Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату ЗНУ підбили підсумки діяльності у 2022 році та визначили завдання на початок наступного року

На засіданні ректорату ЗНУ підбили підсумки діяльності у 2022 році та визначили завдання на початок наступного року

На засіданні ректорату ЗНУ підбили підсумки діяльності у 2022 році та визначили завдання на початок наступного року
28.12.2022 13:58 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес акредитація освітніх програм вручення дипломів магістрам вирішення організаційних питань

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання ректорату. Його учасники та учасниці підбивали підсумки цьогорічної діяльності вищу, визначали найближчі планові завдання на наступний рік й приділили увагу організаційним питанням у різних галузях життєдіяльності закладу вищої освіти.

 

У своєму виступі в.о. ректора Микола Фролов повідомив про те, що наразі в ЗНУ триває процес переведення студентів/ок, які зараз навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб і належать до пільгових категорій (дві хвилі), визначених відповідним наказом МОН України, на місця державного замовлення. Загалом, враховуючи фахові коледжі вишу, переведуть на бюджетну форму навчання близько двох тисяч осіб. Аби завершити цей процес усі студенти й студентки, які належать до відповідних пільгових категорій, обов’язково мають подати до деканатів написані ними заяви. Також Микола Олександрович прозвітував про позитивні результати роботи зі студентством, яке навчається за контрактом і має заборгованості з оплати за навчання. Проте сума, яку мають вони внести, ще залишається суттєвою, на що керівник звернув увагу деканатів факультетів ЗНУ та керівництва інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні. Здобувачі/ки вищої освіти, які навчаються на заочному відділенні, також мають розрахуватися із університетом, заплативши за навчання, згідно з укладеним контрактом, ще до початку зимової сесії, яка триватиме з 30 грудня по 14 січня.

Одним із важливих завдань, які необхідно вирішити цього тижня, це – завершення друку дипломів для випускників і випускниць магістратури. Згідно з розкладом, ці важливі документи, що засвідчують здобуття вищої освіти, на факультетах вручатимуть випускникам/цям, починаючи з 28 грудня й до середини січня.

Своєю чергою, перший проректор Олександр Бондар прокоментував два нові документи в галузі освіти, які визначатимуть напрямки роботи у 2023 році. Це – Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2022 № 1392 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», згідно з якою необхідно внести зміни до стандартів спеціальностей і, відповідно, до Правил прийому до ЗНУ на наступний рік. Також відбулося обговорення Листа МОН України № 1/15411-22 від 15.12.22 року «Про організацію та проведення заходів із питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час зимових канікул». Відповідно, мають бути вчасно проведені інструктажі в підрозділах та оформлена документація. Наступне завдання – це підготовка річних звітів підрозділами, зважаючи на заплановані в прийдешньому році ліцензування спеціальностей та акредитацію освітніх програм.

Варто відзначити, що в університеті вже розпочалася активна робота з підготовки до акредитації освітніх і науково-освітніх програм на факультетах, в ІННІ ім. Ю.М. Потебні та в аспірантурі/докторантурі. Про це звітував на засіданні проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Також він представив план процесу акредитації. На рівні PhD цей етап запланований на лютий-травень наступного року. Юрій Олегович надав присутнім інформацію щодо забезпечення умов академічної доброчесності, розширення можливостей факультетів у галузі міжнародної співпраці. Проректор прозвітував про цифровізацію ЗНУ та переведення відповідних ресурсів у «хмару» – це СЕЗН Moodle, СИНАП, сайт ЗНУ, системи «Ректорат», «Деканат» тощо. Низку організаційних питань, пов’язаних з освітнім процесом, прокоментував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Зокрема, йшлося про наповнення електронних ресурсів, ведення електронних журналів, сесійних відомостей, функціонування систем Moodle.ZNU, «Деканат», організацію вибору дисциплін для студентів/ок і проведення профорієнтаційної роботи на факультетах.

Плідну діяльність колективу вишу щодо проведення наукових і профорієнтаційних заходів напередодні нового року відзначив проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він подякував за активність організаторам «Фестивалю реклами» від економічного факультету. Також доповідач акцентував увагу присутніх на тому, що наразі вчені ЗНУ та ІННІ ім. Ю.М. Потебні здійснюють підготовку 11 проєктів на здобуття держбюджетного фінансування. А ще, він висловився на підтримку молодіжної активності в університеті, адже в умовах вимушеного в період воєнних дій дистанційного навчання студенти/ки прагнуть зустрічатися і проводити час зі своїми друзями. Зокрема, студентський актив інженерного науково-навчального інституту провів нещодавно Новорічний квартирник. Волонтерський центр і центр культури ЗНУ організували свято для дітей «Новорічні ігри зі Святим Миколаєм», а ще – надали харчові набори малозабезпеченим співробітникам/цям університету.

Про грантову діяльність в ІННІ ім. Ю.М. Потебні, проведення моніторингу та заходів з актуалізації освітніх програм, а також – про створення нових, які спрямують на зміцнення обороноздатності країни, доповів проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах. Варто також відзначити діяльність університетської профспілки. Її голова Борис Павловський відзначив, що до новорічних свят представникам і представницям університетського колективу здійснили виплати на загальну суму – 410 тис гривень. А ще, первинна профспілкова організація ЗНУ взяла участь в організації та проведенні наукових і профорієнтаційних заходів на філологічному та економічному факультетах.

На засіданні йшлося про організацію роботи із документами (доповідачі та доповідачки – начальниця відділу кадрів Наталія Котляренко й відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко), роботу зі студентами/ками в гуртожитках під час новорічних свят і канікул (начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко), перерозподіл робочого навантаження для науково-педагогічних працівників на наступний семестр (керівниця навчального відділу Валентина Горлач). Під час ректорату прозвітували й про роботу та використання укриттів у навчальних корпусах ЗНУ, до яких організовано цілодобовий доступ. Окрім іншого, на ректораті був представлений робочий графік в університеті на святкові дні та дата наступного засідання ректорату: 10 січня 2023 року, об 11.00.

Наприкінці засідання в.о. ректора Микола Фролов привітав представників/ць університетського колективу із прийдешніми святами – Новим роком і Різдвом Христовим. А також зазначив, що попри трагічні події 2022 року, ЗНУ працював злагоджено і мав неабиякі здобутки в усіх галузях, завдяки тому, що колектив виявив згуртованість і консолідованість. Також він побажав у 2023 році усім міцного здоров’я і нових звершень, головним з яких буде спільна Перемога України!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини