Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики Анастасія Полєшко

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики Анастасія Полєшко

Проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики Анастасія Полєшко
12.01.2023 13:59 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, головною фахівчинею відділу преси та інформації Запорізької міськради Анастасією Полєшко.

 

- Пані Анастасіє, скажіть, будь ласка, у якому році Ви закінчили навчання в ЗНУ та яку посаду зараз обіймаєте?

- Я випустилася з факультету журналістики Запорізького національного університету у 2013 р.– тоді після бакалаврату закінчила магістратуру за спеціальністю «Журналістика». Отримала диплом із відзнакою. Того ж року влаштувалася на свою першу роботу: працювала репортеркою, а потім – і ведучою новин у Запорізькій обласній державній телерадіокомпанії. Згодом цей телеканал спіткали численні трансформації, тож я встигла ще й спробувати себе як піар-менеджерка тоді вже Запорізької філії «Суспільного», пройшовши курс тренінгів у головному офісі в столиці. Після цього приєдналася до команди телеканалу «МТМ» (колишнього «Z»), а останніх років зо три роки працюю головною фахівчинею відділу преси та інформації Запорізької міськради.

- Які знання, здобуті в ЗНУ на журфаці, допомогли досягнути такої посади?

- Усі. Я надзвичайно вдячна університету, всім викладачам за підтримку й підготовку до вдалого старту в професії. Доля звела з дуже класними наставниками. Окрема тема – мої одногрупники. Багато з них досягли успіху в житті, стали відомими – кожен у своїй ніші. Дехто навіть виїхав і реалізувався за кордоном.

- Як би Ви описали навчання в університеті 3-5 словами?

- Креатив, дружба, натхнення, розвиток, погляд у майбутнє, спогади… Незабутні… Здається, вийшло трохи більше ніж п’ять.

- У 2018 році Ви були у команді, що працювала над фільмом про Латвію. Що в цій роботі запам’яталося Вам найбільше?

- Я досі згадую цей період із теплотою. Це був справжній прорив, своєрідний ковток свіжого повітря. Дякую за можливість розширення професійних горизонтів організатору нашого відрядження й натхненнику – відомому запорізькому журналісту Олександру Павлову. Було складно, оскільки це – моя перша поїздка за кордон, ще й робоча. Я розуміла, що місія досить велика і відповідальна, похибок бути не має.

До складу нашої делегації запорізьких журналістів ввійшли газетярі й телевізійники. Зупинилися ми в Ризі, але за тиждень нашого відрядження встигли об’їздити й кілька сусідніх містечок. Пригадую, як ретельно готувалися до кожної зйомки, кожного інтерв’ю, заздалегідь продумуючи всі питання. Бувало, засиджувалися й до пізнього вечора. Доля звела там із багатьма цікавими людьми. Найбільше запам’яталася зустріч із Міністром закордонних справ Латвії, а ще – родиною запоріжців, які емігрували й оселилися у містечку Лієпая. У підсумку випустили цілу низку сюжетів: про бізнес, туризм, культуру цієї країни. Уже після дебюту відзнятого на екранах, влаштували пресконференцію – своєрідну презентацію за участю на той час Надзвичайного та Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса і нині вже Почесного консула Латвійської Республіки в Запоріжжі Юрія Підгорного.

- Із якими проблемами Ви наразі стикаєтесь у зв'язку з війною та як їх долаєте?

- Як і всі, мабуть. Якісь плани пригальмувалися, багато цінностей довелося переглянути. Але в той же час, такі стресові умови відсіяли «зайве», зокрема, й людей. Настав час кожному йти своїм шляхом, не тримаючи образи. Як радять психологи, треба заземлити себе, відчути в моменті – тут і зараз. Це – єдина можливість протриматися й пережити цей непростий час.

- Чи вистачає Вам часу на хобі та чи пов’язані вони із минулим студентством?

- Намагаюся прокачувати не тільки тіло, а й своє ментальне здоров’я – ловити «дзен», як-то кажуть – тож віднедавна відкрила для себе йогу. Зараз це особливо актуально. А ще, з грудня, я беру участь у дуже цікавому онлайн-марафоні від української письменниці Таіс Золотковської. Сама вона мешкає на грецькому острові Закінтос. Якось випадково, в Інстаграм, я натрапила на анонс її інтерактиву з прокачування творчих навичок і вирішила спробувати власні сили. У нас вже ціла спільнота однодумців зібралася. Правила такі: щодня ми отримуємо завдання, виконання яких займає 15 хв. Кілька есе я вже навіть опублікувала на своїх сторінках у соцмережах. Це – новий для мене формат, бо завжди доводилося писати в більш публіцистичному стилі, а це – концентрація на головному, без зайвого. Тут інакше. Також, аби не втрачати всі набуті знання, час від часу проходжу курси англійської.

- Війна змінила кожного по-різному, які позитивні зміни Ви відчули в собі?

- Війна дала можливість бути ближче до рідних. Сама я родом із Поліг Запорізької області. Через окупацію території мамі довелося переїхати до Запоріжжя. Життя вказало, що можливо, варто більше уваги приділяти найближчим. Раніше це не завжди вдавалося. Ще я стала більше цінувати те, що маю й приділяти час волонтерству, яке стало частиною наших реалій. Крім того, розширила коло знайомств, коли минулої зими виїхала на пів року до Івано-Франківська. Доля звела з багатьма прекрасними людьми, з якими зв’язку не втрачаю й донині.

- Чи пишаєтесь Ви собою?

- Я скажу так, що намагаюся не зупинятися на досягнутому, а весь час розвиватися. Хоча часом це буває важко. Буденність засмоктує, як трясовина, але людина росте тільки тоді, коли відкриває для себе щось нове. По-іншому не можна.

- Назвіть топ-5 предметів гордості/ успіхів за Ваше свідоме життя?

- Родина, близькі по духу люди, зокрема, й ті, яких «підкинула» доля, подорожі, робота.

- Яка, на Вашу думку, сучасна журналістика в Україні?

- Зараз багато журналістів стають блогерами й досить успішними, за котрими цікаво спостерігати. Це – спільнота людей, які вільно висловлюють свої думки й без цензури. У нинішніх умовах змінилася не тільки журналістика, а й суспільство загалом. Ми стали сильнішими, розширили горизонти мислення, хоча б за рахунок того, що так багато людей побували за кордоном через цю війну. Ми вийшли з позиції жертви, показали всьому світу, що ми сильні й можемо відповісти ударом на удар. Це круто!

- У наш час мас-медіа відіграє велику роль у висвітленні війни в Україні. Яку пораду Ви б дали майбутнім журналістам?

- Так, дійсно, тема війни зараз превалює чи не в кожному медіа. Досить часто натрапляю на історії людей, які постраждали від дій росії, а також бійців, які взяли до рук зброю й пішли захищати нашу країну від ворога. Я вже не кажу про тих, хто втратив найдорожче, що є в житті, і біль, із яким продовжує жити…

На мою думку, для журналіста важливо мати розвинений емоційний інтелект, відходити від простої констатації фактів, особливо в таких випадках. Виявляти емпатію до своїх героїв, уявляти себе на «чужому місці», аби розговорити людину, налаштувати зв’язок, не зачіпаючи за «живе».

Як і завжди, важливим залишається вивчення іноземних мов, особливо англійської. Із таким цінним багажем за плечима можна торувати шлях до читацьких сердець закордонних ЗМІ, які зараз виявляють цікавість до подій в Україні й українців.

- Зараз, як ніколи, особливо гостро стоїть проблема дезінформації в мас-медіа. Як відрізнити правду від фейку?

- Треба перевіряти інформацію в інших медіа, інших джерелах. Якщо це – офіційна статистика, її можна знайти на офіційних сайтах державних установ. Якщо є контакти пресслужби – це саме той випадок, коли ними варто скористатися.

Особливо обережним варто бути в соцмережах – не ігнорувати цей сегмент. Звісно, кожен хоче вірити, що лайк, чи поширення наблизять нас до перемоги, але вони не завжди йдуть на благо. Важко не мовчати, якщо ти знаходишся в емоційному вирі. З іншого боку, емоційні теми часто використовуються для хайпу, аби назбирати підписників. Особливо це стосується світлин із трагічно вбитими.

Тож, перш ніж поширити якусь інформацію, варто перевірити достовірність акаунта – людина це чи медіа, скільки підписників слідкують за дописами, чи є на сторінці опубліковані фото й відео, чи відповідає фах рівневі аналізу викладеного. Адже коли ми ширимо контент – представляємо того, хто його опублікував.

- І останнє питання – яку б настанову Ви дали майбутнім журналістам?

- Треба бути закоханим у свою професію. Плекати жагу до творчості, адже журналісти, по своїй суті, новатори, створюють щось нове щодня й це дуже класно.

 

Тетяна Іванець,

доцентка кафедри соціальних комунікацій

та інформаційної діяльності

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини