Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, директорка гімназії Світлана Дорошенко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету, директоркою Запорізької міської гімназії № 84 Світланою Дорошенко.
- Добрий день, Світлано Сергіївно. Скажіть, будь ласка, скільки вже минуло часу, відколи Ви завершили навчання в закладі вищої освіти?
- Диплом філологічного факультету ЗНУ я отримала 18 років тому.
- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства?
- Для мене студентські роки – це прекрасна пора мого життя. Саме тоді я усвідомила, що всі шляхи на світі стали для мене відкритими. Я жила мріями про прекрасне майбутнє, вірила в здійснення всіх бажань, і саме моя освіта допомогла мені відкрити ці двері.
- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на «пари», до кого з викладачів/ок факультету і на які заняття Ви б хотіли знов потрапити і чому?
- Я мрію знову прийти на пари з «Методики викладання філологічних дисциплін» до доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко, а ще б збагатити свої знання зі «Вступу до літературознавства» доцентки Валентини Ніколаєнко, або долучитися до «Сучасної української літературної мови» разом із доценткою кафедри української мови Світланою Сабліною. Заняття в цих викладачок – завжди цікаві, адже, передусім, це залежить від їхньої особистої щирості, людяності й талановитого викладання предметів.
- Чому для здобуття вищої освіти свого часу Ви обрали саме філологічний факультет ЗНУ? Отримавши диплом, які перспективи розвитку для себе знайшли в цій галузі?
- Філологічний факультет ЗНУ відомий своєю якісною сучасною вищою освітою. А на здобуття саме філологічної освіти мене надихнула моя вчителька української мови та літератури. Моя мрія здійснилася: зараз я – сама навчаю учнів й обіймаю посаду директорки гімназії.
- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для побудови професійної кар’єри?
- Я була дуже активною студенткою, отже брала участь в житті факультету, а ще певний період була старостою групи. Розвиток організаційних навичок, закладений ще в ті часи, допомагає мені й зараз у моїй професійній діяльності.
- Після університету Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. Одразу після його закінчення, де Ви працювали? Які посади потім обіймали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.
- Моє перше місце роботи – посада вчительки української мови та літератури в гімназії № 27. Далі я довгий час працювала заступницею директора закладу освіти, потім – головною фахівчинею територіального відділу освіти Вознесенівського району міста. Після успішної участі в проєкті «Кадрова сотня управлінського резерву» перемогла в конкурсі на посаду директорки Запорізької гімназії № 84. І от вже два роки працюю на розвиток цього загальноосвітнього закладу та задля створення його позитивного іміджу.
- Чи підтримуєте зв’язки із Вашими колишніми однокурсниками/цями та викладачами/ками?
- Звісно, ми всі спілкуємося та підтримуємо дружні стосунки. Із викладачами й викладачками факультету нас і сьогодні об’єднує професійна діяльність.
- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?
- Мені дуже подобається моя робота. Я пишаюся здобутками Запорізької гімназії № 84, якою керую. За два роки мого керівництва встигла втілити в життя кілька цікавих проєктів. Я дуже пишаюся досягненнями моїх вчителів/ок та учнівства. Вони здобувають перемоги у виставках, конкурсах, що проходять на міжнародному, всеукраїнському, обласному рівнях. Триває у нас також активна грантова діяльність, спрямована на покращення матеріально-технічної бази нашого закладу освіти. Варто зазначити, що працювати в школі нелегко, але завжди цікаво!
- Що б Ви побажали вступникам, першому курсу і студентству інших курсів філологічного факультету? Чи можете надати поради, як їм стати професіоналами/ками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?
- Бажаю, аби їхні мрії здійснилися! Для того, щоб досягти своєї мети, необхідно докладати максимум зусиль, наполегливо працювати та самовдосконалюватися.
- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній діяльності!
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/