Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентство факультету СПП опановує на практиці методи когнітивно поведінкової терапії, орієнтованої на травму

Студентство факультету СПП опановує на практиці методи когнітивно поведінкової терапії, орієнтованої на травму

Студентство факультету СПП опановує на практиці методи когнітивно поведінкової терапії, орієнтованої на травму
11.01.2023 13:17 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія освітній процес практика формування компетенцій

Під час проходження виробничої та навчальної практики студентство спеціальності 053 «Психологія» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) засвоїло методи та підходи когнітивно поведінкової терапії, орієнтованої на травму. Допомогла їм у цьому психологиня-психоаналітикиня, супервізорка Ірина Куратченко.

 

Серед іншого, під час практики більше дізнатися про цілі травмофокусованої когнітивно поведінкової терапії. А це – допомога людям у тому, щоб розпізнати й прийняти факт, що вони не несуть відповідальності за травму; зменшення почуття сорому й смутку; допомога у покращенні всіх галузей функціонування, які постраждали від травми; зменшення проявів поведінки, яка пов’язана з травмою та допомога в налагодженні та зміцненні зв'язків, включаючи спілкування в групі та приєднання до неї.

Теми групових зустрічей, присвячених травмофокусованої когнітивно поведінкової терапії, такі:

Сесія 1: Життя до травми.

Сесія 2: Як травма вплинила на нас?

Сесія 3: Травма – найтяжчий момент.

Сесія 4: Втрата, смерть і горе.

Сесія 5: Ресурси.

Сесія 6: Завершення та життя надалі.

Через те, що група під час сесій об'єднана спільною метою, вона набуває відчуття приналежності та прийняття. Це мотивує їх обговорювати особисті питання й працювати в напрямку одужання. Обмін почуттями та переживаннями з іншими допомагає зняти стрес, тривогу тощо. Представники та представниці кафедри психології ЗНУ висловили впевненість, що процес проходження виробничої практики був цікавим, корисним та на 100% сприяв набуття нових практичних компетенцій. На заході подякували за плідну співпрацю психологині Ірині Куратченко.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини