Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм доцента кафедри українознавства ЗНУ Володимира Бондаренка

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм доцента кафедри українознавства ЗНУ Володимира Бондаренка

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм доцента кафедри українознавства ЗНУ Володимира Бондаренка
16.01.2023 11:40 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет кафедра українознавства ювілей поздоровлення

Шістнадцятого січня колеги, друзі вітають із ювілеєм доцента кафедри українознавства філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Володимира Бондаренка. Вони висловлюють щиру подяку шановному науковцю за довгі плідні роки роботи, спрямованої на розвиток вітчизняної науки, та за підготовку висококваліфікованих фахівців і фахівчинь – здобувачів і здобувачок освіти Запорізького національного університету.

 

У 1990 році шановний ювіляр закінчив історичний факультет на той час Запорізького державного університету, здобувши кваліфікацію «Історик, викладач історії і суспільствознавства». До 2003 року працював вчителем історії та права у ЗОШ № 58 м. Запоріжжя. Після навчання в аспірантурі, у 2006 році, захистив кандидатську дисертацію на тему «Вільнокозацький рух на Півдні України (1917-1918 рр.)» за спеціальністю 07.00.01 – «Історія України». Із 2007 по 2010 рр. працював науковим співробітником Науково-дослідного інституту козацтва ЗНУ. Свою науково-педагогічну діяльність на кафедрі українознавства розпочав із 2015 року. Рік по тому захистив докторську дисертацію, темою якої обрав «Український вільнокозацький рух в Україні та на еміграції (1919-1993 рр.)» за спеціальністю 07.00.02 – «Всесвітня історія», отримавши науковий ступінь доктора історичних наук.

Загальний науково-педагогічний стаж Володимира Григоровича складає понад 32 роки, з яких майже половину він присвятив розвиткові Запорізького національного університету, працюючи в різних його структурних підрозділах. Сьогодні він щедро ділиться своїм досвідом і знаннями з майбутніми фахівцями і фахівчинями в галузі філології, яким викладає низку дисциплін загального філологічного та історико-культурологічного спрямування: серед них – «Історія української та зарубіжної культури», «Історія українського та зарубіжного мистецтва», «Сучасна українська та зарубіжна культура», «Українське та зарубіжне кіномистецтво: сучасний вимір».

Він також – автор близько сотні наукових праць з історії запорізького козацтва та вільнокозацьких рухів новітнього періоду. Серед робіт шановного науковця – відомі монографії («Історія новітніх запорожців: вільнокозацький рух на Півдні України (1917-1918 рр.)», «Український вільнокозацький рух в Україні та на еміграції (1919-1993 рр.)», «Немеркнуча слава новітніх запорожців: історія Українського Вільного козацтва на Запоріжжі (1917-1920 рр.)», навчальні посібники та методичні роботи, численні наукові статі. Плідна освітянська праця та визначні наукові досягнення Володимира Бондаренка неодноразово відзначені на загальнодержавному та обласному рівні. Серед його нагород – нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1994), грамоти Запорізької обласної державної адміністрації та ректора ЗНУ.

Цей урочистий день – ще одна нагода засвідчити Вам, шановний Володимире Григоровичу, щиру повагу від імені усього університетського колективу й побажати подальших успіхів в обраній вами царині діяльності. Вітаємо Вас із ювілеєм і зичимо міцного здоров’я, усіляких гараздів та плідної праці задля подальшого розвитку науки й освіти в мирній переможній Україні!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини