Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату окреслили стратегічні напрямки діяльності університету в другому навчальному семестрі

На засіданні ректорату окреслили стратегічні напрямки діяльності університету в другому навчальному семестрі

На засіданні ректорату окреслили стратегічні напрямки діяльності університету в другому навчальному семестрі
19.01.2023 15:56 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет засідання ректорату освітній процес акредитація вступна кампанія життєдіяльність вишу адміністративно-господарська частина відділ охорони праці

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове робоче засідання ректорату. Під час заходу йшлося про основні напрямки життєдіяльності вишу на другий семестр 2022/23 навчального року, зокрема про здійснення планових акредитацій освітніх програм у 2023 році. Також увагу приділили й іншим поточним завданням, пов’язаним із функціонуванням університету та його структурних підрозділів, зокрема з підготовки до літньої вступної кампанії.

 

На початку засідання в.о. ректора Микола Фролов зазначив, що, попри дію воєнного стану в Україні та складну воєнно-політичну ситуацію в Запорізькій області, колектив університету як ніколи консолідований і продовжує виконувати поставлені перед ним завдання, серед яких основне – забезпечення безперебійного та якісного освітнього процесу на всіх рівнях. Він також представив статистику щодо учасників/ць освітнього процесу – здобувачів і здобувачок вищої освіти, науково-педагогічного складу, співробітників/ць, які знаходяться за межами Запорізької області, зокрема, закордоном, але продовжують активно виконувати свої основні функції та завдання. При цьому головною умовою злагодженої роботи всіх університетських підрозділів на сьогодні залишається добре налагоджена комунікація, адміністрування та контроль із боку деканатів й ректорату.

Окрім цього, Микола Олександрович окреслив низку основних завдань на найближчий період. Серед них такі: організація процесу виборів деканів на 6 факультетах ЗНУ, що проходитиме на початку лютого цього року, акредитація 22 освітньо-професійних програм, перегляд освітніх програм і підготовка пропозицій від факультетів й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, які запропонують вступникам 2023 року, серед іншого – також формування пропозицій за рахунок регіонального бюджету тощо. Серед актуальних завдань, які колектив університету має вирішити найближчим часом, – активізація роботи з підготовки нових нормативних документів, зокрема Правил прийому до ЗНУ у 2023 році, які формуватимуться згідно з директивами Кабінету Міністрів України та МОН України. Відповідальними за цей сегмент діяльності призначені перший проректор Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко та інші особи.

Йшлося й про скорочення поточної фінансової заборгованості перед ЗНУ здобувачів і здобувачок освіти, які навчаються за кошти юридичних і фізичних осіб. Також окреслили низку заходів з активізації роботи деканатів із боргами за оплату навчання. Одним із таких напрямів є індивідуальний підхід до вирішення проблем тих здобувачів і здобувачок вищої освіти, які мають певні фінансові труднощі, але навчаються належним чином і не мають академічної заборгованості, – для таких осіб, за погодженням з адміністрацією, можливо надати дозвіл на оплату боргу частинами. Але осіб, які не здійснюють комунікації з деканатами і мають академічну та фінансову заборгованість, відрахують, проте з можливістю поновлення для продовження здобуття вищої освіти в ЗНУ. Окрім цього, в умовах складної військово-політичної та фінансової ситуації в країні, коли інфляція за результатами минулого року досягла 26,6%, адміністрація університету прийняла рішення в поточному році не підвищувати оплату за освітні послуги для тих студентів/ок, хто сьогодні навчається на старших курсах. Оплата залишатиметься на рівні попереднього періоду.

На засіданні також обговорили питання, пов’язані з переведенням студентів і студенток, які навчалися на умовах контракту, на виділені державою бюджетні місця. А також нагадали про те, що вони, аби отримувати академічні стипендії, мають терміново оформити картки для виплат у банківських відділеннях «Приватбанку» або «Укрсиббанку» й подати відповідні реквізити до відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності університету.

У рамках підготовки до засідання Вченої ради ЗНУ, яке відбудеться 31 січня о 13.00, триває підготовка нової Стратегії розвитку ЗНУ на наступний період. Її планується розглянути й затвердити серед основних питань порядку денного.

Із проректорами також обговорили організаційні питань, які стосуються освітнього процесу, вибору дисциплін у наступному семестрі, активізації профорієнтаційної роботи на факультетах і в ІННІ ЗНУ, організації вступної кампанії до аспірантури, яка відбудеться вже навесні. Зокрема, з питань проведення акредитацій ОПП виступив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура поінформував також щодо проведення вибіркового моніторингу системи «Деканат» та інших питань організації освітнього процесу.

Представники адміністративно-господарської частини та начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко прозвітували щодо безперебійного забезпечення університетських гуртожитків водо- й теплопостачанням, а також світлом – згідно з графіками «Запоріжобленерго». А ще, на території університетських гуртожитків та адміністративного корпусу триває поступове відновлення віконного скління, де воно пошкодилося від вибухів. Учасники/ці засідання також відзначили активну роботу волонтерського руху ЗНУ. Зокрема, це стосується організації роботи пункту незламності в навчальному корпусі № 7 ЗНУ, для якого закуплено два бензинові генератори. Окрім іншого, співробітники й співробітниці університету висловили волонтерам і волонтеркам вдячність за понад 800 продуктових наборів, які вони отримали в осінньо-зимовий період 2022 року.

Представниці відділу кадрів також нагадали адміністраціям факультетів й ІННІ ЗНУ про своєчасне формування й подання особових справ випускників і випускниць магістратури та інші кадрові питання. Наприкінці засідання начальник відділу охорони праці Микола Олійник поінформував керівників/ць структурних підрозділів про організоване проведення онлайн-навчання (16-31 січня) та складання іспитів із предмету «Охорона праці», які відбуватимуться на початку лютого згідно з відповідним графіком.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини