Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Кармазіна

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Кармазіна

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Кармазіна
18.01.2023 11:30 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою економічного факультету, випускницею 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит», Вікторією Кармазіною.

 

- Пані Вікторіє, у якому році Ви закінчили навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- Отримала диплом першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (із відзнакою) освітньо-професійної програми «Фінанси і кредит» економічного факультету Запорізького національного університету у 2022 році. Я й досі – студентка рідного факультету, але вже здобуваю рівень вищої освіти «магістр» за цією ж спеціальністю.

- Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- Скажу, що це – «яскраво, активно, змістовно, цікаво, актуально». Ці слова краще за все дадуть відповідь на питання. Я здобула багато нових професійних знань, hard та soft skills, бо заняття були цікавими та з реальними практичними кейсами. Написання наукових робіт, тез, статей, участь у конференціях і конкурсах, створення бізнес-проєктів, а також моя позанавчальна діяльність у студентській раді з 1 курсу, займання посади голови SMM-напрямку економічного факультету протягом двох каденцій на 3-4 курсах, постійні нові знайомства – усе це назавжди в моєму серці!

- Чому Ви обрали для вступу саме ЗНУ та економічний факультет?

- Галузь економіки зацікавила мене давно, адже в школі ЗОШ № 86 була можливість відвідувати заняття навчально-виховного комплексу професійно-виробничого спрямування (ЗНВК № 82) паралельно зі звичними уроками у 10-11 класі. Там я обрала фах «Конторський службовець (бухгалтерія)» та отримала відповідне свідоцтво. Також у школі ми писали бізнес-проєкти на уроках економіки, що було цікаво. Якщо поєднати ці два фактори, то причина обрання факультету зрозуміла. Крім того, офлайн-курси підготовки до ЗНО в ЗНУ показали реалії життя студентів й атмосферу у стінах нашого університету. Тому крок за кроком доля й привела мене на економічний факультет ЗНУ, про що ні краплі не шкодую.

- Які події або цікаві історії Вам найбільше запам’ятались зі студентського життя?

- Цікавих історій дуже багато, а згадувати круті події можна нескінченно. Період офлайн-навчання був найкращим, адже онлайн ніколи не замінить ту атмосферу здобуття знань у колі однодумців у рідному навальному корпусі ЗНУ № 5, затишок кабінету студради економічного факультету після «пар», посиденьки з чаєм, настільними іграми та спілкуванням, коридори на перервах і під час очікування результатів екзамену, організацію різних наукових і культурно-масових заходів зі студентством усіх курсів і викладачами. Студентське життя подарувало мені друзів. Із теплотою згадую репетиції та виступи на шоу талантів «Студентській весні», на «Кубку першокурсникіів», спільний перегляд фільмів «Cozy time», «Вечір з кономом», «Економіст року», брейн-штурми зі студрадою та командою SMM. Цікавим було й написання бізнес-плану з продажу свіжих овочів у горщиках, із пошиття еко-шоперів, виробництва натуральних ягідних чаїв на практиках. А також – вихід до фіналу в конкурсі, де ми писали кейс про вигідне виробництво бетону із медуз Азовського моря.

- Де Ви зараз працюєте та яку посаду обіймаєте?

- Наразі я дистанційно працюю в галузі продажу.

- Чи використовуєте Ви в своїй професійній діяльності знання та навички, здобуті під час навчання в університеті, та які саме?

- Так, звичайно! І в особистому житті, і в роботі – економічні знання мені стали в пригоді. Особливо знадобились здобуті під час навчання навички фінансового аналізу, фінансового планування, прогнозування та розуміння маркетингу для розробки рекламних кампаній. Також детальне вивчення банківської діяльності під час бакалаврату допомагає мені якісно користуватися банківськими послугами та раціонально використовувати фінансові ресурси. До того ж, навички написання наукових робіт й організації різних позанавчальних заходів стали дуже корисними. 

- Розкажіть, як Вам вдавалось поєднувати основну роботу та навчання?

- Задля поєднання роботи з навчанням необхідно два ключових елемента: власне бажання та вміння розподіляти час. Особисто мені, під час навчання, подобалось брати дистанційні роботи та проєкти.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте зараз?

- Насправді, всіх! Особливо вдячна декану економічного факультету Аллі Череп, яка завжди на боці студентів і студенток і для них здатна на все. Також із теплом у душі згадуються кураторки академічної групи Віталія Герасимова та Юлія Огренич, які завжди відповідали на всі питання. Найчастіше в пам’яті спливають саме практичні заняття, на яких ми мали змогу відчути себе справжніми доповідачами/ками, бізнесменами й бізнесвумен, керівниками й керівницями, податковими інспекторами/ками чи навіть працівниками й працівницями НБУ, аналізуючи для конкурсу облікову ставку, або діючі програми кредитування підприємств. Увесь науково-викладацький склад кафедри фінансів, банківської справи та страхування – кваліфіковані фахівці та фахівчині, які надають дуже якісні, корисні практичні знання.

- Як складалися Ваші взаємини з викладачами й викладачками?

- Викладачі та викладачки економічного факультету дуже дружні зі студентство. Відповідно, щорічна Посвята в першокурсники на базі ЗНУ на Хортиці – це для 1 курсу приклад такого ставлення. Весь викладацький склад – це Фахівці й Фахівчині з великої літери та доброзичливі люди, які здатні надати відповідь на абсолютно будь-які питання, допомогти у розробці проєкту на конкурс чи при виконанні завдання. Вони завжди йшли на зустріч, тому навіть через багато років, я буду згадувати навчання з усмішкою на обличчі та вдячністю за вклад у свій розвиток.

- Що було для Вас найважчим у студентські роки?

- Перша сесія викликала багато хвилювань у всіх, але це – не фільм жахів, як багато хто накручував себе. Найважчими були ті хвилювання. Складними можна назвати карантинні часи та першу дистанційку, тому що відсутнє було розуміння подальшого навчання в нових реаліях, але й до цього звикли. Навчання під час війни також має свої труднощі. Але все обов’язково буде добре, адже немає складнощей, із якими неспроможні впоратись студенти та студентки й викладачі та викладачки економічного факультету.

- Що порадите тим, хто навчається за освітньою програмою «Фінанси і кредит»?

- Раджу не втрачати можливості для свого професійного розвитку, а ще – варто не боятись спробувати себе і в науковій діяльності, і в культурно-масових заходах. Науково-педагогічні працівники та працівниці та студрада завжди готові допомогти, вони не кусаються. Бажаю перейти до формату офлайн у найближчий час та насолоджуватись своїми кращими роками!

- Що побажаєте майбутнім студентам і студенткам економічного факультету ЗНУ?

- Бажаю не сумніватися в своєму виборі! Людину формує оточення, а на економічному факультеті воно чарівне. Розвивайтеся, спілкуйтеся, пробуйте себе в новому, беріть від лекційних та практичних занять максимум, знайдіть свій шлях у житті.

- Яким Ви бачите розвиток економічного факультету ЗНУ?

- Економічний факультет ЗНУ розвивається з кожним днем, модернізує свої освітні програми, тож нехай це продовжуватиметься й надалі! Подальший розвиток «Бізнес-інкубатору», реалізація програм стажування й обміну, популяризація наукової діяльності серед студентства – все це підняло б економічний факультет на новий щабель розвитку. Бажаю й збільшення частки енергійної студентської молоді з палаючими очима, бо все залежить від нас!

- Якi Вашi плани на майбутнє? Чи плануєте вчитись далi?

- Я планую закінчити магістратуру та й надалі розвиватися в професійному напрямку. Але завжди чекатиму нових зустрічей із такою рідною аудиторією студентської ради та кафедрою фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЗНУ.

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини