренінгу. В ігровій формі та з використанням сучасних онлайн-інструментів вони визначили шість кроків до медіаграмотності. Це – свідоме формування свого інформаційного простору; протидія цифровій залежності та вимкнення режиму автопілота; опанування думками та емоціями; перевірка власних упереджень; перевірка інформації в різних джерелах перед її поширенням.
На другому тренінгу «Соціальні медіа та мій цифровий слід» під керівництвом тренерки опановували «Територію (не)безпечного інтернету». Дізналися чимало нового про соціальні медіа як джерело інформації; про алгоритми пошукових систем і соціальних мереж, що підбирають інформацію користувачам і користувачкам у залежності від їхніх уподобань; про підступність інформаційної бульбашки. Міркували над проблемним питанням: «Хто вирішує, що потрапить до вашої сторінки новин?» та шукали шляхи, як вибратися з інформаційної бульбашки.
Відповідаючи на питання на платформі Mentimeter, присутні звернули увагу на те, скільки часу кожен витрачає на перебування в інтернеті, визначили, яким соціальним мережам віддають перевагу. Робота в парах на онлайн-дошці Jamboard у сесійних залах Zoom допомогла з’ясували, про що розповідає профіль користувача чи користувачки в соціальних мережах, що таке цифровий слід, яку інформацію безпечно публікувати і, навпаки, варто обмежити для оприлюднення. Разом із тренеркою школярі та школярки звернули увагу на небезпеки, які чатують на користувачів/ок у соціальних мережах (шахрайство, віруси, кібербулінг), і визначили алгоритми, як від них уберегтися.
Ірина Миколаївна нагадала правила поведінки в інтернет-просторі, застерегла від поширення неперевіреної та публікування необдуманої інформації, персональних фото. А ще говорили про техніки маніпуляцій (фотофейки, діпфейки). Цифрові засоби навчання: хмарні сервіси, онлайн-опитування, аудіовізуальні ресурси – допомогли закріпити не лише те, що знали, а й здобуті нові знання на практиці. Навчання, тренування, обговорення й диспути – тренінги пролетіли, як мить. Школа медіаграмотності стала ще й чудовим профорієнтаційним майданчиком для майбутніх вступників, оскільки подібні тренінгові проєкти не лише несуть учням й ученицям нові знання і навички, а ще й допомагають визначитися із професійними уподобаннями.
Ірина Бакаленко подякувала класній керівниці Запорізького академічного ліцею Марині Панфіловій за організацію зустрічі зі старшими класами, а школярству – за активну участь у тренінгах з медіаграмотності. Запорізький національний очікує саме на вас, випускники/ці 2023 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2023 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:
Сайт філологічного факультету
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments
Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221
Telegram: https://t.me/philologists_znu
Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/
https://www.instagram.com/filfak.znu/
Чат-бот в Telegram: @abetkavstupnika2022_bot
Філологічний факультет

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини