Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до засідання круглого столу з питань розвитку волонтерського руху та правових аспектів його діяльності

ЗНУ долучився до засідання круглого столу з питань розвитку волонтерського руху та правових аспектів його діяльності

ЗНУ долучився до засідання круглого столу з питань розвитку волонтерського руху та правових аспектів його діяльності
05.01.2023 08:56 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут волонтерство наукова діяльність круглий стіл

Нещодавно на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу з питань розвитку волонтерського руху та правових аспектів його діяльності. Його організатор – комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради. Долучилися до заходу представники/ці міжнародного козацького волонтерського штабу, вчені ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Під час заходу йшлося про те, що повномасштабне збройне вторгнення країни-агресорки рф в Україну вимагало від нашого суспільства швидкого об'єднання зусиль на допомогу ЗСУ, всім, хто встав на захист незалежності і державності. У сучасних складних умовах масштабний народний волонтерський рух, що охоплює всі верстви суспільства, набуває особливого значення й у політичному сенсі, бо об'єднує представників/ць усіх братніх народів у нашій вільній демократичній країні.

Останнім часом розроблені й ухвалені нормативно-правові акти, відповідні закони, положення, які сприяють подальшому розвитку громадянського суспільства та волонтерства. Однак попереду – велика робота з урахуванням досвіду та реалій сьогодення через ще невирішені проблеми, юридичні колізії, протиріччя в законодавстві. Цікавим для вчених, вихователів/ок і державних службовців/виць стало вивчення позитивного впливу на молодь її участі в реалізації волонтерських програм різних напрямів від оборонних до спортивних, медичних (йдеться про допомогу хворим, пораненим воїнам ЗСУ, літнім людям та дітям) до культурно-історичних. Про такі вкрай важливі питання йшлося на засіданні круглого столу.

Модератором заходу виступив відомий волонтер, науковець, колишній очільник управління внутрішньої політики ЗОДА Микола Мальований. Він підкреслив важливість та актуальність теми, велику зацікавленість молоді, значення волонтерства для укріплення державності як одного з дієвих засобів реалізації положень Стратегії національно-патріотичного виховання, розповів про роботу відомих обласних фундацій. Також перша заступниця голови Бердянської РДА ЗОДА, депутатка Запорізької обласної ради, перша заступниця голови Українського козацького Руху інформаційного Спротиву російським агресорам і окупантам, членкиня Всеукраїнського штабу операції «Козацький волонтер» Ірина Півень надала об'єктивну політичну характеристику сучасного періоду боротьби за незалежність України, яскраво розповіла про організацію і участь разом із членами Запорозького козацького Руху Опору російським агресорам і окупантам у волонтерських заходах, спрямованих на допомогу ЗСУ, починаючи ще з 2014 року.

Очільник Руху Опору, Міжнародного козацького волонтерського штабу, Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, воєнний історик і науковець Дмитро Сухінін також поділився напрацьованим у цій галузі досвідом і розповів про форми і методи діяльності сучасного козацтва, а ще – про співпрацю із закордонними колегами. Серед переліку досягнень доповідач згадав про відновлення альманаху № 5, який підготували Гетьманська шляхетська академією імені князя Дмитра Вишневецького (Байди) та Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. Однак його навмисно знищили окупанти в Мелітополі. Цей альманах перевидали на базі Запорізького національного університету за сприяння в.о. ректора ЗНУ Миколи Фролова та сприянню волонтерів Ірини Півень, Костянтина Шовкопляса, Івана Нонки, Лілії Браженко, Олени Хлистун, Світлани Лиходід і Віктора Гудзя. У примірнику містяться матеріали про велику перемогу Запорожців, польського та литовського війська у Хотинській битві, подвиги непереможного полководця гетьмана Петра Сагайдачного.

Учасники/ці круглого столу висловили свої думки і з приводу напрямків розвитку волонтерського та інформаційного руху. Заступник директора, начальник управління міжнаціональних відносин департаменту культури та інформаційної політики ЗОВА Павло Мяло підкреслив актуальність теми і її важливість для розвитку волонтерства загалом. Професор кафедри публічного та приватного права Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені А.І. Вернадського Сергій Петков у своєму виступі запропонував дієву допомогу у розвитку напрямів цієї діяльності. Він надав цікаві пропозиції стосовно подальшого вдосконалення правової бази, що сприятимуть втіленню в життя молодіжних наукових досліджень, спрямованих на допомогу армії задля наближення перемоги.

У виступі координаторки волонтерського руху КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Козацький ліцей» ЗОР Юлії Філоненко йшлося про організації волонтерської діяльності в освітніх закладах. Із цікавими доповідями виступили: підполковниця внутрішньої служби, заступниця директора з НВ роботи Запорізької гімназії № 45 Вікторія Євтушенко, начальниця сектору ювенальної пробації м. Запоріжжя філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області Юлія Рябоконь, президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані. Їх виступи підтримали й керівниця Грецької ради Запорізької області «Еллада» Наталія Зурначіді, проректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Олена Арабаджи, куратор з організаційно-виховної роботи зі студентською молоддю Ернест Муртазієв, голова студентської ради Анастасія Сухомлінова. Усім сподобалася доповідь про практичний досвід та результати роботи волонтерки Анастасії Харченко, яка на конкретних прикладах розповіла про організацію та збір допомоги для тих, хто постраждав у результаті військової агресії. Своєю чергою, науковиця інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Каріна Бєлоконь підтримала підготовку необхідних звернень для внесення змін у правову базу щодо волонтерства в Україні. Учасники заходу також відзначили зростання зацікавленості депутатського корпусу, КМУ щодо вказаних проблем, внесення Офісом Президента України важливих законодавчих ініціатив, про які представники й представниці запорозького козацького руху інформували керівництво держави.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини