Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Ольга Шуваєва

Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Ольга Шуваєва

Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Ольга Шуваєва
30.12.2022 10:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба вишу проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут імені Поте

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускницею Інженерного начально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Ольгою Шуваєвою.

 

Вибір справи, якою плануєш займатися в житті, – один з найважливіших кроків для випускників/ць шкіл. Від цього залежать і життєвий успіх, і кар’єрне зростання, і впевненість у майбутньому. Однак, трапляється, що життя спонукає людину отримати ще одну освіту. Так сталося і в житті нашої героїні Ольги Шуваєвої – двічі випускниці Інженерного начально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. У 2016-му році Ольга Павлівна завершила навчання в магістратурі за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» у Запорізькій державній інженерній академії, працювала за фахом майстринею на Запорізькому заводі залізобетонних виробів, а тепер ще й захистила кваліфікаційну роботу магістра освітньої програми «Оподаткування» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

- Пані Ольго, розкажіть, будь ласка, як Ви обирали обидві свої спеціальності та заклад вищої освіти? За покликом душі, чи хтось Вам порадив?

- Свою першу спеціальність будівельника обирала, бо хотіла бачити на власні очі результат своєї роботи: комфортні та корисні будівлі. Прагнула приносити користь суспільству. Обирала сама, бо це перспективна галузь. До того ж, ЗДІА тоді була єдиним навчальним закладом у регіоні з будівельним факультетом. Це по-перше, а по-друге, моя мама отримала другу вищу освіту саме тут. Крім того, мені дуже подобався вигляд самої будівлі вишу та особливості внутрішнього планування. А коли обирала, де отримуватиму другу освіту, звернулась до моєї колишньої викладачки з кафедри промислового та цивільного будівництва Марини Олександрівни Полтавець із питанням, які є освітні програми економічного напряму в ІННІ ЗНУ. Вона порадила мені до кого звернутися. Так я познайомилась із завідувачкою кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяною Олегівною Меліховою та після нетривалої розмови зрозуміла, що подам документи саме на цю освітню програму.

- Які Ваші спогади про навчання?

- Було весело обидва рази. Звичайно, навчання за денною формою цікавіше, ніш за заочною. Адже це спілкування, й просто відвідування академії, й цікаві досліди, випробування тощо. Та друга освіта мені теж сподобалася. Мені, взагалі, дуже подобається навчатися в Інженерці.

- Хто з викладачів/ок найбільше запам’ятався і чим саме?

- Складне питання... Загалом, багато спогадів про викладачів/ок, особливо від першої освіти, бо це було п’ять із половиною років навчання безпосередньо в Інженерці. Пам’ятаю, було неймовірно захоплююче на лекціях Юрія Павловича Єгорова, він – супер! Цікаво викладав весь матеріал, завжди розповідав багато вражаючих історій з власного досвіду про архітектуру. У Лілії Вікторівни Полікарпової подобалось проєктувати ціле місто та слухати її коментарі щодо отриманих нами результатів (завжди влучно та дуже весело). Запам’яталися пари стосовно кошторисів, які вела Ірина Андріївна Арутюнян. І знову ж таки, матеріал викладався цікаво та зрозуміло, збереглися в пам’яті ще й її коментарі або жарти з приводу виконаної нами роботи, все це було корисно та вкрай весело. Цікавими були й пари у Наталії Олександрівни Данкевич. Її енергетика просто неймовірна! Наталія Олександрівна ніколи не відмовляла в допомозі й завжди ставилась максимально позитивно до всього. Як і Марина Олександрівна Полтавець, вони прекрасно викладали, завжди нам допомагали, надавали порадити та з розумінням ставилась до кожного студента/кт. Ще часто згадую Віктора Володимировича Шкоду з його дуже крутою манерою викладання матеріалу. Він завжди був у доброму гуморі, багато жартував та допомагав нам. Ще хочу подякувати завідувачці кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Інженерці – Тетяні Олегівні Меліхової, дуже активній та чуйній людині, яка просто неймовірно допомагала впродовж усього періоду здобуття другої освіти.

- Які найяскравіші спогади залишилися від років студентства?

- Досі згадую, як перші місяці було легко загубитись в пошуках потрібної аудиторій. (Посміхїається). Звісно, є спогади, коли ти в їдальні раптово зустрічаєш викладача/ку, на парі якого мусиш бути. Часто згадуються аудиторії-амфітеатри, наші «Колізеї», а ще те, що там не треба сидіти на гальорці, бо саме на тих студентах викладач зосереджував максимальну увагу. «Елька» теж згадується як культове місце, стільки всього біля неї відбувалося, що про все й не пригадаєш!

- Як складалася Ваша діяльність по закінченню вишу, де Ви працювали, на яких посадах?

- Працювала багато де. Кар’єру будівельника розпочала як майстер на Запорізькому заводі залізобетонних виробів №1 у Заводському районі. Потім обіймала посаду майстрині на Запорізькому домобудівному комбінаті. На цьому, в принципі, з кар’єрою в галузі будівництва все. Трохи довелося працювати й в Польщі, а потім влаштувалась, вже економісткою, у ТОВ «Авіа Буд», основним видом діяльності якого було, до речі, будівництво житлових і нежитлових будинків.

- А нині яку посаду Ви обіймаєте, на якому підприємстві? Чи допомагають у Вашій професійній діяльності отримані освіти?

- Я працюю молодшою бухгалтеркою у представництві в Україні всесвітньо відомої міжнародної мережі компаній «PricewaterhouseCoopers», яка пропонує послуги в галузі консалтингу та аудиту. Це єдина фірма в Україні, яка тричі здобула перемогу в номінації «Фірма року у галузі оподаткування», підтвердивши свої лідерські позиції восени 2022 року. Вважаю, що саме отримані знання, досвід роботи на різних підприємствах, так чи інакше, й привели мене туди, де я зараз працюю.

- Чим Ви захоплюєтеся, як проводите свій вільний час?

- Читаю зараз рідше, ніж раніше, зі зрозумілих причин, лухаю аудіокниги, перевагу віддаю жанру фентезі, а також Literary Role Playing Game. А ще читаю англійською – робочі інструкції! (Посміхається). У вільний час із великим задоволенням граю в комп’ютерні ігри або дивлюсь фільми та серіали. Якщо є сили, то залюбки гуляю.

- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам/кам?

- Бажаю, щоб в них були повноцінні студентські роки. Щоб вони ходили до інституту, спілкувалися з одногрупниками/цями, викладачами/ками, брали участь у виступах (у нас був Студентський центр мистецтв Port Arte, не знаю, чи він ще є?), просто насолоджувались цим часом. Та, безумовно, щоб в них було бажання вчитися.

- А що б Ви порадили випускникам/цям шкіл, які нині обирають майбутню професію?

- Обирайте те, до чого відчуваєте хист, або чого бажає душа. Всім, звісно, раджу Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, бо це місце, де ви зможете отримати найкращу освіту!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

Слідкуйте також за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини