Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ організували засідання міжнародного круглого столу, присвяченого актуальній проблемі сьогодення

У ЗНУ організували засідання міжнародного круглого столу, присвяченого актуальній проблемі сьогодення

У ЗНУ організували засідання міжнародного круглого столу, присвяченого актуальній проблемі сьогодення
09.01.2023 08:34 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія центр інтенсивного вивчення іноземних мов тактична медицина тренінг

На сьогодні в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) приділяють багато уваги співпраці з численними іноземними партнерами вишу. У рамках співробітництва з Даремським університетом (Великобританія) на базі факультету соціальної педагогіки та психології, за участю представників і представниць інших факультетів, нещодавно відбувся захід, присвячений болісному питанню сьогодення – війні та насильству.

У цьому важливому міжнародному заході взяли участь: Олексій Макаренков, доцент, професор юридичного факультету ЗНУ, Наталія Мосол, доцентка кафедри психології ЗНУ, Грем Тоул, професор кафедри судової психології Даремського університету, Таммі Вокер, директор Товариства Святого Катберта і професор судової психології Даремського університету та доктор Маркіян Прокопович, доцент кафедри історії Даремського університету.
Під час засідання йшлося про те, що російське військове вторгнення 24 лютого 2022 року спричинило значні ризики для постраждалого населення в Україні. Омбудсмен, прокуратура та Міністерство внутрішніх справ України повідомили про випадки зґвалтування та насильства в окупованих районах. Наприкінці вересня ООН оприлюднила звіт, який підтвердив більш ніж сто випадків зґвалтування чи сексуального насильства з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Особисті зустрічі з насильством вважаються найбільш тяжкою формою травми, що, ймовірно, матиме найтриваліший вплив. Психологи/психологині та психотерапевти/психотерапевтки допомагають подолати такі травматичні переживання. Отримання реальних доказів насильницьких військових злочинів стало справжнім викликом для українських юристів і юристок. Зовнішня криміналістична допомога в цій галузі виявилася дуже актуальною. Однак вкрай важко встановити точну кількість людей в Україні, які страждали від сексуального насильства протягом останнього року, від початку повномасштабного військового вторгнення, або протягом останніх 8 років війни. Під час засідання круглого столу йшлося про те, як визначити найбільш вразливі постраждалі групи. Його учасники та учасниці обговорили, як сексуальне насильство під час війни відрізняється від інших злочинів насильства з точки зору його юридичної кваліфікації.


Ілля Златов


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини